Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Dlouho očekávaná první kolekce vlastní značky návrhářky Phoebe Philo je konečně tu. Nabízí nadčasové kousky kombinující minimalismus s luxusem a nečekanými prvky. Nevýrazné barevné odstíny totiž Philo doplnila o nezvyklé střihy nebo materiály. Rozhodně tak naplnila vysoké nároky milovníků módy, kteří ji napjatě sledovali po odchodu ze společnosti Celine.

  Návrhářka Phoebe Philo rozhodně pochopila, jak na sebe co nejlépe přilákat pozornost. Plány otevřít svou vlastní společnost totiž oznámila už v létě roku 2021. Zveřejnila také, že do ní bude investovat firma LVMH vlastnící módní domy jako Louis Vuitton nebo Dior. Předpokládaná úspěšnost jejího projektu tak následně ještě vzrostla. Původní premiéru navíc ze září letošního roku přeložila na říjen. Docílila tak dokonale vysokých očekávání.

  Musela ovšem zároveň vědět, že její kolekce obrovské publikum nezklame. Není se čemu divit. V pátek totiž odhalila originální a nadčasovou řadu plnou luxusních, ale nositelných kousků. Využila totiž svůj um kombinovat prvky dámské i pánské módy. Návrhy pak vytvořila především v nevýrazných barvách, jako je černá, šedá, béžová nebo bílá. Aplikovala ale rovněž i nečekané materiály nebo textury. Její outfity proto rozhodně nenudí.

  Naopak, každý její kousek skrývá detail, který ho posouvá na vyšší úroveň. Příkladem jsou džíny se zipy, které sahají až na konce obou nohavic. Podobně překvapivé jsou také široké bílé kalhoty poseté jemným zdobením připomínajícím peří či stejně ozdobený kabát. Většina návrhů je pak volného střihu nebo trochu oversized. Součástí kolekce jsou také luxusní plavky, pásky, boty, šperky nebo sluneční brýle.

  Sledovat hodlá Philo vlastní rozvrh. Tradiční módní sezóny se rozhodla ignorovat

  Nejnovější návrhy Phoebe Philo jsou tedy zároveň o něco „temnější“ než její předchozí kousky vytvořené pro značky Chloé nebo Celine. Zároveň je jiný také kalendář, který se úspěšná návrhářka rozhodla následovat. Vydávat bude totiž nové kolekce podle vlastního rozvrhu, nikoli tradičních módních sezón. Důvodem je její prohlášení, že nové outfity považuje za součást „nadčasového a pokračujícího objemu mé práce“.

  Nový produkční systém souvisí také s rozhodnutím Phoebe Philo vytvářet více udržitelnou módu. Svých kousků proto bude nabízet vždy o něco méně, než jaká je po nich poptávka. Zařídí tím nejen využití všech svých produktů, ale také vytvoření ještě většího očekávání, už nyní obklopujícího její novou značku. Další „edici“, jak své návrhy nazývá, hodlá návrhářka vydat příští rok na jaře. „Chceme odrážet stálost,“ popsala dále Philo.

  Zdroje: WWD, Wallpaper, Dazed, X, YouTube

  Phoebe Philo nezklamala. Odhalila luxusní nadčasovou kolekci hrající si se střihem i materiály

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.