Stejně jako většina velkých módních domů se v této sezóně Prada zaměřila na samotnou podstatu. Na rozdíl od jiných však schopnost Prady posunout paradigmata módy vyústila v sérii redukcí. Minimalismus byl klíčový, nikoliv však jednoduchý. Pojďte se podívat na kolekci s názvem „LET’S TALK ABOUT CLOTHES“, kterou představili Raf Simons a Miuccia Prada.

Pozvánka z vesmíru

Upoutat pozornost a vzbudit zvědavost. To se společnosti Prada opravdu povedlo, díky polštáři a povlaku na polštář. V kolekci jsme je následně mnohokrát viděli, především mezi bundami a vestami. Cílem bylo vdechnout celé show vesmírnou tajemnost.

Velkolepé zahájení

Atmosféra před samotnou přehlídkou byla velmi bouřlivá. Na korejskou hudební skupinu Enhypen venku nedočkavě čekalo přibližně 7000 fans. A napětí se zvyšovalo. Po příchodu do výstavního prostoru Deposito of the Fondazione Prada se účastníkům zastavil dech. Jednalo se o jednoduché, ale promyšlené místo s nezvykle nízkými stropy, které se po zahájení, za zvuku matrixové hudby, začaly pomalu zvedat. Následně ze skrytého betonového oblouku vstoupili do místnosti models. Způsob, jakým se fascinující výstavní prostor proměnil, byl do detailu promyšlený. Až po shlédnutí přehlídky začalo dávat smysl zvedání stropů, jelikož to odpovídalo samotným modelům, které jste mohli vidět ve zkrácených nebo naopak prodloužených délkách.

Přísné límce jsou fresh oživením

Touto přehlídkou Prada dodala oblekům novou dimenzi. Saka v kombinaci s rozhalenými košilemi a oversized odepínatelnými límečky, které přečnívaly přes klopy a hrály všemi barvami, jsou opravdu něco, s čím jsme se ještě nesetkali. Zatímco saka byla delší a mírně oversized, kalhoty byly naopak kratší a úzké. Téměř u všech modelů se vyskytovaly variace obuvi derby.

Foto: Prada

Oversized límec se jednoduše stal červenou nití celé přehlídky. Seděl také v kardiganech s otevřeným hrudníkem nebo na dvojitých košilích.

Bags jako nezbytné doplňky

Pouze minimum modelů se obešlo bez hlavního doplňku, za který Prada zvolila bags. A rovněž se jednalo o kontrast. K vidění byly malé cross body kabelky, částečně schované za klopy sak. Kontrast k nim tvořily velké kožené tote bags, které obsahovaly vyčnívající lahve s vodou. Kabelky byly prezentovány v chromových, bílých, černých a dalších lesklých barvách. K vidění byly i jako double bag.

Foto: Prada

Bombery jsou zpět

Návrat bomberů nám návrháři předvedli jejich nadrozměrnými polštářovými variantami. Vlající bomber jackets v klasické oranžové, námořnické a khaki barvě, nabízejí nositelnější volbu. Vojenské bombers s manžetou v pase dokazují nový a redukující přístup Prady.

Foto: Prada

Prada ani Simons po přehlídce neposkytovali rozhovory, z jejich citací i kolekce je ale zřejmé, že branding, který v posledních sezónách Pradu charakterizoval, se mění. Značka se vrací k základům, jelikož to vidí jako nejlepší cestu v těchto „turbuletních časech“.

Zdroj: Prada, WWD, Hypebeast

Foto:Prada

Milan Fashion Week dostal vesmírný nádech. Prada FW2023 přináší minimalismus a futurismus