Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Každá módní přehlídka určuje, jaké produkty budou hrát v následujících měsících hlavní roli. Platí to pak nejen pro jednotlivé kousky oblečení, ale také veškeré doplňky, které se na mole ocitnou. Ponořili jsme se proto do předpovědí týkajících se nejvíce trendy šperků letošního roku. Vévodit mu mají zdobené chokery a oversized náramky. Všimnete si ale i strukturálních šperků, černých odlesků nebo písmenkových detailů.

  Zvykněte si na neobvyklé tvary. Objeví se v podobě náramků i náušnic

  Strukturální šperky se ve světě módy vyskytly už před nedávnými módními přehlídkami. Letos budou ovšem dle současných předpovědí narůstat na oblibě. Je přitom zcela jedno, zda se jedná o stříbrné nebo zlaté šperky. Hlavní je, aby byly určitým způsobem lineárně zajímavé a vymykaly se klasickým kulatým nebo hranatým tvarům.

  Příkladem je pár náušnic z dílny Davida Yurmana. Zároveň spadají do menšího trendu, který nás bude letos doprovázet, tedy motivu mušlí. Jedná se ale o stále poměrně nenápadný tvar. Naopak model od Saint Laurent prokazuje o něco větší výraznost. Podobné náušnice je však třeba zkombinovat s jednoduchým, ale chic outfitem.

  Zdroj: David Yurman, Saint Laurent

  Trendy náhrdelníky určuje letos Dior. Módní svět si značka získala třpytivými chokery

  Co se týče náhrdelníků, má letos hlavní slovo módní dům Dior. Pozornost si totiž získal svou poslední dámskou kolekcí pro rok 2024. Kreativní ředitelka značky Maria Grazia Chiuri do ní zapracovala prvky evokující čarodějnictví. Dává tedy smysl, že použila právě chokery, navíc ozdobené stříbrnými a zlatými symboly.

  Kromě toho se letos vrací vliv 90. let minulého století, rovněž známými pro svou lásku k chokerům. Letos si ovšem módní svět oblíbil jejich velice specifickou verzi, inspirovanou zmíněnou show od Diora. Mělo by se tedy jednat o kousky, které v sobě mají kamínky nebo jiné ozdoby, posouvající je na vyšší úroveň.

  Zdroj: Dior

  Připravte se na hrátky s abecedou. Přívěsky s písmenky se opět vrací

  Další trend má pro změnu na starosti modelka Hailey Bieber. Své sledovatele na Instagramu si získala fotografií s náhrdelníkem doplněným o výrazné písmenko B. Nejen, že se trefila do oblíbenosti už výše zmíněných strukturálních šperků, nastartovala rovněž vlastní trend.

  Je tedy jasné, že písmenka jsou opět v módě. Nemusíte se pak trápit tím, jestli své iniciály umístíte na náramek nebo stříbrný řetízek. Dle příkladu Hailey by se ovšem mělo jednat o výraznější variantu. A čím méně obvyklou, tím lepší. Nebojte se tedy pohrát si letos s abecedou.

  Zatěžkejte zápěstí módními náramky. Dodržujte ovšem žádanou vyváženost

  V případě náramků pak bude letos platit pravidlo čím větší, tím lepší. Éra výrazných „cuff“ nebo „bangle“ náramků se totiž vrací. I pro ně ovšem platí speciální pravidlo. Místo vrstvení několik z nich na jedno zápěstí byste totiž měli usilovat o větší vyváženost. Rozhodně tedy vždy umístěte jeden náramek na obě zápěstí.

  Navrstvit jich samozřejmě můžete i víc, vždy ale nezapomeňte na zmíněný balanc. Příkladem trendy modelu je například ten od Saint Laurent. Jedná se o zlatou klasiku, se kterou rozhodně nešlápnete vedle. Schovejte si ji ovšem spíše na speciální událost. Naopak varianta od Bottega Veneta je o něco střídmější a vynosíte ji tak častěji.

  Zdroj: Saint Laurent, Bottega Veneta

  Už vás nebaví jednoduché stříbro a zlato? Nevadí, roku 2024 povládne černá

  Také v letošním roce vede ze všech materiálů především bílé zlato. To ovšem neznamená, že je to jediný populární materiál. Dalším je totiž černé zlato, nebo jakékoli drahokamy stejného odstínu. Příkladem je tmavý onyx, který vypadá luxusně absolutně v jakékoli podobě. Tmavší barva se pak může objevit na jakémkoli ze všech druhů šperků.

  Nás zaujaly například náušnice od italského módního domu Gucci. Skvěle se budou hodit jak na speciální příležitosti, tak každý den. Stejný efekt pak vyvolá také zlatý náramek od Tiffany & Co. Trendy jsou ovšem také šperky, které kombinují jak stříbro, tak zlato a černé odlesky. Je už jen na vás, která varianta vás osloví více.

  Zdroj: Gucci, Tiffany

  Zdroje: Connoisseurs, Net-a-Porter, Refinery29, Instagram

  Rok 2024 odstartovaly třpytivé chokery a masivní náramky. I šperkům letos vévodí jisté trendy

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.