Módní domy letos při tvorbě svých resort kolekcí upustily naplno uzdu své fantazie. Výsledkem je řada návrhů, které se nepotkávají v jednotném stylu, ale naopak nabízejí nespočet trendy estetik. Milovníci módy tak získají šanci vybrat si z romantismu, bohémství i nečekané rebélie.
Původním cílem resort nebo cruise kolekcí bylo zaplnit mezeru mezi podzimní a jarní módou. Návrháři je tak vytvářeli především pro bohatší vrstvy, které v zimních měsících tradičně uprchly před chladem do teplých krajů. Jejich účel se ovšem pomalu mění.
Díky rychlosti současné módní scény se stávají spíše jakýmsi přirozeným přechodem klasických ready-to-wear kolekcí. Určují proto i nadcházející trendy. Nejnovější nabídka resort návrhů pak naznačuje, že bude z čeho vybírat. Slučuje totiž hned několik trendy stylů.
Anna Sui propadla romantismu. Nebojí se nádechu vintage, ani klišé mašlí
Návrat bohémské módy nelze popírat. Pomalu měnícího se módního proudu si povšimla také návrhářka Anna Sui. Postrčila ho proto ještě o kus dále a vytvořila romantismem protkanou kolekci, reagující na současné moderní prvky.
Zdroj: Anna Sui
Klasické vintage volánky tak doplnila o trendy minisukně nebo baggy džíny. Nezalekla se ani už tak trochu klišé mašlí, které nás doprovázejí po dobu hned několika sezón. V jejím podání ovšem působí opět svěže a nabádají k vytvoření ideálního romantického looku.
Bohémství okusila i Gabriela Hearst. Inspirovala se dávnou pohanskou energií
Úspěšná návrhářka Gabriela Hearst nafotila svou nejnovější resort kolekci u neolitického památníku v anglickém Avebury. Perfektně tak pomohl zachytit bohémský nádech jejích návrhů. Odvíjely se totiž především z tamní divoké, pohanské a až trochu čarodějné atmosféry.
Zdroj: Gabriela Hearst
Zkušená návrhářka však bohémské prvky do své tvorby zapracovala tak, aby ani na chvilku nepůsobily staře a přežitě. Po jejích dlouhých krémových šatech, obřích kožiších nebo neobvyklých nařasených šatech se tak jistě jen zapráší.
Opačným směrem se vydal Alexander Wang. Ve své „garáži“ nechal vyniknout krásu rebelství
Do očí bijící rozdíl pak tvoří kolekce návrháře Alexander Wang. Odhalil ji ve svém SoHo butiku, nově pojmenovaného Garage, tedy garáž. Název obchodu se pak projevil i v samotné kolekci. Byla totiž plná drzých, edgy a uvolněných návrhů.
Zdroj: Alexander Wang
Wang se jimi snažil propojit americkou aristokracii a automobilovou kulturu, na kterou odkazovala také řada autodílů, zdobících okolní stěny. Jednalo se tak nejen o komentář současné společnosti, ale také mix ikonických kódů známé značky. Zároveň tak stvořil perfektní alternativu pro ty z nás, které bohémská a romantická estetika až tolik neláká.
Zdroje: WWD, Instagram, YouTube