Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Luxusní móda je nejčastěji spojována se značkami prezentovanými na týdnech módy, díky kterým se stávají veřejně známými. Ale i ve světě špičkového stylu existují skryté drahokamy, které si zakládají na své exkluzivitě. V oblibě je má především „nejvyšší třída“. Pojďte se tedy podívat, do jakých značek se často oblékají celebrity, světoví vůdci nebo i ti, kterým proudí v žilách modrá krev.

  Brunello Cucinelli

  Desítky let poté, co si v roce 1978 půjčil 550 dolarů na uvedení módní řady, proměnil italský návrhář Brunello Cucinelli začínající sen ve stejnojmenné třímiliardové impérium. Vyneslo mu to titul „King of Cashmere“. Nyní obléká horní vrstvy Silicon Valley, jako je třeba spoluzakladatel a bývalý CEO Instagramu Kevin Systrom. Hollywoodskými partony Brunella jsou například Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Jennifer Lopez nebo Ben Affleck. I když na nich můžeme, zejména kašmírové svetry, často spatřit, značka je přímo nepoužívá pro svou vlastní prezentaci.

  Foto: Brunello Cucinelli

  Stefano Ricci

  Italský brand pánského oblečení Stefano Ricci nabízí škálu oděvů od volnočasových kousků až po večerní obleky. Zakládá si na nejvytříbenějších materiálech, nejčastěji využívá směsi hedvábí. Navzdory velkým jménům jako je Andrea Bocelli nebo v minulosti Nelson Mandela, která značku nosí, upřednostňuje propagaci kultivací vztahů se staršími klienty, mezi které patří řada miliardářů.

  Foto: Stefano Ricci

  Loro Piana

  Italská značka Loro Piana, založená v roce 1924, je známá díky exkluzivnímu kašmíru a oblíbené obuvi s bílou podrážkou. Je synonymem pro klidnou a elegantní módu. Oblečení je vyrobeno z Gift of Kings, extra měkkého, prodyšného a nemačkavého vlněného vlákna. Společnost ji popisuje jako jednu z nejstarších, nejvíce ceněných a exkluzivních vln na světě, která je se svými dvanácti mikrony ještě jemnější než dětský kašmír. Nejnovější kolekci navíc chrání Blockchain. Každá ze speciálních položek je tedy očíslována jedinečným digitálním ID a na štítku nese QR kód, který umožňuje její ověření a dohledání. Naskenování kódu potvrdí pravost a umožní kupujícímu získat více informací o cestě položky z farmy až do obchodu.

  V roce 2005 Loro Piana poprvé uvedla na trh boty s bílou podrážkou, které byly určeny primárně na plachetnici. Obliba tohoto stylu spoléhajícího na pohodlí a lehkost z nich udělala každodenní městskou obuv. Na základě vysoké poptávky značka nedávno v Itálii otevřela novou továrnu obuvi, která se primárně věnuje výrobě oblíbených bot White Sole.

  Foto: Loro Piana

  Společnost v roce 2013 získal LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, stále se ale drží svého přísloví o „neobyčejných látkách a nenápadné eleganci“. Nosí ji například Bill Clinton, David Beckham nebo Gigi Hadid.

  Brioni

  Pánské oblečení Brioni, preferované Barackem Obama, Tomem Cruise a několik dílů také Jamesem Bonde, vyrábí oblečení od roku 1945. V současnosti je velmi vyhledávané pro svou precizní ruční výrobu obleků, která vyžaduje 220 kroků zpracování. Značku v roce 2011 koupila společnost Kering, její způsoby výroby ale zůstávají do značné míry stále stejné.

  Pro jaro/léto 2023 Brioni výjimečně představilo speciální dámskou kolekci La Donna. Je navržena ve stejné podstatě jako pánské oblečení, ale střižena pro ženskou postavu.

  Zdroj: Brunello Cucinelli, Stefano Ricci, Loro Piana, Brioni, WWD, SCMP, Footwear News

  Luxusní módní značky, na které si potrpí nejbohatší lidé

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.