Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Givenchy nezklamal. I bez tvůrčího vůdce nabídl dokonalý pařížský chic

  Módní dům Givenchy se nedávno rozloučil se svým kreativním ředitelem Matthew Williams. Jeho zástupci ovšem prozatím neoznámili jeho nástupce. Také proto nejnovější kolekci na Pařížském týdnu módy vytvořili členové tvůrčího studia značky. I bez vedení vrchního návrháře ovšem odvedli skvělou práci.

  Zdroj: Givenchy

  Výsledná kolekce totiž přímo křičela Givenchy. Jednotlivé kousky vytvářely velice chic pařížskou eleganci a sofistikovanost. Modelky předvedly například perfektně střižená černá saka, dlouhé splývavé a lehce transparentní šaty nebo široké tmavé kalhoty a obrovské huňaté kožichy.

  Chemena Kamali překvapila dokonalým debutem. Odhalila svou lásku pro módu 70. let

  Ještě o něco větší úspěch však sklidila přehlídka módního domu Chloé. Návrhářka Chemena Kamali totiž předvedla svou první kolekci v roli kreativní ředitelky této značky. Skvěle se jí pak podařilo zachytit typické prvky společnosti a propojit je se svou vlastní estetikou. Při své tvorbě se inspirovala především 70. lety 20. století.

  Zdroj: Chloé

  „Jedná se o období, které je podle mě velice relevantní. Protože většina ikonických kódů Chloé vznikla v této době,“ popsala návrhářka. „Tehdejší oblečení bylo hlavně o radosti a svobodě,“ vysvětlila dále podle WWD. Kromě toho ale do svých návrhů zapojila také vliv svých předchůdců, jako je Karl Lagerfeld nebo Phoebe Philo.

  Rick Owens nezradil svůj styl. Nabídl kolekci plnou nadpozemské krásy

  Návrhář Rick Owens je ve světě módy známý tím, že téměř nikdy neustoupí od svého vlastního jedinečného stylu. Také nyní proto odhalil kolekci, která překypovala sci-fi kousky a až nadpozemskou krásou. Téměř by se dalo říct, že by se jednotlivé návrhy mohly bez jakýchkoli úprav objevit v populárním snímku Duna.

  Zdroj: Rick Owens

  „Cílem bylo vytvořit něco trochu děsivého, ale stále elegantního a skromného,“ popsal svůj záměr návrhář. Mezi jeho návrhy se objevily také prvky, které připomínaly jeho začátky. Značka Rick Owens totiž letos slaví 30. narozeniny. Na mole proto nechyběly dlouhé kápě nebo pláště připomínající nadpřirozené hrdiny.

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, Instagram, YouTube

  Foto:Chloé

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.