Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Brýle považujeme za módní doplněk už několik desítek let. Letos to ovšem platí dvojnásob. Důvodem je vliv celebrit, TikTok trend oslavující estetiku knihovnic, i bezprostřední výraznost obrouček. Na rozdíl od prstýnku nebo doplňku ve vlasech si totiž brýlí každý všimne téměř okamžitě. V roce 2024 do popředí vstoupily především modely připomínající uplynulá léta 20. století.

  Spolu s nostalgií populární v nejnovějších kolekcích módních návrhářů se vrací i láska k minulým trendům. Platí to nejen ve světě módy, ale i brýlí. Letos proto jejich styl ovlivnila 70., ale i 90. léta 20. století. Modely připomínající tehdejší období nedávno zpopularizovaly především celebrity jako influencerka Emma Chamberlain nebo modelka Bella Hadid.

  Obě totiž zároveň odrážejí oblíbený TikTok trend, oslavující estetiku knihovnic nebo sekretářek. Obojí ovšem přeměňují do více trendy a sexy podoby. Kromě toho pak brýle představují další skvělý způsob, jak upoutat na svůj outfit pozornost. Pokud hledáte statement kousek, který k vám okamžitě přitáhne zrak ostatních, pak jsou obroučky perfektní volbou.

  Průhledné obroučky sednou všem. Pohrajte si s jejich tvarem

  Brýle s transparentními obroučkami jsou perfektní pro ty z vás, kteří chtějí zkusit něco nového, ale zároveň se nechtějí vydávat příliš daleko ze své komfortní zóny. Průhledné obroučky jsou v současnosti trendy také proto, že je za svůj doplněk zvolily celebrity, jako je například vlogerka a influencerka Emma Chamberlain.

  Zdroj: Hugo Boss, Chanel

  Originálnost pak brýlím dodáte především různými tvary. V současnosti jsou totiž trendy také tlusté obroučky nebo různé asymetrické tvary. Kromě toho jsou k dostání i barevné varianty. Jsou sice stále transparentní, ovšem nabízí variabilitu v podobě tlumených hnědých nebo pastelových odstínů.

  Klasika nikdy nezestárne. Na vrcholu trendů se stále drží kovové modely

  Dalším současným trendem jsou brýle s kovovými obroučkami. Jedná se totiž o klasiku, která snad nikdy nevyjde z módy. Opět si tak ale můžete pohrát s tvarem, který vašemu vkusu i tváři padne nejlépe. V tomhle případě se však zaměřte na to, aby byly obroučky řádně tenké. Tlustější modely sluší spíše jiným materiálům.

  Skvěle budou opět vypadat především větší a kulatější varianty. Zároveň ovšem na modelkách i celebritách pozorujeme i přesný opak. Tedy menší a oválné, nebo hranaté kousky. Podobný model ke svému outfitu zvolila i Bella Hadid. Takové brýle vám dovolí se s nostalgií přenést do 90. let 20. století.

  Čím větší, tím lepší. Nebojte se přitáhnout k očím pozornost

  Už jsme narazili na to, že předchozí trendy brýle můžete pořídit i ve větší velikosti. Jedná se totiž o tvar, který nás letos rozhodně neopustí. Důvodem je nejspíše opět touha ohlédnout se do minulosti. Podobně kulaté a velké brýle totiž připomínají estetiku 70. let minulého století. Není to ovšem nutné.

  Zdroj: Warby Parker, Vint & York

  Jako vždy záleží na tom, jaký styl preferujete. Na sociálních sítích se pak šíří především extravagantnější varianty. Možná je to i díky tomu, že se čím dál více milovníků módy snaží distancovat od trendu quiet luxury, který se nás tak křečovitě minulý rok držel. Naopak se uchylují k více maximalistickým a výrazným stylům.

  Červená vede na všech frontách. Nečekané obroučky slaďte s neutrálním outfitem

  Pokud ve vaší skříni visí především neutrální a minimalistické kousky, pak byste měli zaostřit právě na poslední vybraný trend. Červené obroučky totiž skvěle obohatí jinak jednoduchý a nevýrazný outfit. Odvážnější z vás je samozřejmě mohou kombinovat i s jinými barvami nebo samotnou červenou.

  @minanoelle bella is queen of the world #bellahadid #glasses ♬ original sound – Blakis Lee

  Ať už si vyberete jakoukoli variantu, nebudete litovat. Doporučujeme ovšem vybírat spíše z užších a více hranatých modelů. Jejich příklad můžete spatřit ve videu. Opět si ho totiž zvolila modelka Bella Hadid. Skvěle totiž ladí s návratem popularity 90. let, ale také zmíněnou „sexy sekretářskou estetikou“.

  Zdroje: The Zoe Report, Style Caster, Instagram, TikTok

  Proměňte své obroučky v módní doplněk. Trendy brýle roku 2024

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.