Luxusní móda je nejčastěji spojována se značkami prezentovanými na týdnech módy, díky kterým se stávají veřejně známými. Ale i ve světě špičkového stylu existují skryté drahokamy, které si zakládají na své exkluzivitě. V oblibě je má především „nejvyšší třída“. Pojďte se tedy podívat, do jakých značek se často oblékají celebrity, světoví vůdci nebo i ti, kterým proudí v žilách modrá krev.

Brunello Cucinelli

Desítky let poté, co si v roce 1978 půjčil 550 dolarů na uvedení módní řady, proměnil italský návrhář Brunello Cucinelli začínající sen ve stejnojmenné třímiliardové impérium. Vyneslo mu to titul „King of Cashmere“. Nyní obléká horní vrstvy Silicon Valley, jako je třeba spoluzakladatel a bývalý CEO Instagramu Kevin Systrom. Hollywoodskými partony Brunella jsou například Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Jennifer Lopez nebo Ben Affleck. I když na nich můžeme, zejména kašmírové svetry, často spatřit, značka je přímo nepoužívá pro svou vlastní prezentaci.

Foto: Brunello Cucinelli

Stefano Ricci

Italský brand pánského oblečení Stefano Ricci nabízí škálu oděvů od volnočasových kousků až po večerní obleky. Zakládá si na nejvytříbenějších materiálech, nejčastěji využívá směsi hedvábí. Navzdory velkým jménům jako je Andrea Bocelli nebo v minulosti Nelson Mandela, která značku nosí, upřednostňuje propagaci kultivací vztahů se staršími klienty, mezi které patří řada miliardářů.

Foto: Stefano Ricci

Loro Piana

Italská značka Loro Piana, založená v roce 1924, je známá díky exkluzivnímu kašmíru a oblíbené obuvi s bílou podrážkou. Je synonymem pro klidnou a elegantní módu. Oblečení je vyrobeno z Gift of Kings, extra měkkého, prodyšného a nemačkavého vlněného vlákna. Společnost ji popisuje jako jednu z nejstarších, nejvíce ceněných a exkluzivních vln na světě, která je se svými dvanácti mikrony ještě jemnější než dětský kašmír. Nejnovější kolekci navíc chrání Blockchain. Každá ze speciálních položek je tedy očíslována jedinečným digitálním ID a na štítku nese QR kód, který umožňuje její ověření a dohledání. Naskenování kódu potvrdí pravost a umožní kupujícímu získat více informací o cestě položky z farmy až do obchodu.

V roce 2005 Loro Piana poprvé uvedla na trh boty s bílou podrážkou, které byly určeny primárně na plachetnici. Obliba tohoto stylu spoléhajícího na pohodlí a lehkost z nich udělala každodenní městskou obuv. Na základě vysoké poptávky značka nedávno v Itálii otevřela novou továrnu obuvi, která se primárně věnuje výrobě oblíbených bot White Sole.

Foto: Loro Piana

Společnost v roce 2013 získal LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, stále se ale drží svého přísloví o „neobyčejných látkách a nenápadné eleganci“. Nosí ji například Bill Clinton, David Beckham nebo Gigi Hadid.

Brioni

Pánské oblečení Brioni, preferované Barackem Obama, Tomem Cruise a několik dílů také Jamesem Bonde, vyrábí oblečení od roku 1945. V současnosti je velmi vyhledávané pro svou precizní ruční výrobu obleků, která vyžaduje 220 kroků zpracování. Značku v roce 2011 koupila společnost Kering, její způsoby výroby ale zůstávají do značné míry stále stejné.

Pro jaro/léto 2023 Brioni výjimečně představilo speciální dámskou kolekci La Donna. Je navržena ve stejné podstatě jako pánské oblečení, ale střižena pro ženskou postavu.

Zdroj: Brunello Cucinelli, Stefano Ricci, Loro Piana, Brioni, WWD, SCMP, Footwear News

Luxusní módní značky, na které si potrpí nejbohatší lidé

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.