Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Dlouho očekávaná první kolekce vlastní značky návrhářky Phoebe Philo je konečně tu. Nabízí nadčasové kousky kombinující minimalismus s luxusem a nečekanými prvky. Nevýrazné barevné odstíny totiž Philo doplnila o nezvyklé střihy nebo materiály. Rozhodně tak naplnila vysoké nároky milovníků módy, kteří ji napjatě sledovali po odchodu ze společnosti Celine.

  Návrhářka Phoebe Philo rozhodně pochopila, jak na sebe co nejlépe přilákat pozornost. Plány otevřít svou vlastní společnost totiž oznámila už v létě roku 2021. Zveřejnila také, že do ní bude investovat firma LVMH vlastnící módní domy jako Louis Vuitton nebo Dior. Předpokládaná úspěšnost jejího projektu tak následně ještě vzrostla. Původní premiéru navíc ze září letošního roku přeložila na říjen. Docílila tak dokonale vysokých očekávání.

  Musela ovšem zároveň vědět, že její kolekce obrovské publikum nezklame. Není se čemu divit. V pátek totiž odhalila originální a nadčasovou řadu plnou luxusních, ale nositelných kousků. Využila totiž svůj um kombinovat prvky dámské i pánské módy. Návrhy pak vytvořila především v nevýrazných barvách, jako je černá, šedá, béžová nebo bílá. Aplikovala ale rovněž i nečekané materiály nebo textury. Její outfity proto rozhodně nenudí.

  Naopak, každý její kousek skrývá detail, který ho posouvá na vyšší úroveň. Příkladem jsou džíny se zipy, které sahají až na konce obou nohavic. Podobně překvapivé jsou také široké bílé kalhoty poseté jemným zdobením připomínajícím peří či stejně ozdobený kabát. Většina návrhů je pak volného střihu nebo trochu oversized. Součástí kolekce jsou také luxusní plavky, pásky, boty, šperky nebo sluneční brýle.

  Sledovat hodlá Philo vlastní rozvrh. Tradiční módní sezóny se rozhodla ignorovat

  Nejnovější návrhy Phoebe Philo jsou tedy zároveň o něco „temnější“ než její předchozí kousky vytvořené pro značky Chloé nebo Celine. Zároveň je jiný také kalendář, který se úspěšná návrhářka rozhodla následovat. Vydávat bude totiž nové kolekce podle vlastního rozvrhu, nikoli tradičních módních sezón. Důvodem je její prohlášení, že nové outfity považuje za součást „nadčasového a pokračujícího objemu mé práce“.

  Nový produkční systém souvisí také s rozhodnutím Phoebe Philo vytvářet více udržitelnou módu. Svých kousků proto bude nabízet vždy o něco méně, než jaká je po nich poptávka. Zařídí tím nejen využití všech svých produktů, ale také vytvoření ještě většího očekávání, už nyní obklopujícího její novou značku. Další „edici“, jak své návrhy nazývá, hodlá návrhářka vydat příští rok na jaře. „Chceme odrážet stálost,“ popsala dále Philo.

  Zdroje: WWD, Wallpaper, Dazed, X, YouTube

  Phoebe Philo nezklamala. Odhalila luxusní nadčasovou kolekci hrající si se střihem i materiály

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.