Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  I když většinu módního světa zahltil Newyorský týden módy, objevuje se nadále spousta novinek, které stojí za to sledovat. Sarah Burton opouští po 13 letech vedení Alexander McQueen. Valentino vydal kampaň se supermodelkou Kaia Gerber a L’Occitane má novou ambasadorku. Michael Kors odhalil přehlídku inspirovanou přímořským stylem a Burberry se vydává do ulic Londýna.

  Sarah Burton odchází z pozice kreativní ředitelky značky Alexander McQueen

  Přehlídka pro jaro 2024 naplánovaná na Pařížský týden módy bude poslední, kterou pod jménem Alexander McQueen návrhářka Sarah Burton představí. Oznámila totiž, že z pozice kreativní ředitelky značky odchází. Nastoupila do ní poté, co její předchůdce spáchal v roce 2010 sebevraždu. „Za 13 let svého působení dovedla Sarah Burton britský módní dům do nových výšin,“ rozloučila se s návrhářkou mateřská společnost značky Kering.

  L’Occitane vítá novou ambasadorku. S herečkou a spisovatelkou Aria Mia Loberti sdílí stejné hodnoty

  Herečka, spisovatelka a aktivistka za lidská práva Aria Mia Loberti se stala novou tváří kosmetické luxusní značky L’Occitane. V nadcházejících měsících se proto objeví především v kampaních propagujících ikonický krém na ruce s bambuckým máslem. „Tahle volba byla jasná jak pro nás, tak pro Ariu, jelikož sdílíme stejné hodnoty,“ vyjádřila se k oznámení jednatelka firmy Adrien Geiger. Herečka je známá především svou rolí v připravovaném filmu All the Light We Cannot See.

  Michael Kors oslavuje v New Yorku přímořskou atmosféru. Přehlídku umístil na břeh řeky

  Mezi tradiční událost Newyorského týdne módy patří také přehlídka Michael Kors. V pondělí předvedl návrhář show plnou radostných kousků, ideálních pro výlety do přímořských měst. „Půvabná dovolená. Pohodlí a nadčasová krása a všechno, co je spojené s vodou,“ popsal známý návrhář svou nejnovější tvorbu. Molo se proto také rozhodl umístit na břeh řeky East River v parku Domino. Mezi dominantní prvky přehlídky patřil kašmír, krajka i zvířecí vzory.

  Valentino objevuje nový význam „black tie“. Představila ho supermodelka Kaia Gerber

  Black tie podle Valentino neznamená pouze formální oděv. Známá značka se ve své nové kampani zaměřila na doslovný význam slovního spojení. Supermodelku Kaia Gerber proto oblékla do návrhů, do kterých přímo zakomponovala klasickou černou kravatu. „Jedná se o zobrazení toho, co kdysi bylo symbolem maskulinní moci. Nyní ale reprezentuje proměnu směrem k inkluzivitě a osobnímu vyjádření,“ vysvětlilo vedení Valentino.

  Burberry převzalo ulice Londýna. Značka zveřejnila novou iniciativu Streets

  Londýnské ulice se v následujících týdnech zaplní logem módní společnosti Burberry. Značka totiž zahájila projekt Streets, ve kterém hodlá „ovládnout“ ulice známých velkoměst. Iniciativu započala v Londýně, následně se podívá také do Soulu nebo Šanghaje. „Jedná se o propojení perspektivní vize s bohatým dědictvím a moderním britským luxusem,“ vysvětlilo vedení Burberry. Hodlá například spolupracovat se známými londýnskými podniky.

  Zdroje: Fashion Network, The New York Times, W Magazine, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Michael Kors oslavuje přímořský styl, Sarah Burton opouští Alexander McQueen a L’Occitane vítá novou tvář

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.