Více

  Sledujte nás na Instagramu

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Nebojte se návratu 90. let. Tvar „kočičích očí“ patří mezi klasiky

  Jak už na našem webu od začátku roku mnohokrát zaznělo, 90. léta 20. století jsou letos opět středem pozornosti. Inspirovat se jimi tedy můžete jak při skládání svého outfitu, výběru make-upu a účesu, tak i nákupu slunečních brýlí. I když do ikonického období spadá hned několik tvarů, tím populárním je v současnosti především ten „cat eye“.

  Zdroj: Marni, Celine

  Jedná se tedy o klasické sluneční brýle připomínající „kočičí oči“. Je samozřejmě jasné, že poměrně excentrický styl nebude sedět každému. Nemáte se ale čeho obávat, v nabídce je totiž také řada modelů, které „cat eye“ jen slabě napodobují. Takovým je například varianta od značek Marni nebo Celine.

  Na scénu se vrací i staré známé pilotky. Objevte jejich moderní verzi

  Další trend pravděpodobně vytvoří dva proti sobě stojící tábory. Pilotky jsou totiž stylem, který někteří milují a jiní nenávidí. Ať už je váš názor jakýkoli, musíte se smířit s tím, že letos na jaře a v létě uvidíte tento model opět mnohem častěji. Oblíbená je ovšem jeho nová a moderní podoba.

  Modelky a influencerky totiž volí spíše verzi pilotek s tlustými obroučkami. Čím výraznější nebo odlišnější, tím lepší. Vyhýbají se tedy o něco více klasické verzi z kovu. Pokud jste tedy přemýšleli nad tím, že oprášíte svůj starý model, doporučujeme se spíše porozhlédnout po novém kousku.

  Módní trendy ovládl gorpcore 2.0. Sportovní a technické sluneční brýle se derou do popředí

  Gorpcore je název experimentálního stylu, který propojuje trendy moderní kousky s outdoorovými prvky a technologií. Mnozí módní nadšenci pak od ledna předpovídají, že rok 2024 přivítal jeho novou variantu. Není proto divu, že se trendy staly také sportovní a technické brýle.

  Zdroj: Balenciaga, Courrèges

  Jedná se o kousky, které byste na první pohled čekali spíše na lyžařských sjezdovkách nebo cyklistické stezce. Čím dál častěji se ovšem objevují také v módním světě. Pokud se nechcete pouštět do poměrně výrazných modelů, typických například pro módní dům Balenciaga, zkuste decentnější verzi od Courrèges.

  Čím větší, tím lepší. Tichý luxus ustoupil oversized luxusním brýlím

  Poslední z trendů ovlivnil nejen modely slunečních brýlí, ale také těch dioptrických. Diktuje totiž co největší obroučky. Oversized by v nejlepším případě měly být co se týče velikosti, ale i tloušťky. Opět tedy platí, že více je lépe. Dávnou jsou totiž pryč dny populárního tichého luxusu.

  Zdroj: Celine, Loewe

  Letos je vaším cílem přesný opak. Tedy co nejvíce si pohrát s různými výraznými prvky a styly. Velké sluneční brýle přímo křičící luxus pak skvěle zapadají i do současného TikTok trendu s názvem mob wife. S podobným doplňkem se totiž budete cítit jako hlavní hvězda světově proslulého filmu.

  Zdroje: SSENSE, Who What Wear, Instagram

  Foto:Pexels

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.