Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Poslední dny Pařížského týdne módy přinesly další úspěšné přehlídky. Některé módní domy se totiž rozhodly vybočit ze své komfortní zóny. Například Hermès opustil svůj oblíbený tichý luxus. Návrhář Demna Gvasalia zase pro Balenciaga vytvořil o něco více kreativní kolekci než kdy dříve. Naopak značka Vivienne Westwood zůstala věrná své zakladatelce.

  Módní dům Hermès zariskoval. Nechal tichý luxus v minulosti

  Každá slavná módní značka má svůj určitý styl nebo set prvků, které ji vystihují. Společnost Hermès by se proto dala snadno definovat jednoduchým spojením tichý luxus. Slavná je totiž pro své elegantní, ale minimalistické a kvalitní kousky. Ve své nejnovější kolekci pro Pařížský týden módy se ovšem rozhodla zariskovat. Nabídla totiž o něco více drsnější, odvážnější a netradiční návrhy.

  Zdroj: Hermès

  Téměř všechny její looky byly navržené v monochromatickém stylu. Paleta barev se držela tmavých odstínů, jako je černá, čokoládová, karamelová nebo antracitová. Sem tam ovšem probleskla i zářivě rudá. Nečekaný drsný dojem pak vytvořilo velké množství kůže, kterou Hermès v kolekci použil. Atmosféru k dokonalosti dotáhl umělý déšť, zaplavující molo i procházející modelky.

  Balenciaga přivítal humor. Ponořil se hluboko do své kreativity

  Krok směrem pryč od svého obvyklého stylu učinil také návrhář Demna Gvasalia. Jeho návrhy pro módní dům Balenciaga jsou totiž známé především tím, že zachycují jakýsi pocit úzkosti. Jeho nejnovější kolekce ovšem vyvolává přesně opačné emoce. Je totiž plná humoru a hravosti. Slavný návrhář chtěl totiž odkázat na současný stav módního světa.

  Rozhodl se totiž zdůraznit, že módní kolekce nejsou pouze o zjednodušených trendech, jako jsou květiny nebo kovbojský styl. Místo toho jsou plné kreativity a originálních nápadů. Gvasalia si proto pohrál s jednotlivými kousky a vytvořil například trenčkot připomínající zástěru nebo dlouhé šaty z hoodies. „Cílem bylo zdůraznit svůj vlastní styl,“ popsal návrhář podle WWD.

  Značka Vivienne Westwood zůstala ve svých zaběhnutých kolejích. Na scénu vrátila historii

  Naopak manžel slavné návrhářky Vivienne Westwood Andreas Kronthaler se rozhodl uctít její památku. Nevydával se proto daleko od jejího klasického stylu. Nabídl tedy kolekci plnou historických a gotických odkazů. Návrhy přesto propojil i s moderními prvky. Výsledkem tak byla řada téměř „hipsterských“ kousků.

  Zdroj: Vivienne Westwood

  „Vždy se budeme bavit o historii a historických osobnostech. Proto jsem se k nim tuhle sezónu navrátil, i když chci směřovat vpřed,“ vysvětlil pak Kronthaler. Do nejnovější kolekce zapojil také kousky typické pro své začátky. Většina looků ovšem připomínala spíše „starou dobrou“ Vivienne, nabídla totiž spoustu vzorů, vrstev i nečekaných kombinací.

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, Instagram, YouTube

  Foto:Hermès

  PFW: Vivienne Westwood vrací historii, Balenciaga upustil uzdu kreativitě a Hermès opouští tichý luxus

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.