Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Ohlédněte se s pomalu končícím rokem za uplynulými měsíci v módním světě. Vybrali jsme pro vás nejdůležitější a nejzásadnější zprávy, o kterých jsme letos reportovali. Jedná se především o návraty, ale i odchody slavných kreativních ředitelů luxusních módních společností nebo zásadní proměny samotných značek.

  Návrhářka Sarah Burton učinila těžké rozhodnutí. Po 25 letech opustila značku Alexander McQueen

  Kolekce pro jaro/léto 2024, kterou návrhářka Sarah Burton odhalila v září, byla její poslední, kterou pro módní dům Alexander McQueen vytvořila. Po 25 letech totiž společnost opustila. Poprvé se s ní seznámila, když u ní pracovala jako stážistka v roce 1996. Po dostudování prestižní školy Central Saint Martins se do ní ovšem navrátila.

  Roku 2010 se tak stala jasnou volbou pro vedení společnosti poté, co návrhář McQueen zemřel. Burton pak byla za svou kariéru ceněná především za svou schopnost následovat dědictví McQueena, ale zároveň značku posouvat směrem k modernizaci. Proslavila se například návrhem svatebních šatů Kate Middleton.

  Gucci vyměnil kreativního ředitele. Na novou cestu se vydal s návrhářem Sabato de Sarno

  Dalším módním domem, který letos zažil značnou změnu, je Gucci. Od listopadu roku 2022 totiž neznal po odchodu Allessandro Michele jméno svého nového kreativního ředitele. Oznámil ho ovšem koncem ledna letošního roku. V září pak návrhář Sabato de Sarno úspěšně odhalil svou první kolekci v nové roli.

  Změna zároveň značí proměnu směřování italské módní společnosti. Od excentrických looků Michele se totiž obrátila k více luxusním a méně výrazným návrhům de Sarna. Značka se totiž chce více zaměřit na své dědictví a ikonické prvky, které za 102 let své existence vytvořila.

  Phoebe Philo se vrátila na scénu. Postarala se o bez pochyby nejvíce ikonický moment roku

  Návrhářka Phoebe Philo letos rozpoutala jednu z největších módních debat. Na scénu se totiž vrátila s elegancí a stylem, který je vlastní snad jenom jí. Místo pompézních reklam nebo kampaní oznámila příchod své tak dlouho očekávané kolekce jednoduchým e-mailem. Fakt, že se její kousky vyprodaly za první dva dny, mluví za vše.

  Módní fanoušky Philo oslovila i tím, že nechala jednotlivé kousky vyrobit pouze v limitovaném počtu. Poukázat tak chtěla také na problém módního průmyslu s ochranou životního prostředí. Samotné designy pak skvěle propojují tichý luxus, dech beroucí kreativitu i smyslný a elegantní styl.

  Zdroj: Phoebe Philo

  Značka Moschino musela čelit nečekané ztrátě. Nový kreativní ředitel Davide Renne zemřel 9 dní po svém nástupu

  V polovině října oznámila společnost Moschino nástup nového kreativního ředitele. Stal se jím italský návrhář Davide Renne. Náhle ovšem zemřel jen 9 dní poté, co do své nové pozice nastoupil. Příčinou jeho smrti bylo nečekané vážné onemocnění. První kolekci měl přitom odhalit v únoru příštího roku.

  Nahradit měl Renne ve vedení Moschino bývalého kreativního ředitele Jeremyho Scotta. Ten totiž stál v čele značky poslední dekádu. „Neexistují žádná slova, která by dokázala popsat bolest, kterou právě prožíváme,“ okomentovalo tehdy vedení společnosti náhlou ztrátu.

  Jeden z největších úspěchů roku patří firmě LVMH. Představila Pharella Williamse i zbrusu novou pobočkou

  Francouzský koncern LVMH za nás letos rozhodně získal cenu za nejúspěšnější firmu roku módního průmyslu. Těšil se totiž ze zisků obdivuhodné řady společností, které pod ní spadají, jako je Dior, Givenchy, Loewe, Céline a další. Největší úspěch jí ovšem zaručila společnost Louis Vuitton.

  Mimo jiné získala více než pozitivní reakce na první kolekci svého nového kreativního ředitele pánské módy, tedy zpěváka Pharrella Williamse. Vysloužila si tím od své mateřské firmy LVMH také novou budovu na slavné pařížské ulici Champs-Élysées. Jednat se má o jednu z největších poboček značky, ale také budoucí luxusní hotel.

  Zdroje: WWD, The Guardian, W Magazine, CNN, Design Week, Instagram

  Připomeňte si top fashion zprávy roku 2023. Jsou plné nových kreativních ředitelů i proměn slavných značek

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.