Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Stejně jako většina velkých módních domů se v této sezóně Prada zaměřila na samotnou podstatu. Na rozdíl od jiných však schopnost Prady posunout paradigmata módy vyústila v sérii redukcí. Minimalismus byl klíčový, nikoliv však jednoduchý. Pojďte se podívat na kolekci s názvem „LET’S TALK ABOUT CLOTHES“, kterou představili Raf Simons a Miuccia Prada.

  Pozvánka z vesmíru

  Upoutat pozornost a vzbudit zvědavost. To se společnosti Prada opravdu povedlo, díky polštáři a povlaku na polštář. V kolekci jsme je následně mnohokrát viděli, především mezi bundami a vestami. Cílem bylo vdechnout celé show vesmírnou tajemnost.

  Velkolepé zahájení

  Atmosféra před samotnou přehlídkou byla velmi bouřlivá. Na korejskou hudební skupinu Enhypen venku nedočkavě čekalo přibližně 7000 fans. A napětí se zvyšovalo. Po příchodu do výstavního prostoru Deposito of the Fondazione Prada se účastníkům zastavil dech. Jednalo se o jednoduché, ale promyšlené místo s nezvykle nízkými stropy, které se po zahájení, za zvuku matrixové hudby, začaly pomalu zvedat. Následně ze skrytého betonového oblouku vstoupili do místnosti models. Způsob, jakým se fascinující výstavní prostor proměnil, byl do detailu promyšlený. Až po shlédnutí přehlídky začalo dávat smysl zvedání stropů, jelikož to odpovídalo samotným modelům, které jste mohli vidět ve zkrácených nebo naopak prodloužených délkách.

  Přísné límce jsou fresh oživením

  Touto přehlídkou Prada dodala oblekům novou dimenzi. Saka v kombinaci s rozhalenými košilemi a oversized odepínatelnými límečky, které přečnívaly přes klopy a hrály všemi barvami, jsou opravdu něco, s čím jsme se ještě nesetkali. Zatímco saka byla delší a mírně oversized, kalhoty byly naopak kratší a úzké. Téměř u všech modelů se vyskytovaly variace obuvi derby.

  Foto: Prada

  Oversized límec se jednoduše stal červenou nití celé přehlídky. Seděl také v kardiganech s otevřeným hrudníkem nebo na dvojitých košilích.

  Bags jako nezbytné doplňky

  Pouze minimum modelů se obešlo bez hlavního doplňku, za který Prada zvolila bags. A rovněž se jednalo o kontrast. K vidění byly malé cross body kabelky, částečně schované za klopy sak. Kontrast k nim tvořily velké kožené tote bags, které obsahovaly vyčnívající lahve s vodou. Kabelky byly prezentovány v chromových, bílých, černých a dalších lesklých barvách. K vidění byly i jako double bag.

  Foto: Prada

  Bombery jsou zpět

  Návrat bomberů nám návrháři předvedli jejich nadrozměrnými polštářovými variantami. Vlající bomber jackets v klasické oranžové, námořnické a khaki barvě, nabízejí nositelnější volbu. Vojenské bombers s manžetou v pase dokazují nový a redukující přístup Prady.

  Foto: Prada

  Prada ani Simons po přehlídce neposkytovali rozhovory, z jejich citací i kolekce je ale zřejmé, že branding, který v posledních sezónách Pradu charakterizoval, se mění. Značka se vrací k základům, jelikož to vidí jako nejlepší cestu v těchto „turbuletních časech“.

  Zdroj: Prada, WWD, Hypebeast

  Foto:Prada

  Milan Fashion Week dostal vesmírný nádech. Prada FW2023 přináší minimalismus a futurismus

  Klíčem k letní svobodě jsou bílé šaty. Selekce inspirovaná aktuálními módními momenty

  V roce 2024 snad neexistuje nic univerzálnějšího než bílé šaty. I přes posedlost grafickými potisky či nenositelnou peach fuzz barvou roku je bílá tou nejnadčasovější a nejčistější klasikou. Díky své univerzálnosti poskytuje variabilitu stylingu jako nic a nikdo jiný. Bílé šaty můžete vynést na tradiční způsob jako například Meryl Streep v Cannes, ale i po vzoru hvězdy australského týdne módy, tedy Carly Zampatti.

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.