Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  Dries Van Noten vládne materiálům pevnou rukou. Znamenitě je propojil do pestrobarevného celku

  Překvapivou, ovšem velice úspěšnou kolekci, odhalila ve středu na Pařížském týdnu módy značka Dries Van Noten. Návrhář totiž prokázal znamenitou schopnost. Umí totiž pevnou rukou vládnout všemožným materiálům, střihům i barvám. Návštěvníkům tak představil různorodé kombinace, které ovšem téměř zázrakem pokaždé zafungovaly. „Žena, odvážná dost na to, ostříhat si vlastní ofinu,“ popsal Van Noten.

  Zdroj: Reuters

  Návrhář svým vyjádřením odkázal na typ ženy, který měly jeho návrhy evokovat. Není tedy divu, že téměř všem modelkám spadala do očí dlouhý ofina. Mezi nejvíce podařené kombinace pak patřily oversized svetry, přehozené přes pastelové košile nebo lesklé kabátky, zkombinované s dlouhými šortkami a vysokými kozačkami. Nutno ovšem dodat, že Van Noten přiznal, že outfity měnil do poslední chvíle.

  Balmain propadl moři béžové. Oslavit chtěl nadčasovou eleganci i francouzskou kulturu

  Protikladem výše popsané kolekce se stala tvorba módního domu Balmain. Jeho kreativní ředitel Olivier Rousteing se totiž rozhodl ponořit ji především do odstínů béžové. Barvu aplikoval především na elegantní trenčkoty se širokými rameny, doplněnými o nezvyklé detaily. Knoflíky a patenty mnohých z nich totiž připomínaly šnečí ulity. Mezi kousky vynikly také symboly ovoce, jako jsou hrozny, jablko nebo jahody.

  Návrhář chtěl drobnými doplňky odkázat především na svou milovanou francouzskou kulturu. Vzpomínal tím také na své rodné město v Bordeaux. I proto nesly mnohé outfity detaily hroznů, připomínající tamní vinařství. Kostkovaný vzor měl zase evokovat pikniky na francouzském venkově. Výsledkem se pak stala zcela nadčasová a elegantní kolekce.

  Courrèges oslnil stylovým minimalismem. Značka nabídla dramatickou a dech beroucí kolekci

  Jednoduchou tvorbu odhalil také módní dům Courrèges. Přesto se návrháři Nicolasu Di Felice podařilo s ní návštěvníkům vyrazit dech. Převedl totiž kolekci plnou dramatických, splývavých a ostře střižených návrhů. Některé z outfitů tak svým moderním stylem téměř připomínaly modely, které mnohé celebrity předvedly při nedávné premiéře pokračování snímku Duna.

  Zdroj: Courrèges

  Skvělým detailem se stala také kapsa, kterou Di Felice umístil téměř na všechny ze svých návrhů. Nacházely se totiž uprostřed jednotlivých kousků, místo na jejich stranách. Módní dům Courrèges proto po skončení přehlídky zaslouženě sklidil ovace ve stoje. „Chtěl jsem vytvořit dojem lidského doteku, něco, co ujišťuje a objímá,“ vysvětlil pak podle The Fashion Network návrhář.

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.