Více

  Sledujte nás na Instagramu

  S koncem týdne přicházejí další módní novinky. Gabriela Hearst oznámila vytvoření prvních parfémů, inspirovaných jejím životem. Victoria’s Secret se pro změnu vyrovnává s poklesem prodeje. Paříž se chystá na designový týden a na druhé straně světa se Los Angeles těší na veganský týden módy. Londýn vyhlíží výstavu JW Andersona.

  Druhé čtvrtletí Victoria’s Secret nepřálo. V posledních měsících značce poklesly prodeje

  Známý výrobce spodního prádla oznámil v pátek výsledky týkající se druhého čtvrtletí letošního roku. Dle nich prodeje značky poklesly oproti stejnému období loňského roku o 11 procent. Jedná se tedy o čistou ztrátu v hodnotě milionu dolarů. Zástupci firmy ovšem upozornili na to, že se jedná o statistiky ze Severní ameriky. Mezinárodnímu podnikání se tak i nadále daří, jelikož jeho prodeje vzrostly o 25 procent.

  Paříž se chystá na týden designu. Hlavním tématem je kultivace optimismu a požitků

  Od 7. do 16. září se návštěvníci Pařížského týdne designu budou moct ponořit do světa optimismu, hédonismu a jemnosti. Takové je totiž letošní téma očekávané události. Do ulic Paříže se má na jeho konání sjet až 100 tisíc návštěvníků. Touží totiž objevovat především nejnovější trendy ze světa nábytku, interiéru, dekorací, ale i krásy nebo wellness. Těšit se mohou například na značky Huages, Seletti, Poltrona Frau nebo L’Objet.

  JW Anderson představí svůj pohled na Londýn. Do nové výstavy zapojí i holubí kabelky

  Návštěvníci galerie Offer Waterman se mohou těšit na výstavu oslavující moderní a současné umění i město Londýn. Připravil ji návrhář Jonathan Anderson, který se zároveň rozhodl vyzdvihnout britskou esenci své značky JW Anderson. Na výstavě nazvané On Foot proto představí vlastní návrhy s instalacemi vzdávajícími hold různým aspektům Londýna. Zapojí proto mimo jiné také slavnou kabelku kopírující podobiznu holuba.

  Gabriela Hearst slaví voňavou premiéru. Oznámila vydání prvních dvou parfémů

  Společnost Fueguia 1833 se rozhodla poprvé spolupracovat s návrhářkou Gabrielou Hearst. Vytvořila s ní proto dva parfémy, které připomínají její život. Odkazovat totiž mají na její dětství v Uruguayi, ale i dospělý život v New Yorku. Známá designérka přitom nikdy předtím vlastní vůně nevydala. Parfémy mají zákazníkům připomínat exotiku a rostliny jihoamerického státu i noc a světla New Yorku.

  Los Angeles opět očekává úspěšný veganský týden módy. Zaměří se na téma harmonie

  Organizátoři veganského týdne módy pořádaného v Los Angeles prozatím nezveřejnili detaily o jeho lokaci. Přesto už se jeho fanoušci těší na jeho další ročník, který by se měl konat od 9. října. Tématem akce je tentokrát harmonie. Klade si totiž za cíl „zdůraznit propojení lidí, zvířat a planety“. Zároveň chce pomoci vytvořit harmonickou existenci doplněnou o udržitelnou módu.

  Zdroje: Fashion Network, Fahion United, WWD, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Gabriela Hearst odhalila první parfémy, Paříž objevuje design a JW Anderson vzdává hold Londýnu

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.