More

  Začátkem podzimu se Milán opět pustí do toho, co umí nejlépe, tedy prezentace nejnovějších návrhů luxusních módních značek. Tentokrát je jeho týden módy plný dlouho očekávaných novinek. Hned několik návrhářů totiž od úterý 19. až do pondělí 25. září představí své první kolekce.

  Sabato de Sarno otevře novou kapitolu značky Gucci

  Kreativním ředitelem společnosti Gucci se Sabato de Sarno stal už v lednu. Od té doby ovšem módnímu světu ještě neodhalil vlastní kolekci. Na tu si fanoušci značky musí počkat až na týden módy v Miláně. V pozici de Sarno nahradí Alessandro Michele, který směr Gucci zásadně změnil. Podobný krok se očekává také od jeho nástupce, i když ten své plány prozatím neprozradil. Při nové práci ale rozhodně využije třináctileté zkušenosti u módního domu Valentino.

  V čele Tom Ford zazáří na Milánském týdnu módy poprvé Peter Hawkings

  Dámskou kolekci pro jaro 2024 značky Tom Ford představí poprvé na blížícím se týdnu módy v Miláně její nový kreativní ředitel. Do své pozice byl Peter Hawkings dosazený na místo samotného Toma Forda už v dubnu, neměl ale dosud příležitost své řemeslo ukázat. „Italská tvorba a její excelence jsou inspirací pro naše mnohé kolekce,“ okomentoval nadcházející událost návrhář. Pro značku přitom pracuje už po 17 let, často proto také spolupracoval i přímo s Fordem.

  Společnost Fiorucci se vrací domů. Své nové já poprvé ukáže v Miláně

  Další vysoce očekávanou událostí je návrat módní firmy Fiorucci do Milána. Nová majitelka, ředitel i kreativní ředitelka se totiž rozhodli společnost kompletně přeměnit. Její novou podobu tak poprvé spatří návštěvníci Milánského týdne módy. Švýcarská investorka Dona Bertarelli totiž zatoužila navrátit společnost k italským kořenům. Roku 1967 ji totiž založil vizionářský návrhář Elio Fiorucci. Po jeho smrti se ovšem dostala do rukou britských podnikatelů.

  Diesel se opět rozhodl pro inkluzi. Módní přehlídku otevře široké veřejnosti

  Velkou novinkou nadcházejícího týdne módy je také nedávné rozhodnutí společnosti Diesel. Opět totiž oznámila, že hodlá umožnit přístup na svou přehlídku i veřejnosti. Dne 6. září tak otevře online registrační formulář, skrze který si budou moct její fanoušci koupit vstupenku. Show plánuje značka také streamovat. Podobný formát už sice vyzkoušela na jaře, pořád se ale ve světě módy jedná o poměrně čerstvou novinku. Přehlídku společnost naplánovala na 20. září v devět hodin večer.

  Týden módy přivítá i ostatní luxusní značky. Moschino oslaví 40. výročí

  Italská módní komora prozatím nezveřejnila přesný harmonogram Milánského týdne módy. Přesto už je nyní jasné, že se ho zúčastní také tradiční luxusní značky jako Prada, Fendi, Giorgio Armani nebo Dolce & Gabbana. Očekávaným bodem programu má být také oslava 40. výročí značky Moschino, která pro takovou příležitost naplánovala speciální show s hostujícími návrhářkami. Za úkol budou mít poctít památku „otce“ společnosti Franca Moschino.

  Zdroje: The Guardian, WWD, Wallpaper, Instagram, YouTube

  Milánský týden módy už teď praská ve švech novinkami. Představí hned několik debutů

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.