More

  I když většinu módního světa zahltil Newyorský týden módy, objevuje se nadále spousta novinek, které stojí za to sledovat. Sarah Burton opouští po 13 letech vedení Alexander McQueen. Valentino vydal kampaň se supermodelkou Kaia Gerber a L’Occitane má novou ambasadorku. Michael Kors odhalil přehlídku inspirovanou přímořským stylem a Burberry se vydává do ulic Londýna.

  Sarah Burton odchází z pozice kreativní ředitelky značky Alexander McQueen

  Přehlídka pro jaro 2024 naplánovaná na Pařížský týden módy bude poslední, kterou pod jménem Alexander McQueen návrhářka Sarah Burton představí. Oznámila totiž, že z pozice kreativní ředitelky značky odchází. Nastoupila do ní poté, co její předchůdce spáchal v roce 2010 sebevraždu. „Za 13 let svého působení dovedla Sarah Burton britský módní dům do nových výšin,“ rozloučila se s návrhářkou mateřská společnost značky Kering.

  L’Occitane vítá novou ambasadorku. S herečkou a spisovatelkou Aria Mia Loberti sdílí stejné hodnoty

  Herečka, spisovatelka a aktivistka za lidská práva Aria Mia Loberti se stala novou tváří kosmetické luxusní značky L’Occitane. V nadcházejících měsících se proto objeví především v kampaních propagujících ikonický krém na ruce s bambuckým máslem. „Tahle volba byla jasná jak pro nás, tak pro Ariu, jelikož sdílíme stejné hodnoty,“ vyjádřila se k oznámení jednatelka firmy Adrien Geiger. Herečka je známá především svou rolí v připravovaném filmu All the Light We Cannot See.

  Michael Kors oslavuje v New Yorku přímořskou atmosféru. Přehlídku umístil na břeh řeky

  Mezi tradiční událost Newyorského týdne módy patří také přehlídka Michael Kors. V pondělí předvedl návrhář show plnou radostných kousků, ideálních pro výlety do přímořských měst. „Půvabná dovolená. Pohodlí a nadčasová krása a všechno, co je spojené s vodou,“ popsal známý návrhář svou nejnovější tvorbu. Molo se proto také rozhodl umístit na břeh řeky East River v parku Domino. Mezi dominantní prvky přehlídky patřil kašmír, krajka i zvířecí vzory.

  Valentino objevuje nový význam „black tie“. Představila ho supermodelka Kaia Gerber

  Black tie podle Valentino neznamená pouze formální oděv. Známá značka se ve své nové kampani zaměřila na doslovný význam slovního spojení. Supermodelku Kaia Gerber proto oblékla do návrhů, do kterých přímo zakomponovala klasickou černou kravatu. „Jedná se o zobrazení toho, co kdysi bylo symbolem maskulinní moci. Nyní ale reprezentuje proměnu směrem k inkluzivitě a osobnímu vyjádření,“ vysvětlilo vedení Valentino.

  Burberry převzalo ulice Londýna. Značka zveřejnila novou iniciativu Streets

  Londýnské ulice se v následujících týdnech zaplní logem módní společnosti Burberry. Značka totiž zahájila projekt Streets, ve kterém hodlá „ovládnout“ ulice známých velkoměst. Iniciativu započala v Londýně, následně se podívá také do Soulu nebo Šanghaje. „Jedná se o propojení perspektivní vize s bohatým dědictvím a moderním britským luxusem,“ vysvětlilo vedení Burberry. Hodlá například spolupracovat se známými londýnskými podniky.

  Zdroje: Fashion Network, The New York Times, W Magazine, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Michael Kors oslavuje přímořský styl, Sarah Burton opouští Alexander McQueen a L’Occitane vítá novou tvář

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.