More

  Sezónu Londýnského týdne módy pro jaro a léto čeká více než stovka různých událostí. Návštěvníci si je mohou užít od pátku 15. do úterý 19. září. Přehlídky v Londýně jsou známé především tím, že se na nich představí nové talenty. Očekávaná je ale také přehlídka Burberry nebo JW Anderson.

  Londýn je známý především jako město módy, ve kterém se rodí nová velká jména. Zatímco například Paříž vždy uvítá ty nejznámější módní domy, hlavní město Velké Británie rádo objevuje skryté talenty. Letošní sezónu pro jaro a léto 2024 navíc čeká více než stovka různých událostí. Patří mezi ně nejen přehlídky, ale i velkolepé party. Móda pak ulice Londýna oživí od pátku 15. do úterý 19. září.

  Už v pátek se přitom mohou milovníci módy těšit na 19 různých akcí. Týden módy hned ráno zahájil irský návrhář Paul Costelloe. Mezi další páteční show dále patří ty od Edwarda Crutchley, Bora Aksu, Marka Fast nebo Ahluwalia. Očekávaná je také přehlídka s názvem Fashion East, kterou pořádá legendární Louise Kennedy. Jedná se o akci, která je považována za jednu z nejdůležitějších bran do světa módy.

  V minulosti se na ní objevili návrháři jako Kim Jones, Craig Green, Jonathan Anderson, Nensi Dojaka, Roksanda Ilinic nebo Simon Rocha. Tentokrát se na ní ukáží jména jako Johanna Parv, Standing Ground nebo Karoline Vitto. Důležitým bodem začínajícího týdne módy je také třicetileté výročí iniciativy NEWGEN, vytvořené Britskou módní radou. Ta pro změnu podporuje návrháře udržitelné módy.

  Fanoušci módy nedočkavě čekají na novou kolekci Burberry i JW Anderson

  Mezi další populární jména nadcházející sezóny Londýnského týdne módy patří návrhář pánské módy Harri nebo Aaron Esh, zaměřující se na elegantní a jemné návrhy. Módní svět očekává rovněž řadu oblečení od Skepty s názvem Mains. Novinkou v Londýně se stane také norská značka Holzweiler, která doposud vystupovala pouze v Kodani. Kromě nových jmen se ale do londýnských ulic navrátí i už známé luxusní módní domy.

  Patří mezi ně například módní společnost Burberry, v jejímž čele v současnosti stojí návrhář Daniel Lee. V hlavním městě Velké Británie představí teprve svoji druhou kolekci. Jistě oblíbená bude také přehlídka značky JW Anderson, jejíž návrhář zároveň zahájí výstavu s názvem On Foot. Mezi další očekávané návrháře patří Richard Quinn, Roksanda, 16Arlington, Knwls, Molly Goddard, Stefan Cooke nebo Erdem.

  Zdroje: Fashion Network, WMagazine, Hypebeast, Instagram, YouTube

  Londýn přivítal týden módy. Těší se na další vlnu nových návrhářů

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.