Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Herečka Angelina Jolie na svém Instagramu oznámila založení nového podniku. Chce za pomocí něj měnit současný módní průmysl. Značka Atelier Jolie má totiž do kreativního procesu zapojit nejen zákazníky, ale také začínající návrháře, uprchlíky nebo talenty z utlačovaných menšin.

  Společnost Atelier Jolie přináší do módního průmyslu revoluci. Snahu o větší udržitelnost a zodpovědnost vůči zákazníkům i zaměstnancům totiž posunuje na další úroveň. Herečka Angelina Jolie se totiž skrze projekt, který oznámila na svém Instagramu ve středu, snaží vytvořit jakýsi „kreativní kolektiv“. Tedy prostor, který milovníky módy přenese do centra tvůrčího dění a dovolí jim stát se jeho součástí.

  Zákazníci tak budou moct spolupracovat nejen s návrháři, ale také dalšími umělci, tvůrci vzorů nebo krejčími. „Všichni oceňujeme návrhy ostatních a necháváme se jimi ovlivňovat. Největší formou sebevyjádření, která je navíc nejzábavnější, je ale vlastní tvorba,“ přiblížila svůj nápad herečka. Bližší detaily o novém podniku ovšem nezveřejnila. Není proto dosud jasné, kdy značku spustí nebo kde bude sídlit.

  „Jsem spíše umělkyně než podnikatelka. Mějte se mnou proto strpení,“ vysvětlila Jolie. Prozatím ovšem sdílela instagramový účet společnosti @atelierjolieofficial. Dosavadní popis nové značky ovšem naznačuje tomu, že její hlavní cíl je „demokratizovat módní průmysl“. Kromě propojení zákazníků a módních tvůrců chce totiž do světa módy přinést i větší různorodost. Hodlá proto jako učně zapojit také uprchlíky nebo lidi z utlačovaných menšin.

  Angelina Jolie plánuje dát důraz nejen na krejčovské řemeslo, ale i udržitelnost

  Herečka chce totiž svým podnikem přitáhnout větší pozornost k samotným tvůrcům oblečení. „Krejčí jsou ti, kteří vysněný kousek přivedou na svět a já opravdu miluji s nimi spolupracovat. I přesto ale málokdy získají ocenění a respekt, který si zaslouží,“ zdůvodnila Jolie. Kromě myšlenky sebevyjádření a respektu ke kreativním komunitám se chce herečka zaměřit také na zodpovědné chování vůči životnímu prostředí.

  Využívat proto ve svém novém podniku hodlá pouze kurátorské kvalitní vintage materiály nebo takzvaný deadstock. Tedy textil, který už se nedá používat pro svůj původní účel. „Budete si moct opravit nebo vylepšit kousky ze svého šatníku, které toužíte obnovit. Vdechnete tak nový život oblečení, které by se jinak vyhodilo,“ uvedla jako příklad herečka. Podle ní pak podnik neotevře dříve než na podzim letošního roku. Další informace hodlá Jolie sdílet na svém Instagramu.

  Zdroj: WWD, Business Of Fashion, W Magazine, Instagram, YouTube

  Angelina Jolie založila vlastní značku. Hodlá pomocí ní demokratizovat módu

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.