Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Premiéra Pharrell Williams v čele Louis Vuitton úspěšně odstartovala Pařížský pánský týden módy. Návštěvníky získal zpěvák a producent nejen romantickým umístěním runwaye na Pont Neuf, ale také živou hudbou a originálním přetvořením nejvíce ikonického vzoru francouzské značky.

  První přehlídka Pharrell Williams pro módní dům Louis Vuitton byla plná elektrizující energie už od jejího začátku. Místa v prvních řadách totiž zaujaly celebrity jako Beyoncé, Zendaya, Rihanna, Timbaland, Jared Leto, Kim Kardashian nebo Lenny Kravitz. Show se navíc pořádala na nejstarším mostě v Paříži, známém jako Pont Neuf. Pro speciální příležitost se ovšem přetvořil v molo s vytištěným ikonickým motivem Damier.

  Slavný vzor se totiž stal také ústředním motivem celé kolekce. V pojetí Williamse se ovšem proměnil do své nové verze. Na kabátech, sacích, šortkách, kalhotech i bundách se totiž objevil „rozpixelovaný“. Obvyklou hnědou, béžovou a šedou barvu pak nový kreativní ředitel vyměnil za různé odstíny zelené nebo modré. Pohrál si ale také s kombinací jasně žluté a černé připomínající taxíky z New Yorku. Z motivu Damier vytvořil také inovativní trojrozměrné vzory.

  Zdroj: Reuters

  „Rozpixelovanou“ verzi ikonických čtverců představil předchůdce Williamse Virgil Abloh už v roce 2018. Slavný zpěvák se ovšem nyní rozhodl motiv prozkoumat do mnohem většího detailu. „Vytvořili jsme různé umělecké motivy, včetně jednoho, na který jsem velice hrdý, nazýváme ho Damoflage,“ okomentoval proces tvorby Williams. Popsal přitom verzi vzoru, která svou kombinací připomíná vojenské maskovací oblečení.

  Williams ohromil i detaily, jako jsou kulaté brýle, medvědí podrážky nebo logo LV Lovers

  Obnovený vzor Damier pak Williams použil také na sadu ikonických Louis Vuitton kufrů, které musel jeden z modelů doslova vyvézt na runway. Kromě zmíněného vzoru návštěvníky přehlídky zaujaly také obrovské huňaté kožichy nebo grafické nápisy LV Lovers vepsané na bundy nebo čepice. Mezi další zajímavé detaily show patří kulaté brýle, perlové náhrdelníky nebo boty s podrážkou připomínající zvířecí stopu. Úspěch sklidily také tašky Speedy v různých základních barvách.

  Při jejich tvorbě se Williams inspiroval padělky prodávanými na Canal Street v New Yorku. Impozantnost pak show dodal také živý orchestr a sbor, ze kterého modelové zároveň na most vcházeli. Nový kreativní ředitel Louis Vuitton tak dokázal, že umí bravurně spojit svých několik talentů a aktivit. Známý zpěvák pak první přehlídkou vzdal hold také svému předchůdci, který zemřel roku 2021. Abloh byl oceňovaný především pro svůj um skloubit street style s vysokou módou.

  Zdroj: WWD, Reuters, Fashionista, YouTube

  Foto:Reuters

  Pharrell Williams oslnil Paříž impozantní lokací i hravou verzí ikonického vzoru Damier

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.