Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pokud jste už zimní kozačky nadobro uložili zpátky do skříně, nejspíše nastal správný okamžik poohlédnout se po ideálních botách pro nadcházející sezónu. Sociální sítě a týdny módy opět diktují nejžhavější obuvnické kousky. Prvenství bezpochyby patří kitten heels, zažívající opětovný návrat také díky značkám, jako je Miu Miu.

  Kitten heels původně patřily mladým slečnám. Dobyly ale i srdce prvních dám a hereček

  V moderní podobě se takzvaný kitten heel, v doslovném překladu koťátkový podpatek, masově zpopularizoval v 50. letech minulého století. Stál v přímém kontrastu s vysokým jehlovým podpatkem, který v tomtéž desetiletí poprvé představili návrháři Roger Vivier a Salvatore Ferragamo.

  Právě kitten heels, vysoké zhruba do pěti centimetrů, měly být pro mladé dívky vstupní branou do světa lodiček. Představovaly pohodlnější alternativu pro období před tím, než se odhodlaly přejít na vyšší dámské boty.

  S příchodem nespoutané kontrakultury 60. let, rebelie mladé generace a rozmachu módního průmyslu se však kitten heels staly oblíbeným párem bot. Se svými nositelkami totiž vydržel od ranní směny až po večerní tancovačku v rytmu písní Beatles.

  Kombinaci pohodlí a elegance nízkých podpatků podlehly také první dáma Jacqueline Kennedy Onassis, princezna Diana nebo filmová hvězda Audrey Hepburn. Od té doby se kitten heels staly cyklickým evergreenem, který se po určité době pravidelně vrací v jiné podobě.

  Svět si zamiloval kitten heels i díky Miu Miu

  Výrazný rozruch způsobily letos na jaře například třešňově červené kitten heels od italské módní společnosti Miu Miu. Podle platformy Lyst Insights se totiž staly nejžádanější obuví čtvrtého čtvrtletí loňského roku.

  Zdroj: Miu Miu

  Boty získávají odvážnější nádech díky otevřené patě a ikonickému detailu v podobě tří přezek. Na výběr jsou pouze černá, béžová, slonovinová a třešňově červená barva. To však vůbec nevadí, protože odstíny jsou dostatečně univerzální pro každou příležitost.

  Gucci nabízí verzi kitten heels inspirovanou érou Toma Forda

  Také značka Gucci představuje svou jedinečnou verzi trendy nízkých podpatků. Oblíbenou se stala především síťovinová varianta pokrytá lesklým motivem monogramu GG v pudrově růžové nebo černé barvě.

  Zdroj: Gucci

  Gucci však nezklame ani milovníky kožené obuvi. Nabízí totiž model Signoria ve stylu slingback. Lakovanou kůži skvěle doplňuje zlatý řetízek kolem kotníku. Signoria možná není nejextravagantnějším párem bot, nicméně je bezpečnou volbou pro každodenní nošení.

  Získá si vás podivná estetika The Row?

  Odvážlivci se pak mohou vydat cestou The Row. Sestry Mary-Kate a Ashley Olsen přesně vědí, jak z nepříliš půvabných kousků udělat další obrovský trend. Skvělým příkladem je model Cyd, který na první pohled působí trochu zvláštně a staromódně.

  Zdroj: The Row

  Musíme ovšem přiznat, že nás na něm i tak něco nesmírně přitahuje. Možná je to právě jeho avantgardní a originální design v exkluzivním koženém provedení. Garantujeme vám tedy, že lepší statement minimalistický kousek než model Cyd nenajdete.

  Zdroje: CR Fashion Book, Footwear News, Lyst Insights, Miu Miu, Gucci, The Row, Instagram

  Foto:Gucci

  Trendy jarní obuv se nese ve znamení pohodlí. Nadvládu deklarují kitten heels

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.