Černá. Žádná, přitom nenahraditelná barva. Můžete ji nosit v každém počasí, lichotí všem tónům pleti, zeštíhluje a dá se nekonečně vrstvit. Nejvýznamnější světoví návrháři ji označují jako nejsilnější barvu v módě. Pojďte se podívat, proč tomu tak je a které černé kousky nikdy nebudou out of fashion.

„Magenta je nová černá,“ slýchali jsme v roce 2022. „Zelená je nová černá,“ dovídali jsme se v roce 2021. A tak bychom mohli jít dále do historie. Každý rok je to stejné, už i lehce únavné, a pouze to potvrzuje fakt, že přínos black color v módě je nezměrný. Splňuje totiž všechny požadavky, ať už potřebujete působit chytře a spolehlivě na pracovním pohovoru, sofistikovaně na koktejlové party nebo lehce tajemně na první schůzce. Vzhledem k tomu, že se vlastně nejedná o barvu, ale o absenci světla, což zapříčiní pohlcení všech barev, je naprosto univerzální volbou se spoustou benefitů. Chybu s ní můžete udělat snad jen jako nevěsta na vlastní svatbě.

Chanel Black

Zatímco nikdy nebude jasné, kdo přesně osvobodil ženy od korzetů, zda Gabrielle „Coco“ Chanel nebo Paul Poiret, není pochyb o tom, že právě Coco Chanel udělala z černé nejvyšší barvu módy. Jako první odhalila malé černé šaty a předpověděla, že se stanou nenahraditelným kouskem v šatníku většiny žen, což byla v roce 1926 revoluční věc. Totéž desetiletí také zahájilo rozhodující kroky k osvobození žen. Bylo to cítit i v módě, kde se sukně zkracovaly a postavy zdůrazňovaly.

Foto: Chanel

Věhlasní fashion designers inspirovaní black color

„Černou můžete nosit kdykoliv, v každém věku a téměř pro každou příležitost.“ Christian Dior

„Černá má všechno. Bílá taky. Jejich krása je absolutní. Je to dokonalá harmonie.“ Coco Chanel

„Miluji černou, protože potvrzuje design a styl. Žena v černých šatech je tah tužkou.“ Yves Saint Laurent

„Člověk nikdy není příliš nebo málo oblečený v malých černých šatech.“ Karl Lagerfeld

Little Black Dress, alias LBD, v roce 2026 oslaví již 100 let. Za tu dobu nikdy nevyšly z módy.

Foto: Chanel

TOP kousky, do kterých se vyplatí investovat

Pokud se chcete na několik let ztratit z civilizace a být připraveni na návrat nebo jste se prostě jen rozhodli vlastnit perfektní nesmrtelný outfit, který se navíc neokouká, doporučujeme následující kombinaci. Chanel LBD, Lady Dior Bag, Hells Christian Louboutin a Blazer Saint Laurent. Samozřejmě v černé.

Foto: Christian Louboutin, Dior, Saint Laurent

Nejtemnější módní přehlídky poslední doby

V posledních letech nejtmavší módní fashion shows přináší nepochybně módní dům Balenciaga. Během couture show na Paris Fashion Week 2022 jste mohli vidět modelky zahalené do černých neoprenů s obličejovými maskami. Summer 23 Collection do dějin zapsala blátivá runway. Černé modely ovšem vypadají noblesně i v ponurém a blátivém prostředí.

Saint Laurent pod závojem noci

Naopak s velkou noblesou předvedl svou kolekci Women’s Summer 2023 Saint Laurent. Noční runway s dechberoucím pozadím nasvícené Eiffelovy věže, společně s exkluzivnímu modely, je vrcholem elegance a dokládá fakt, že černá dělá divy.

Zdroj: Chanel, Saint Laurent, YouTube

Black is only one. Samozřejmě

Před inflací utíkají lidé do obchodů. Nakupování vnímají jako terapii

Procházení se po obchodech, hledání nejvýhodnější ceny a ulovení posledního kousku. Přesně k takovým aktivitám se snaží lidé utíkat ve stresujících obdobích. K nakupování se proto obrátili také při stále trvající inflaci. Ukázala to studie platformy Klaviyo.

Zapomeňte na bad hair day. Stylové klobouky vše vyřeší za vás

Máte pocit, že vašemu stylu něco chybí? Zkuste ho osvěžit kloboukem! Klobouky a pokrývky hlavy nejsou jen praktické, ale mohou být také zábavným způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a rozšířit své módní hranice. Pokud si myslíte, že vám klobouky ani jiné pokrývky hlavy nesedí, jste na omylu, netušíte jak jednoduché je najít ten správný. Vydejte se s námi na cestu k neuvěřitelnému stylu!

Světoznámý obchod Tiffany & Co. v New Yorku se dočkal opravy. Společnost ho otevře koncem dubna

Už za měsíc spatří newyorčané dlouho očekávané odhalení. Firma Tiffany & Co. totiž oznámila, že koncem dubna otevře zrenovovaný vlajkový obchod na rohu 57. ulice a Páté Avenue. Svět se do něj poprvé zamiloval spolu s filmem Snídaně u Tiffanyho.

Kolekce inspirovaná hudebním albem. Představujeme Balmain x Beyoncé

Couture je už sama o sobě velice žádaná. Občas může být obtížně dostupná i skutečně exkluzivním klientům. Ale kolekce, které se dotkla ruka samotné Beyoncé? V podobě limitované edice? Módní dům Balmain představil unikátní spojení.