Společnost Burberry právě oznámila, že debutová přehlídka Daniela Lee se uskuteční během London Fashion Week 2023.

Lee byl jmenován hlavním kreativním ředitelem značky již v září letošního roku, kdy nahradil Riccarda Tisci, který byl na trůnu od roku 2018. Společnost Burberry oznámila, že první přehlídka Daniela Lee se uskuteční v 20. února. Podle instagramového účtu Style Not Com má značka několik týdnů předtím předvést také ukázku kampaně, která nabídne pečlivě vybranou řadu Burberry Classics, kterou nafotí sám Tyrone Lebon.

Poslední přehlídka Burberry, ještě pod vedením Riccarda Tisci, se uskutečnila v rámci přeloženého London Fashion Week jaro/léto 2023. Vzhledem k úmrtí Jejího Veličenstva královny Alžběty II. se Burberry rozhodlo zrušit svou velkolepou přehlídku a uspořádalo mnohem komornější akci, zredukovanou na pouhých několik stovek hostů, což přehlídku jen více zintenzivnilo. Hosté se mohli plně soustředit na předváděné modely, ale i samotný formát přehlídky.

Kanye West, Stormzy, Headie One, Anna Wintour, Gillian Anderson, Edward Enninful, Pa Salieu, Luka Sabbat a mnoho dalších sedělo v první řadě, zatímco Naomi Campbell a Bella Hadid se procházely po provizorním molu, které nakonec vzniklo ve skladu. Sopránová operní pěvkyně Nadine Sierra a London Contemporary Orchestra zahráli speciálně pro přehlídku objednanou skladbu, která začínala tiše a pak se stupňovala v napětí, čímž umocnila celkový dojem ze samotné přehlídky.

Foto: Hypebeast

Vzhled byl typický pro značku Burberry a podpořil ho ikonický károvaný potisk. Smyslnost a citlivost byly hlavními hesly a Tisci uhodil na hřebíček na hlavičku. Výsledek byl zábavný a místy snad pozměňoval tradice.

„KOLEKCE JE INSPIROVÁNA PLÁŽÍ JAKO MÍSTEM, KDE SE SETKÁVÁ LIDSTVO, MÍSTEM, KDE SE STŘETÁVAJÍ RŮZNÉ SVĚTY.“

Riccardo Tisci, kreativní ředitel

Ve všem byla cítit ona smyslnost, ale také jakési skrývání. Je to něco, co jsme mohli vidět po celou sezónu SS23 – sex, ale ne zjevný. Tisci představil jiné představy a ideály „britskosti“ prostřednictvím oblečení – mládí a zkušenost, intimní a veřejné, syrové proti rafinovanému. Mísení protichůdných pocitů vede k energizujícím kontrastům v ideologii a tělesnosti. Temperamentní britské počasí a následně i temperament Britů inspirovaly přístup, který oslavuje pojetí vrstvení, skrývání i odhalování těla, oděv dynamický ve svém potenciálu odhalení.

Ovšem éra Riccarda Tisci v Burberry je pryč a my se nyní můžeme těšit na únor a na to, co jeho mladší následovník Daniel Lee představí.

Zdroj: hypebeast.com, hypebae.com, youtube, instagram, us.burberry.com

Burberry oznamuje debutovou přehlídku Daniela Lee

Kampaň Gucci Horsebit 1955 inovuje vlastní historii. Klasickou kabelku představí po svém tři známé tváře

V nejnovější kampani se společnost Gucci rozhodla propojit vlastní historii s osobnostmi třech hvězdných umělkyň. Různé varianty klasické kabelky Horsebit 1955 proto představí Halle Bailey, Hanni a Julia Garner. Každá ikonické tašce vnukla vlastní styl.

Jaro i léto v jednom flakonu. Přivítejte slunečné dny s novým parfémem

Jarní měsíce jsou tu a s nimi i teplé dny, plné slunce a zábavy. A co by mohlo být lepšího než si užít sezónu s dokonalou vůní? V tomto článku se podíváme na nejatraktivnější parfémy pro teplé dny. Od osvěžujících citrusových vůní až po květinové esence, které vám dodají potřebnou dávku svěžesti a energie. Ať už jste na pláži, v kanceláři nebo venku s přáteli, tyto parfémy vás budou provázet po celý den.

Neviditelné šaty nebo látka co mění barvy. Futuristické materiály mění pravidla oděvu

Začínáme si uvědomovat, že naše planeta už dlouho nedokáže udržet tempo s rychlostí módního průmyslu a současná situace není dlouhodobě udržitelná. Bude ještě chvíli trvat, než dokážeme ve většině nahradit materiály jako bavlna nebo polyester, ale už teď v laboratořích vznikají textilie, které nabízí víc než jen řešení. Nabízí budoucnost.