Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

  Chystaná kolekce vytvořená za spolupráce značek Chloé a Atelier Jolie se má soustředit na kousky vhodné pro večerní akce. Inspirovaná má být totiž mimo jiné estetikou šatníku samotné herečky Angeliny Jolie. Kromě toho představí „fluidní siluety a hmatové detaily“. Zároveň se bude jednat o první návrhy z dílny Atelier Jolie. Jeho založení totiž Jolie oznámila teprve nedávno.

  Není tedy dosud jasné, kdy se poprvé otevřou jeho dveře, ani kdy zveřejní nově oznámenou spolupráci. Ta má ovšem vyzdvihnout především „autentické spojení mezi ženami“ i moderní podobu ženskosti. „Ve vizi Angeliny jsem věřila od prvního momentu, kdy jsem o ní slyšela. Jedná se o způsob, jak pozvednout ostatní za pomocí kouzla vytváření oblečení,“ okomentovala novou spolupráci kreativní ředitelka Chloé Gabriela Hearst.

  Společná kolekce nabídne ready-to-wear kousky. Ty mají mimo jiné odrážet závazky obou značek k environmentální i sociální udržitelnosti, transparentnosti a zodpovědnosti. Budou proto také obsahovat vyšší podíl materiálů s nízkým dopadem na životní prostředí. Některé z nich tak pocházejí také z takzvaného „deadstock“. Tedy látek, které by už nenašly jiné využití. Kolekce představí také umělce s nálepkou Fair Trade nebo společnosti vedené ženami.

  Výdělek z kolekce hodlám věnovat na vytvoření učebních pozic v Atelier Jolie, míní herečka

  „Je pro mě ctí, že na první společné kolekci můžeme spolupracovat s Chloé. Stejně jako Atelier Jolie má totiž za cíl zlepšit současný stav naší planety. Doufám proto, že se ženy budou v naší kolekci cítit pohodlně i nádherně,“ vyjádřila se k novému kroku Jolie. Doplnila rovněž, že hodlá výdělek z nové řady věnovat na chod svého ateliéru. Využije ho totiž především pro vytvoření učebních pozic pro umělce a krejčí ve své značce.

  Není ovšem dosud jasné, jak přesně bude společná tvorba mezi oběma značkami vypadat. Současně s jejich oznámením totiž do médií pronikly zprávy o tom, že Gabriela Hearst svou pozici kreativní ředitelky Chloé opustí. Dle nich si totiž přeje více se věnovat nejen své vlastní značce, ale také rodině. Ve francouzském módním domě přitom začala pracovat v prosinci roku 2020. Svou společnost soustředící se na udržitelnost přitom založila už roku 2017.

  Zdroj: WWD, Fashion Network, HypeBeast, Instagram, YouTube

  Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.