Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nastává čas vánočních (seznamů) přání a v redakci jsme se rozhodli odhodit profesionální masky a nahlédnout pod stromeček plný osobních tužeb. Samozřejmě, že i my, kteří se snažíme přinést vášnivé články o módě nebo designu, máme své malé slabosti. Doufáme tedy, že náš redakční vánoční wishlist je stejně inspirativní a rozmanitý jako náš obsah.

  Kateřina a Bottega Veneta

  Naší editorce Kateřině neunikne žádný trend. Ačkoliv je doma ve světě slov a vysokých škol, její srdce bije pro vysokou módu. Obroučky Bottega Veneta jsou tedy na jejím wishlistu úplně nahoře. Učení je pro ni očividně stejně důležité jako styl. Nebo jen potřebuje něco, co udrží vlasy z obličeje při procházení nekonečných zdrojů informací.

  Foto: Bottega Veneta

  Marek a Balenciaga

  Noční vlk a věčný hledač módních trendů si do svého seznamu přidal teplou bundu od Balenciaga. Jak říká: „Život je party a já jsem vždycky pozván.“ A protože ty nejlepší party se často konají venku, chce být připraven, stylově i termicky.

  Foto: Balenciaga

  Ema a Jacquemus

  Naše estetická královna Ema nemůže žít bez designových kousků. Tento rok je její zrak upřen na šálu Jacquemus. Ve světě, kde je každý outfit důležitý a každý Instagramový post hodnocen všemi sledujícími, Ema ví, že šála je ten správný doplněk k jejímu osobnímu brandu.

  Foto: Jacquemus

  Denisa a Pangaia

  Hlavní strážkyně pohodlí sní o teplákové soupravě od Pangaia. Proč? Protože co může být lepší než psát články v objetí udržitelného a současně stylového pohodlí. Myslíme si, že Denisa doufá, že pokud ji pod stromečkem najde, bude mít konečně důvod vyměnit pyžamo za něco… No, řekněme stejně pohodlného, ale o něco víc trendy.

  Foto: Pangaia

  Tereza a Louis Vuitton

  Tereza, známá svou touhou po nových vůních, přidala na svůj seznam nejnovější parfém Louis Vuitton – Myriad. Možná to je její způsob, jak přinést trochu více luxusu do redakčního shonu a dát každému kolem sebe najevo, že má nejen skvělý vkus, ale i nos.

  Foto: Louis Vuitton

  Kristýna a Bang a Olufsen

  Kristýna, naše cestovatelka s notebookem vždy připraveným na psaní, se těší na cestu na Bali. Jediné, co jí chybí k dokonalosti jsou sluchátka Bang & Olufsen. Možná aby zablokovala křik dětí z vedlejších sedadel nebo jen aby si poslechla své oblíbené podcasty s křišťálově čistým zvukem.

  Foto: Bang a Olufsen

  Renata a Yves Saint Laurent

  A nakonec naše šéfredaktorka, žena, která drží všechna tato vlákna pohromadě, si přeje hlavně klid. Ovšem o nic menší radost jí udělají i ikonické lodičky Yves Saint Laurent. Protože když vedete partu kreativních duší, musíte to dělat s grácií. A co by vám mohlo dodat více elegance než tyto dokonalé krásky?

  Foto: Yves Saint Laurent

  Protože věříme v zázraky, myslíme si, že naše neskromná přání budou vyslyšena. A pokud jste díky nám objevili dokonalý nápad na vánoční dárek, pamatujte, že sdílená radost je dvojnásobná radost.

  Vánoční wishlist redakce: Ježíškovi napíšeme o obroučky Bottega Veneta i podpatky YSL

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.