Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Začátkem podzimu se Milán opět pustí do toho, co umí nejlépe, tedy prezentace nejnovějších návrhů luxusních módních značek. Tentokrát je jeho týden módy plný dlouho očekávaných novinek. Hned několik návrhářů totiž od úterý 19. až do pondělí 25. září představí své první kolekce.

  Sabato de Sarno otevře novou kapitolu značky Gucci

  Kreativním ředitelem společnosti Gucci se Sabato de Sarno stal už v lednu. Od té doby ovšem módnímu světu ještě neodhalil vlastní kolekci. Na tu si fanoušci značky musí počkat až na týden módy v Miláně. V pozici de Sarno nahradí Alessandro Michele, který směr Gucci zásadně změnil. Podobný krok se očekává také od jeho nástupce, i když ten své plány prozatím neprozradil. Při nové práci ale rozhodně využije třináctileté zkušenosti u módního domu Valentino.

  V čele Tom Ford zazáří na Milánském týdnu módy poprvé Peter Hawkings

  Dámskou kolekci pro jaro 2024 značky Tom Ford představí poprvé na blížícím se týdnu módy v Miláně její nový kreativní ředitel. Do své pozice byl Peter Hawkings dosazený na místo samotného Toma Forda už v dubnu, neměl ale dosud příležitost své řemeslo ukázat. „Italská tvorba a její excelence jsou inspirací pro naše mnohé kolekce,“ okomentoval nadcházející událost návrhář. Pro značku přitom pracuje už po 17 let, často proto také spolupracoval i přímo s Fordem.

  Společnost Fiorucci se vrací domů. Své nové já poprvé ukáže v Miláně

  Další vysoce očekávanou událostí je návrat módní firmy Fiorucci do Milána. Nová majitelka, ředitel i kreativní ředitelka se totiž rozhodli společnost kompletně přeměnit. Její novou podobu tak poprvé spatří návštěvníci Milánského týdne módy. Švýcarská investorka Dona Bertarelli totiž zatoužila navrátit společnost k italským kořenům. Roku 1967 ji totiž založil vizionářský návrhář Elio Fiorucci. Po jeho smrti se ovšem dostala do rukou britských podnikatelů.

  Diesel se opět rozhodl pro inkluzi. Módní přehlídku otevře široké veřejnosti

  Velkou novinkou nadcházejícího týdne módy je také nedávné rozhodnutí společnosti Diesel. Opět totiž oznámila, že hodlá umožnit přístup na svou přehlídku i veřejnosti. Dne 6. září tak otevře online registrační formulář, skrze který si budou moct její fanoušci koupit vstupenku. Show plánuje značka také streamovat. Podobný formát už sice vyzkoušela na jaře, pořád se ale ve světě módy jedná o poměrně čerstvou novinku. Přehlídku společnost naplánovala na 20. září v devět hodin večer.

  Týden módy přivítá i ostatní luxusní značky. Moschino oslaví 40. výročí

  Italská módní komora prozatím nezveřejnila přesný harmonogram Milánského týdne módy. Přesto už je nyní jasné, že se ho zúčastní také tradiční luxusní značky jako Prada, Fendi, Giorgio Armani nebo Dolce & Gabbana. Očekávaným bodem programu má být také oslava 40. výročí značky Moschino, která pro takovou příležitost naplánovala speciální show s hostujícími návrhářkami. Za úkol budou mít poctít památku „otce“ společnosti Franca Moschino.

  Zdroje: The Guardian, WWD, Wallpaper, Instagram, YouTube

  Milánský týden módy už teď praská ve švech novinkami. Představí hned několik debutů

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.