Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Černá. Žádná, přitom nenahraditelná barva. Můžete ji nosit v každém počasí, lichotí všem tónům pleti, zeštíhluje a dá se nekonečně vrstvit. Nejvýznamnější světoví návrháři ji označují jako nejsilnější barvu v módě. Pojďte se podívat, proč tomu tak je a které černé kousky nikdy nebudou out of fashion.

  „Magenta je nová černá,“ slýchali jsme v roce 2022. „Zelená je nová černá,“ dovídali jsme se v roce 2021. A tak bychom mohli jít dále do historie. Každý rok je to stejné, už i lehce únavné, a pouze to potvrzuje fakt, že přínos black color v módě je nezměrný. Splňuje totiž všechny požadavky, ať už potřebujete působit chytře a spolehlivě na pracovním pohovoru, sofistikovaně na koktejlové party nebo lehce tajemně na první schůzce. Vzhledem k tomu, že se vlastně nejedná o barvu, ale o absenci světla, což zapříčiní pohlcení všech barev, je naprosto univerzální volbou se spoustou benefitů. Chybu s ní můžete udělat snad jen jako nevěsta na vlastní svatbě.

  Chanel Black

  Zatímco nikdy nebude jasné, kdo přesně osvobodil ženy od korzetů, zda Gabrielle „Coco“ Chanel nebo Paul Poiret, není pochyb o tom, že právě Coco Chanel udělala z černé nejvyšší barvu módy. Jako první odhalila malé černé šaty a předpověděla, že se stanou nenahraditelným kouskem v šatníku většiny žen, což byla v roce 1926 revoluční věc. Totéž desetiletí také zahájilo rozhodující kroky k osvobození žen. Bylo to cítit i v módě, kde se sukně zkracovaly a postavy zdůrazňovaly.

  Foto: Chanel

  Věhlasní fashion designers inspirovaní black color

  „Černou můžete nosit kdykoliv, v každém věku a téměř pro každou příležitost.“ Christian Dior

  „Černá má všechno. Bílá taky. Jejich krása je absolutní. Je to dokonalá harmonie.“ Coco Chanel

  „Miluji černou, protože potvrzuje design a styl. Žena v černých šatech je tah tužkou.“ Yves Saint Laurent

  „Člověk nikdy není příliš nebo málo oblečený v malých černých šatech.“ Karl Lagerfeld

  Little Black Dress, alias LBD, v roce 2026 oslaví již 100 let. Za tu dobu nikdy nevyšly z módy.

  Foto: Chanel

  TOP kousky, do kterých se vyplatí investovat

  Pokud se chcete na několik let ztratit z civilizace a být připraveni na návrat nebo jste se prostě jen rozhodli vlastnit perfektní nesmrtelný outfit, který se navíc neokouká, doporučujeme následující kombinaci. Chanel LBD, Lady Dior Bag, Hells Christian Louboutin a Blazer Saint Laurent. Samozřejmě v černé.

  Foto: Christian Louboutin, Dior, Saint Laurent

  Nejtemnější módní přehlídky poslední doby

  V posledních letech nejtmavší módní fashion shows přináší nepochybně módní dům Balenciaga. Během couture show na Paris Fashion Week 2022 jste mohli vidět modelky zahalené do černých neoprenů s obličejovými maskami. Summer 23 Collection do dějin zapsala blátivá runway. Černé modely ovšem vypadají noblesně i v ponurém a blátivém prostředí.

  Saint Laurent pod závojem noci

  Naopak s velkou noblesou předvedl svou kolekci Women’s Summer 2023 Saint Laurent. Noční runway s dechberoucím pozadím nasvícené Eiffelovy věže, společně s exkluzivnímu modely, je vrcholem elegance a dokládá fakt, že černá dělá divy.

  Zdroj: Chanel, Saint Laurent, YouTube

  Black is only one. Samozřejmě

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.