More

  Premiéra Pharrell Williams v čele Louis Vuitton úspěšně odstartovala Pařížský pánský týden módy. Návštěvníky získal zpěvák a producent nejen romantickým umístěním runwaye na Pont Neuf, ale také živou hudbou a originálním přetvořením nejvíce ikonického vzoru francouzské značky.

  První přehlídka Pharrell Williams pro módní dům Louis Vuitton byla plná elektrizující energie už od jejího začátku. Místa v prvních řadách totiž zaujaly celebrity jako Beyoncé, Zendaya, Rihanna, Timbaland, Jared Leto, Kim Kardashian nebo Lenny Kravitz. Show se navíc pořádala na nejstarším mostě v Paříži, známém jako Pont Neuf. Pro speciální příležitost se ovšem přetvořil v molo s vytištěným ikonickým motivem Damier.

  Slavný vzor se totiž stal také ústředním motivem celé kolekce. V pojetí Williamse se ovšem proměnil do své nové verze. Na kabátech, sacích, šortkách, kalhotech i bundách se totiž objevil „rozpixelovaný“. Obvyklou hnědou, béžovou a šedou barvu pak nový kreativní ředitel vyměnil za různé odstíny zelené nebo modré. Pohrál si ale také s kombinací jasně žluté a černé připomínající taxíky z New Yorku. Z motivu Damier vytvořil také inovativní trojrozměrné vzory.

  Zdroj: Reuters

  „Rozpixelovanou“ verzi ikonických čtverců představil předchůdce Williamse Virgil Abloh už v roce 2018. Slavný zpěvák se ovšem nyní rozhodl motiv prozkoumat do mnohem většího detailu. „Vytvořili jsme různé umělecké motivy, včetně jednoho, na který jsem velice hrdý, nazýváme ho Damoflage,“ okomentoval proces tvorby Williams. Popsal přitom verzi vzoru, která svou kombinací připomíná vojenské maskovací oblečení.

  Williams ohromil i detaily, jako jsou kulaté brýle, medvědí podrážky nebo logo LV Lovers

  Obnovený vzor Damier pak Williams použil také na sadu ikonických Louis Vuitton kufrů, které musel jeden z modelů doslova vyvézt na runway. Kromě zmíněného vzoru návštěvníky přehlídky zaujaly také obrovské huňaté kožichy nebo grafické nápisy LV Lovers vepsané na bundy nebo čepice. Mezi další zajímavé detaily show patří kulaté brýle, perlové náhrdelníky nebo boty s podrážkou připomínající zvířecí stopu. Úspěch sklidily také tašky Speedy v různých základních barvách.

  Při jejich tvorbě se Williams inspiroval padělky prodávanými na Canal Street v New Yorku. Impozantnost pak show dodal také živý orchestr a sbor, ze kterého modelové zároveň na most vcházeli. Nový kreativní ředitel Louis Vuitton tak dokázal, že umí bravurně spojit svých několik talentů a aktivit. Známý zpěvák pak první přehlídkou vzdal hold také svému předchůdci, který zemřel roku 2021. Abloh byl oceňovaný především pro svůj um skloubit street style s vysokou módou.

  Zdroj: WWD, Reuters, Fashionista, YouTube

  Foto:Reuters

  Pharrell Williams oslnil Paříž impozantní lokací i hravou verzí ikonického vzoru Damier

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.