Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Mezi pondělními přehlídkami na Pařížském týdnu módy jednoznačně vynikla ta od návrhářky Stelly McCartney. Zprostředkovala totiž její frustrace nad tím, že nadále neděláme dost pro to, abychom zamezili globálnímu oteplování. Modelky proto nejnovější návrhy ironicky předvedly ve skleníku. Doprovázelo je navíc naštvané video s provokujícími otázkami.

  Vzkaz nejnovější show na Pařížském týdnu módy návrhářky Stelly McCartney nemohl být jasnější. Probuďte se. Začněte jednat. Návštěvníci přehlídky pochopili její téma ve chvíli, kdy je na jejím začátku z videa oslovily uznávané herečky Olivia Colman a Helen Mirren. Přečetly totiž naléhavý i provokující dopis od „matky Země“. Proč už mě nemilujete? Potřebuju, abyste mi to ukázali. Už je… na čase.

  Rázná slova doprovázely nádherné snímky přírody, zachycující hory, moře i zvířata. Postupně je ovšem vystřídala méně okouzlující videa, ukazující tající ledovce nebo bezlesá pohoří. Téma přehlídky zdůraznila také samotná lokace. Modelky totiž nejnovější návrhy Stelly McCartney předvedly ve skleníku. Odkázaly tím na čím dál více problematické emise skleníkových plynů.

  Je samozřejmostí, že na environmentální krizi reagovala i samotná kolekce. Až 90 procent jejích kousků bylo proto vytvořeno ze „zodpovědných materiálů“. Na mole se navíc neobjevila ani známka po kůži nebo kožichu. McCartney totiž opět dokázala, že vysoké módy lze snadno dosáhnout i bez zabíjení zvířat. Odhalila také řadu zářivých flitrů, na které pro změnu nepoužila žádné plasty.

  Stella McCartney umně balancuje mezi světy pánské i dámské módy

  Samotná kolekce pak geniálně kombinovala dámské i pánské módní prvky. Široká ramena, super dlouhé kabáty a volné kalhoty tak kontrastovaly s téměř průhlednými body nebo extra krátkými kabátky. Ukázkou dokonalé rovnováhy mezi oběma „světy“ byla také oversized saka, která modelky převedly rozepnutá a bez jakéhokoli topu. Doplněná byla pouze o super krátké šortky.

  Zdroj: Reuters

  Nejnovější kolekce tedy umně zachycuje to, čím je Stella McCartney tak známá. Kromě svého klasického stylu se nechala inspirovat také 70. lety minulého století. Právě ta totiž návrhářce připomínají její matku Lindu McCartney. Hlavní roli pak v kolekci zaujaly také pletené kousky. Ať už se jednalo o super dlouhé spletené šály nebo šaty s rolákem, vyrobené z regenerovaného kašmíru.

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, Hypebeast, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  PFW: Stelle McCartney došla trpělivost. V nejnovější kolekci apeluje na záchranu matky Země

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.