Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jeden ze způsobů, jak vytvořit vlastní unikátní styl, je používání takzvaných statement pieces. Jedná se o kousky, které k vašemu outfitu okamžitě přitáhnou pozornost. Zároveň ovšem vyjadřují vaši osobnost a jedinečnost. Pokud ale na odvážnější oblečení nejste zvyklí, může být trochu děsivé s ním ze začátku pracovat. Sepsali jsme proto pár tipů, které vaše začátky rozhodně usnadní.

  Nejprve je nutné pochopit, co se spojením statement piece vlastně myslí. Samozřejmě se může jednat o výrazný kousek, jako je pestrobarevná kabelka, vzorované sako nebo barevná kožená bunda. Jde zkrátka o kus oblečení, který vám vyrazí dech. Zároveň se ale může jednat i o kombinaci nezvyklých barev nebo stylů. Příkladem je sporty look, který doplníte oversized koženou bundou.

  Klíčem ke správnému využívání statement pieces tedy není jenom nákup trendy kousků, ale také jejich vkusné a stylové používání. Může se také jednat o boty, náhrdelník nebo výrazné doplňky do vlasů. Je už jen na vás, co bude nejlépe odpovídat vašemu jedinečnému stylu. Na začátek chceme rovněž připomenout, že podobné kousky musíte samozřejmě doplnit o ty neutrální nebo jednoduché.

  Zachovejte zbytek outfitu jednoduchý. Pohrát si ale můžete s barvami

  Zvlášť pokud začínáte, neměli byste používat více než jeden takový kousek. Příkladem může být výběr statement náhrdelníku. Přidat byste k němu měli náušnice a prstýnky ve stejné barvě a stylu, nikoli však stejně výrazné. Výjimkou je hra s barvami. Při ní si nevyberete pouze jeden doplněk, ale statement piece vytvoříte hned z několika z nich. Inspirujte se například outfitem vlogerky Avrey Ovard.

  V případě kombinace barev považujeme za vhodné inspirovat se klasickým barevným kolem. Na něm můžete snadno spatřit komplementární nebo analogické barvy. Takové ve vašich outfitech zcela jistě vyniknou. Párovat pak můžete také různé odstíny stejné barvy. Nakonec chceme vyzdvihnout, že investice se vyplatí. Statement pieces by měly být kvalitní. A mělo by to být vidět.

  Začátečníci si zamilují ladící set. Ohromíte i nečekanou kabelkou

  Na závěr představíme také pár příkladů, kterými se můžete inspirovat. Snad nejjednodušší způsob, jak se statement pieces začít, představuje ladící set. Může se jednat o kombinézu, kalhoty a košili nebo sukni a top. Hlavní je, že bude kousek reflektovat váš styl, zároveň ale okamžitě přitáhne pozornost. Snadno se vám bude pracovat také s denim on denim lookem.

  Zdroj: COS, Loro Piana

  Dalším skvělým tipem jsou statement kabelky. Výrazné mohou být svým materiálem, tvarem nebo barvou. Zajít můžete také do extrémů a zvolit si model podobný tomu, který představil JW Anderson. Pravdou ovšem je, že statement pieces nemusí být vždy šílené a křiklavé. Jejich smyslem je podtrhnout vaši osobnost a zdokonalit skvělý outfit.

  Zdroj: Bottega Veneta, JW Anderson

  Zdroje: Forbes, Medium, Who What Wear, Instagram, YouTube

  Foto:Miu Miu

  Odlište svůj styl od ostatních. Naučte se používat statement pieces

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.