Více

  Sledujte nás na Instagramu

  I když většinu módního světa zahltil Newyorský týden módy, objevuje se nadále spousta novinek, které stojí za to sledovat. Sarah Burton opouští po 13 letech vedení Alexander McQueen. Valentino vydal kampaň se supermodelkou Kaia Gerber a L’Occitane má novou ambasadorku. Michael Kors odhalil přehlídku inspirovanou přímořským stylem a Burberry se vydává do ulic Londýna.

  Sarah Burton odchází z pozice kreativní ředitelky značky Alexander McQueen

  Přehlídka pro jaro 2024 naplánovaná na Pařížský týden módy bude poslední, kterou pod jménem Alexander McQueen návrhářka Sarah Burton představí. Oznámila totiž, že z pozice kreativní ředitelky značky odchází. Nastoupila do ní poté, co její předchůdce spáchal v roce 2010 sebevraždu. „Za 13 let svého působení dovedla Sarah Burton britský módní dům do nových výšin,“ rozloučila se s návrhářkou mateřská společnost značky Kering.

  L’Occitane vítá novou ambasadorku. S herečkou a spisovatelkou Aria Mia Loberti sdílí stejné hodnoty

  Herečka, spisovatelka a aktivistka za lidská práva Aria Mia Loberti se stala novou tváří kosmetické luxusní značky L’Occitane. V nadcházejících měsících se proto objeví především v kampaních propagujících ikonický krém na ruce s bambuckým máslem. „Tahle volba byla jasná jak pro nás, tak pro Ariu, jelikož sdílíme stejné hodnoty,“ vyjádřila se k oznámení jednatelka firmy Adrien Geiger. Herečka je známá především svou rolí v připravovaném filmu All the Light We Cannot See.

  Michael Kors oslavuje v New Yorku přímořskou atmosféru. Přehlídku umístil na břeh řeky

  Mezi tradiční událost Newyorského týdne módy patří také přehlídka Michael Kors. V pondělí předvedl návrhář show plnou radostných kousků, ideálních pro výlety do přímořských měst. „Půvabná dovolená. Pohodlí a nadčasová krása a všechno, co je spojené s vodou,“ popsal známý návrhář svou nejnovější tvorbu. Molo se proto také rozhodl umístit na břeh řeky East River v parku Domino. Mezi dominantní prvky přehlídky patřil kašmír, krajka i zvířecí vzory.

  Valentino objevuje nový význam „black tie“. Představila ho supermodelka Kaia Gerber

  Black tie podle Valentino neznamená pouze formální oděv. Známá značka se ve své nové kampani zaměřila na doslovný význam slovního spojení. Supermodelku Kaia Gerber proto oblékla do návrhů, do kterých přímo zakomponovala klasickou černou kravatu. „Jedná se o zobrazení toho, co kdysi bylo symbolem maskulinní moci. Nyní ale reprezentuje proměnu směrem k inkluzivitě a osobnímu vyjádření,“ vysvětlilo vedení Valentino.

  Burberry převzalo ulice Londýna. Značka zveřejnila novou iniciativu Streets

  Londýnské ulice se v následujících týdnech zaplní logem módní společnosti Burberry. Značka totiž zahájila projekt Streets, ve kterém hodlá „ovládnout“ ulice známých velkoměst. Iniciativu započala v Londýně, následně se podívá také do Soulu nebo Šanghaje. „Jedná se o propojení perspektivní vize s bohatým dědictvím a moderním britským luxusem,“ vysvětlilo vedení Burberry. Hodlá například spolupracovat se známými londýnskými podniky.

  Zdroje: Fashion Network, The New York Times, W Magazine, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Michael Kors oslavuje přímořský styl, Sarah Burton opouští Alexander McQueen a L’Occitane vítá novou tvář

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.