Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Herečka Angelina Jolie na svém Instagramu oznámila založení nového podniku. Chce za pomocí něj měnit současný módní průmysl. Značka Atelier Jolie má totiž do kreativního procesu zapojit nejen zákazníky, ale také začínající návrháře, uprchlíky nebo talenty z utlačovaných menšin.

  Společnost Atelier Jolie přináší do módního průmyslu revoluci. Snahu o větší udržitelnost a zodpovědnost vůči zákazníkům i zaměstnancům totiž posunuje na další úroveň. Herečka Angelina Jolie se totiž skrze projekt, který oznámila na svém Instagramu ve středu, snaží vytvořit jakýsi „kreativní kolektiv“. Tedy prostor, který milovníky módy přenese do centra tvůrčího dění a dovolí jim stát se jeho součástí.

  Zákazníci tak budou moct spolupracovat nejen s návrháři, ale také dalšími umělci, tvůrci vzorů nebo krejčími. „Všichni oceňujeme návrhy ostatních a necháváme se jimi ovlivňovat. Největší formou sebevyjádření, která je navíc nejzábavnější, je ale vlastní tvorba,“ přiblížila svůj nápad herečka. Bližší detaily o novém podniku ovšem nezveřejnila. Není proto dosud jasné, kdy značku spustí nebo kde bude sídlit.

  „Jsem spíše umělkyně než podnikatelka. Mějte se mnou proto strpení,“ vysvětlila Jolie. Prozatím ovšem sdílela instagramový účet společnosti @atelierjolieofficial. Dosavadní popis nové značky ovšem naznačuje tomu, že její hlavní cíl je „demokratizovat módní průmysl“. Kromě propojení zákazníků a módních tvůrců chce totiž do světa módy přinést i větší různorodost. Hodlá proto jako učně zapojit také uprchlíky nebo lidi z utlačovaných menšin.

  Angelina Jolie plánuje dát důraz nejen na krejčovské řemeslo, ale i udržitelnost

  Herečka chce totiž svým podnikem přitáhnout větší pozornost k samotným tvůrcům oblečení. „Krejčí jsou ti, kteří vysněný kousek přivedou na svět a já opravdu miluji s nimi spolupracovat. I přesto ale málokdy získají ocenění a respekt, který si zaslouží,“ zdůvodnila Jolie. Kromě myšlenky sebevyjádření a respektu ke kreativním komunitám se chce herečka zaměřit také na zodpovědné chování vůči životnímu prostředí.

  Využívat proto ve svém novém podniku hodlá pouze kurátorské kvalitní vintage materiály nebo takzvaný deadstock. Tedy textil, který už se nedá používat pro svůj původní účel. „Budete si moct opravit nebo vylepšit kousky ze svého šatníku, které toužíte obnovit. Vdechnete tak nový život oblečení, které by se jinak vyhodilo,“ uvedla jako příklad herečka. Podle ní pak podnik neotevře dříve než na podzim letošního roku. Další informace hodlá Jolie sdílet na svém Instagramu.

  Zdroj: WWD, Business Of Fashion, W Magazine, Instagram, YouTube

  Angelina Jolie založila vlastní značku. Hodlá pomocí ní demokratizovat módu

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.