More

  Černá. Žádná, přitom nenahraditelná barva. Můžete ji nosit v každém počasí, lichotí všem tónům pleti, zeštíhluje a dá se nekonečně vrstvit. Nejvýznamnější světoví návrháři ji označují jako nejsilnější barvu v módě. Pojďte se podívat, proč tomu tak je a které černé kousky nikdy nebudou out of fashion.

  „Magenta je nová černá,“ slýchali jsme v roce 2022. „Zelená je nová černá,“ dovídali jsme se v roce 2021. A tak bychom mohli jít dále do historie. Každý rok je to stejné, už i lehce únavné, a pouze to potvrzuje fakt, že přínos black color v módě je nezměrný. Splňuje totiž všechny požadavky, ať už potřebujete působit chytře a spolehlivě na pracovním pohovoru, sofistikovaně na koktejlové party nebo lehce tajemně na první schůzce. Vzhledem k tomu, že se vlastně nejedná o barvu, ale o absenci světla, což zapříčiní pohlcení všech barev, je naprosto univerzální volbou se spoustou benefitů. Chybu s ní můžete udělat snad jen jako nevěsta na vlastní svatbě.

  Chanel Black

  Zatímco nikdy nebude jasné, kdo přesně osvobodil ženy od korzetů, zda Gabrielle „Coco“ Chanel nebo Paul Poiret, není pochyb o tom, že právě Coco Chanel udělala z černé nejvyšší barvu módy. Jako první odhalila malé černé šaty a předpověděla, že se stanou nenahraditelným kouskem v šatníku většiny žen, což byla v roce 1926 revoluční věc. Totéž desetiletí také zahájilo rozhodující kroky k osvobození žen. Bylo to cítit i v módě, kde se sukně zkracovaly a postavy zdůrazňovaly.

  Foto: Chanel

  Věhlasní fashion designers inspirovaní black color

  „Černou můžete nosit kdykoliv, v každém věku a téměř pro každou příležitost.“ Christian Dior

  „Černá má všechno. Bílá taky. Jejich krása je absolutní. Je to dokonalá harmonie.“ Coco Chanel

  „Miluji černou, protože potvrzuje design a styl. Žena v černých šatech je tah tužkou.“ Yves Saint Laurent

  „Člověk nikdy není příliš nebo málo oblečený v malých černých šatech.“ Karl Lagerfeld

  Little Black Dress, alias LBD, v roce 2026 oslaví již 100 let. Za tu dobu nikdy nevyšly z módy.

  Foto: Chanel

  TOP kousky, do kterých se vyplatí investovat

  Pokud se chcete na několik let ztratit z civilizace a být připraveni na návrat nebo jste se prostě jen rozhodli vlastnit perfektní nesmrtelný outfit, který se navíc neokouká, doporučujeme následující kombinaci. Chanel LBD, Lady Dior Bag, Hells Christian Louboutin a Blazer Saint Laurent. Samozřejmě v černé.

  Foto: Christian Louboutin, Dior, Saint Laurent

  Nejtemnější módní přehlídky poslední doby

  V posledních letech nejtmavší módní fashion shows přináší nepochybně módní dům Balenciaga. Během couture show na Paris Fashion Week 2022 jste mohli vidět modelky zahalené do černých neoprenů s obličejovými maskami. Summer 23 Collection do dějin zapsala blátivá runway. Černé modely ovšem vypadají noblesně i v ponurém a blátivém prostředí.

  Saint Laurent pod závojem noci

  Naopak s velkou noblesou předvedl svou kolekci Women’s Summer 2023 Saint Laurent. Noční runway s dechberoucím pozadím nasvícené Eiffelovy věže, společně s exkluzivnímu modely, je vrcholem elegance a dokládá fakt, že černá dělá divy.

  Zdroj: Chanel, Saint Laurent, YouTube

  Black is only one. Samozřejmě

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.