More

  Herečka Angelina Jolie na svém Instagramu oznámila založení nového podniku. Chce za pomocí něj měnit současný módní průmysl. Značka Atelier Jolie má totiž do kreativního procesu zapojit nejen zákazníky, ale také začínající návrháře, uprchlíky nebo talenty z utlačovaných menšin.

  Společnost Atelier Jolie přináší do módního průmyslu revoluci. Snahu o větší udržitelnost a zodpovědnost vůči zákazníkům i zaměstnancům totiž posunuje na další úroveň. Herečka Angelina Jolie se totiž skrze projekt, který oznámila na svém Instagramu ve středu, snaží vytvořit jakýsi „kreativní kolektiv“. Tedy prostor, který milovníky módy přenese do centra tvůrčího dění a dovolí jim stát se jeho součástí.

  Zákazníci tak budou moct spolupracovat nejen s návrháři, ale také dalšími umělci, tvůrci vzorů nebo krejčími. „Všichni oceňujeme návrhy ostatních a necháváme se jimi ovlivňovat. Největší formou sebevyjádření, která je navíc nejzábavnější, je ale vlastní tvorba,“ přiblížila svůj nápad herečka. Bližší detaily o novém podniku ovšem nezveřejnila. Není proto dosud jasné, kdy značku spustí nebo kde bude sídlit.

  „Jsem spíše umělkyně než podnikatelka. Mějte se mnou proto strpení,“ vysvětlila Jolie. Prozatím ovšem sdílela instagramový účet společnosti @atelierjolieofficial. Dosavadní popis nové značky ovšem naznačuje tomu, že její hlavní cíl je „demokratizovat módní průmysl“. Kromě propojení zákazníků a módních tvůrců chce totiž do světa módy přinést i větší různorodost. Hodlá proto jako učně zapojit také uprchlíky nebo lidi z utlačovaných menšin.

  Angelina Jolie plánuje dát důraz nejen na krejčovské řemeslo, ale i udržitelnost

  Herečka chce totiž svým podnikem přitáhnout větší pozornost k samotným tvůrcům oblečení. „Krejčí jsou ti, kteří vysněný kousek přivedou na svět a já opravdu miluji s nimi spolupracovat. I přesto ale málokdy získají ocenění a respekt, který si zaslouží,“ zdůvodnila Jolie. Kromě myšlenky sebevyjádření a respektu ke kreativním komunitám se chce herečka zaměřit také na zodpovědné chování vůči životnímu prostředí.

  Využívat proto ve svém novém podniku hodlá pouze kurátorské kvalitní vintage materiály nebo takzvaný deadstock. Tedy textil, který už se nedá používat pro svůj původní účel. „Budete si moct opravit nebo vylepšit kousky ze svého šatníku, které toužíte obnovit. Vdechnete tak nový život oblečení, které by se jinak vyhodilo,“ uvedla jako příklad herečka. Podle ní pak podnik neotevře dříve než na podzim letošního roku. Další informace hodlá Jolie sdílet na svém Instagramu.

  Zdroj: WWD, Business Of Fashion, W Magazine, Instagram, YouTube

  Angelina Jolie založila vlastní značku. Hodlá pomocí ní demokratizovat módu

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.