Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní svět v polovině týdne zaujaly především novinky módního domu Jean Paul Gaultier. Rozhodl totiž, že jeho další kolekci vytvoří návrhářka Simone Rocha. Tiffany & Co. zase přivítá nového kreativního ředitele. Organizace Global Fashion Agenda vydává seriál o udržitelné módě a švýcarské hodinky hlásí úspěšný srpen. Milán se pak těší na premiérové prezentace nových návrhářů.

  Značka Tiffany & Co. odhalila nového kreativního ředitele. Stal se jím Hector Muelas

  Oznámení o nové pracovní pozici sdílel Hector Muelas s módním světem na svém účtu LinkedIn. Světoznámá značka Tiffany & Co. si ho totiž vybrala za nového vedoucího kreativního ředitele. „Jsem poctěný, že se mohu stát součástí tohoto ikonického domu, a že tak můžu pokračovat ve vytváření jeho dědictví,“ popsal. Muelas v minulosti pracoval v kreativních pozicích ve firmách jako Rimowa, Apple, Donna Karan nebo Vice Media.

  Jean Paul Gaultier si vybral novou hostující návrhářku. Další kolekci představí Simone Rocha

  Sedmatřicetiletá Simone Rocha se stane šestou hostující návrhářkou, která pro značku Jean Paul Gaultier vytvoří haute couture kolekci. Zařadí se tak ke jménům, jako je Julien Dossena, Haider Ackermann nebo Olivier Rousteing. Její fanoušci se na nové návrhy mohou těšit v lednu příštího roku, kdy je představí na Pařížském týdnu módy. Slavná návrhářka je známá především pro své objemné, ženské a romantické kousky.

  Milánský týden módy přivítá nejen premiérové přehlídky, ale také luxusní prezentace

  Blížící se Milánský týden módy tentokrát uvítá velký počet premiérových přehlídek. Poprvé se módním fanouškům představí například Sabato De Sarno za Gucci, Peter Hawkings u Toma Forda nebo Simone Bellotti z Bally. Kromě toho se ale hlavní město módy těší také na luxusní prezentace. Patří mezi ně noví návrháři v módních společnostech Fiorucci, Fabiana Filippi nebo Jacob Cohën.

  Organizace Global Fashion Agenda vydá nový seriál zaměřený na udržitelnou módu

  Nezisková organizace bojující za více udržitelnou módu Global Fashion Agenda (GFA) představí nový seriál s názvem Fashion Redressed. Za cíl si klade „inspirovat průmysl tak, aby začal konat a proměnil způsob, jakým vytváříme a konzumujeme módu“. Jedenáct dílů zachytí známé firmy, jako je eBay, Elk, Spinnova, Lenzing, FarFetch nebo Colorifix. „Každý z krátkých filmů se soustředí na řešení, která mohou pomoci planetě,“ vysvětlili zástupci GFA.

  Švýcarské hodinky slaví úspěch. V srpnu se opět navýšily jejich exporty

  Zástupci Federace švýcarského hodinářského průmyslu v úterý sdíleli dobré zprávy. Oznámili totiž, že v srpnu narostly exporty hodinek o čtyři procenta, a to na hodnotu ve výši dvou miliard dolarů. Čísla tak poukázala na „změnu směrem k více stabilnímu růstu“. Jedná se tedy o změnu k lepšímu oproti červenci, kdy se vývozu luxusního zboží tolik nedařilo. Dobré výsledky pak „kazily“ pouze statistiky z Číny.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Fashionista, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Jean Paul Gaultier představí kolekci od Simone Rocha a Tiffany & Co. má nového kreativního ředitele

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.