V sobotu 28. ledna 2023 společnost Kering přišla s dlouho očekávaným oznámením ohledně jmenování nového kreativního ředitele módního domu Gucci. Stává se jím Sabato de Sarno. Módní dům tedy ukončil období bez kreativního ředitele, které trvalo od konce listopadu roku 2022, kdy svou práci pro největší italský módní dům oficiálně ukončil Alessandro Michele. Na první fashion show pod novým kreativním vedením se můžete těšit v září 2023 na Milan Fashion Week.

Sabato de Sarno svou kariéru započal v roce 2005, kdy nastoupil do módního domu Prada a později přešel k Dolce&Gabbana. Ve světě módy je však nejvíce spojován se značkou Valentino, ke které se přidal v roce 2009. Zde povýšil na pozici fashion director. Po dlouhou dobu přebíral zodpovědnost za pánské i dámské ready-to-wear kolekce. Ač možná není tolik známý pro běžné zákazníky, jeho práce je považovaná za jeden z hlavních přínosů pro módní dům Valentino.

„Jsem velmi potěšen tím, že Sabato de Sarno bude kreativním ředitelem Gucci. Je to jedna z nejdůležitějších pozic ve světě luxusu.“ Řekl Marco Bizzarri, prezident a CEO značky Gucci od roku 2015, „Spolupracoval s mnoha proslulými italskými domy a přinese s sebou rozmanité zkušenosti. Jsem si jist, že s jeho porozuměním a uznáním pro naprosto jedinečný odkaz Gucci, povede náš kreativní tým s vizí, která napíše novou vzrušující kapitolu naší značky a zdůrazní autoritu módního domu. Značka bude zároveň těžit se svého bohatého dědictví.“

Fançois-Henri Pinault, předseda představenstva a CEO společnosti Kering, řekl: „Sto jedna let poté, co Guccio Gucci otevřel svůj první obchod ve Florencii, zůstává Gucci jedním z nejvíc ikonických, prominentních a vlivných módních domů po celém světě. Spolu se Sabatem de Sarno u kreativního kormidla jsme si naprosto jisti, že značka bude pokračovat ve svém rozsáhlém vlivu jak na módu, tak i na kulturu, prostřednictvím svých vysoce žádoucích produktů i kolekcí a přinese jedinečnou perspektivu do oblasti moderního luxusu.“

Samotný Sabato de Sarno prohlásil: „Velmi mě těší, že mohu převzít místo kreativního ředitele. Jsem pyšný, že se připojím ke značce s tak nevídanou historií a dědictvím, která byla v průběhu tolika let schopna vážit si hodnot, ve které věřím. Jsem dojatý a těším se, že svou kreativní vizí přispěji značce.“

Módní dům Gucci byl založen ve Florencii roku 1921. V současné době se snaží předefinovat luxus pro 21. století. Vize značky v posledních letech je barevná, romantická, poetická a magická, jednoduše jedinečná. Setkala s nesmírným ohlasem kritiky a zároveň vytvořila autentické emocionální pouto s mladšími zákazníky.

Foto: Kering

Kering je globální luxusní skupina, která řídí vývoj řady renomovaných domů v oblasti módy, koženého zboží a šperků. Mezi nejvýznamnější značky skupiny patří Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta, Balenciaga nebo Alexander McQueen.

Zdroj: Kering, WWD, Hypebeast

Sabato de Sarno se stává kreativním ředitelem Gucci

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

Na scénu přichází Mediterranean design. Prozkoumejte nadčasový středomořský lifestyle

Vítejte na palubě průvodce po Středomoří. Hlavní členové posádky jsou fíkovníky, olivy, antické prvky a kulturní tradice. Mediterranean lifestyle má pestrou škálu různých odvětví. Od interiéru, přes vaření až po klasické odívaní. V posledních letech se těší stále větší oblibě. Pokud trendy budou plynout ve stejné rychlosti jako do teď, je možné, že mediterranean design bude nový minimalismus. Svědčí o tom častý návrat ke kulturním tradicím i designovým klasikám.