Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  První letošní Fashion Week překvapil jinak, než mnozí očekávali. Návrháři se ponořili do ódy na jednoduchost, eleganci a kvalitu materiálů. Přidali také nádech nostalgie a snovosti. Přichystali jsme si pro vás shrnutí toho nejzajímavějšího.

  Do doby dospívání se ve své kolekci nazvané Univerzita snů navrátil fashion designer Massimo Giorgetti. Jeho návrhy připomínaly klasické „vysokoškolské outfity“. Nechyběly například „emo“ mikiny s kapucemi, svetry jako vystřižené z amerických coming-of-age filmů nebo barety s odznáčky.

  Ještě o něco dál do minulosti se vypravila značka DSquared2. Diváky totiž přivítala na runway znázorňující pokoj chlapce procházejícího „šílenstvím dospívajících“. „Díváme se zpět, abychom se podívali dopředu,“ okomentovali kolekci návrháři Dean a Dan Caten. Modely často známé z populárního Tik Toku oblékli do „rebelských“ outfitů znázorňujících klasické středoškolské kluky jako šprty, sportovce nebo goths.

  JW Anderson a Etro vzdali hold kořenům módy. Oslavovali jednotlivé materiály

  Oslavovat „staré časy“ se rozhodl také kreativní ředitel společnosti Etro Marco de Vincenzo. Ve své zcela první pánské kolekci se vrátil k úplným počátkům své kariéry, tedy látkám. Diváci je proto mohli spatřit pověšené v mixu různých barev na pozadí runway. Návrhy Etro, díky rozšířeným nohavicím, tartanu a dlouhým tunikám, připomínaly „zlatá“ 70. léta.

  Látkám a samotnému řemeslu vzal hold také Jonathan Anderson. „Oblečení svléknuté na úplný začátek,“ hlásal popisek jeho kolekce. Modelové proto vždy na molo nastoupili pouze s jedním kusem oblečení, jako je svetr, kalhoty nebo spodní prádlo. Jednoduchost ovšem Anderson obohatil zvláštními prvky, třeba polštářem nebo botami ve tvaru žáby.

  Návrháři značek Zegna a Prada vyzdvihli nestárnoucí důležitost jednoduchosti

  Jednoduchost vévodila také kolekci Prada. Návrháři Miuccia Prada a Raf Simons totiž zatoužili po návratu k „základům módy“. Kolekce s názvem Pojďme si promluvit o oblečení propojila kontrast mezi minimalismem a doplňky. Střídmými střihy a utlumenou paletou barev měla zachytit pocit redukce i komfortu a intimity.

  Obdobně přistoupila k letošnímu týdnu pánské módy také společnost Zegna. V kolekci Oáza kašmíru představil návrhář Alessandro Sartori klasické monochromatické obleky v mírně oversized velikostech. Dle svých slov zatoužil prozkoumat myšlenku prostoru ponechaného mezi tělem a látkou oděvu. Zaměřil se proto také na materiál a posunul kašmír na další úroveň. Ušil z něj totiž téměř 70 procent svých návrhů.

  Dolce&Gabbana překvapila v kolekci essenza oslnivým kontrastem černé a bíle

  Krejčovské řemeslo vyzdvihla také show Dolce&Gabbana. Saka ve tvaru přesýpacích hodin, pánské korzety a rozšířené kalhoty vytvořily takzvanou „essenza,“ tedy esenci, podle které byla kolekce nazvaná. Intenzita jednoduchosti vynikla také proto, že značka téměř veškeré návrhy vytvořila v černé barvě. V kontrastu se zářivě bílou runway vznikl opravdu WOW efekt.

  Hravost nabídli piloti Giorgio Armani i plyšová bageta značky Fendi

  O něco více excentričnosti přinesla značka Fendi. Její návrhy byly ve svých střizích klasické a minimalistické, zdobily je však zářivé flitry a metalické korálky, které dodávaly návrhům jedinečnost. Návrhářka Silvia Venturini Fendi využila kašmíru a zapracovala jej do ponč, kalhot nebo svetrů na jedno rameno. Diváky zaujaly také nevšední doplňky, jako například taška ve tvaru plyšové bagety.

  Podobně své kolekci dodal jiskru také návrhář Giorgio Armani. Nechal se totiž inspirovat klasickou milánskou architekturou. Využil proto materiály jako kašmír, hedvábí nebo samet zpracované do návrhů připomínající mramorové nebo keramické dlaždičky. Podlahu runway pro kolekci Emporio Armani zase proměnil do mapy Milána a modely do letců putujících nad městem. Jejich outfity proto připomínaly letce z 30. let minulého století.

  Návrhářský tým módního domu Gucci pojal „improvizaci jako metodologii“

  Největší očekávání vzbuzovala kolekce módního domu Gucci. Po odchodu jejího kreativního ředitele Alessandra Michele totiž nebylo jasné, co značka v Miláně předvede. Tým společnosti se ovšem nenechal odradit a vytvořil kolekci chápající „improvizaci jako metodologií“. Představil proto kousky připomínající minulé návrháře značky. Diváci tak na molu spatřili například oversized kabáty nebo hedvábné košile s nařasenými rukávy, které byly typické pro Michele. Nový hlavní návrhář Gucci však dosud známý není.

  Zdroj: Dazed Digital, Wallpaper, CNN, Instagram, YouTube

  Milánský týden pánské módy vzdal hold jednoduchosti, snům i starým dobrým časům

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.