Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Každá módní přehlídka určuje, jaké produkty budou hrát v následujících měsících hlavní roli. Platí to pak nejen pro jednotlivé kousky oblečení, ale také veškeré doplňky, které se na mole ocitnou. Ponořili jsme se proto do předpovědí týkajících se nejvíce trendy šperků letošního roku. Vévodit mu mají zdobené chokery a oversized náramky. Všimnete si ale i strukturálních šperků, černých odlesků nebo písmenkových detailů.

  Zvykněte si na neobvyklé tvary. Objeví se v podobě náramků i náušnic

  Strukturální šperky se ve světě módy vyskytly už před nedávnými módními přehlídkami. Letos budou ovšem dle současných předpovědí narůstat na oblibě. Je přitom zcela jedno, zda se jedná o stříbrné nebo zlaté šperky. Hlavní je, aby byly určitým způsobem lineárně zajímavé a vymykaly se klasickým kulatým nebo hranatým tvarům.

  Příkladem je pár náušnic z dílny Davida Yurmana. Zároveň spadají do menšího trendu, který nás bude letos doprovázet, tedy motivu mušlí. Jedná se ale o stále poměrně nenápadný tvar. Naopak model od Saint Laurent prokazuje o něco větší výraznost. Podobné náušnice je však třeba zkombinovat s jednoduchým, ale chic outfitem.

  Zdroj: David Yurman, Saint Laurent

  Trendy náhrdelníky určuje letos Dior. Módní svět si značka získala třpytivými chokery

  Co se týče náhrdelníků, má letos hlavní slovo módní dům Dior. Pozornost si totiž získal svou poslední dámskou kolekcí pro rok 2024. Kreativní ředitelka značky Maria Grazia Chiuri do ní zapracovala prvky evokující čarodějnictví. Dává tedy smysl, že použila právě chokery, navíc ozdobené stříbrnými a zlatými symboly.

  Kromě toho se letos vrací vliv 90. let minulého století, rovněž známými pro svou lásku k chokerům. Letos si ovšem módní svět oblíbil jejich velice specifickou verzi, inspirovanou zmíněnou show od Diora. Mělo by se tedy jednat o kousky, které v sobě mají kamínky nebo jiné ozdoby, posouvající je na vyšší úroveň.

  Zdroj: Dior

  Připravte se na hrátky s abecedou. Přívěsky s písmenky se opět vrací

  Další trend má pro změnu na starosti modelka Hailey Bieber. Své sledovatele na Instagramu si získala fotografií s náhrdelníkem doplněným o výrazné písmenko B. Nejen, že se trefila do oblíbenosti už výše zmíněných strukturálních šperků, nastartovala rovněž vlastní trend.

  Je tedy jasné, že písmenka jsou opět v módě. Nemusíte se pak trápit tím, jestli své iniciály umístíte na náramek nebo stříbrný řetízek. Dle příkladu Hailey by se ovšem mělo jednat o výraznější variantu. A čím méně obvyklou, tím lepší. Nebojte se tedy pohrát si letos s abecedou.

  Zatěžkejte zápěstí módními náramky. Dodržujte ovšem žádanou vyváženost

  V případě náramků pak bude letos platit pravidlo čím větší, tím lepší. Éra výrazných „cuff“ nebo „bangle“ náramků se totiž vrací. I pro ně ovšem platí speciální pravidlo. Místo vrstvení několik z nich na jedno zápěstí byste totiž měli usilovat o větší vyváženost. Rozhodně tedy vždy umístěte jeden náramek na obě zápěstí.

  Navrstvit jich samozřejmě můžete i víc, vždy ale nezapomeňte na zmíněný balanc. Příkladem trendy modelu je například ten od Saint Laurent. Jedná se o zlatou klasiku, se kterou rozhodně nešlápnete vedle. Schovejte si ji ovšem spíše na speciální událost. Naopak varianta od Bottega Veneta je o něco střídmější a vynosíte ji tak častěji.

  Zdroj: Saint Laurent, Bottega Veneta

  Už vás nebaví jednoduché stříbro a zlato? Nevadí, roku 2024 povládne černá

  Také v letošním roce vede ze všech materiálů především bílé zlato. To ovšem neznamená, že je to jediný populární materiál. Dalším je totiž černé zlato, nebo jakékoli drahokamy stejného odstínu. Příkladem je tmavý onyx, který vypadá luxusně absolutně v jakékoli podobě. Tmavší barva se pak může objevit na jakémkoli ze všech druhů šperků.

  Nás zaujaly například náušnice od italského módního domu Gucci. Skvěle se budou hodit jak na speciální příležitosti, tak každý den. Stejný efekt pak vyvolá také zlatý náramek od Tiffany & Co. Trendy jsou ovšem také šperky, které kombinují jak stříbro, tak zlato a černé odlesky. Je už jen na vás, která varianta vás osloví více.

  Zdroj: Gucci, Tiffany

  Zdroje: Connoisseurs, Net-a-Porter, Refinery29, Instagram

  Rok 2024 odstartovaly třpytivé chokery a masivní náramky. I šperkům letos vévodí jisté trendy

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.