Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost Burberry právě oznámila, že debutová přehlídka Daniela Lee se uskuteční během London Fashion Week 2023.

  Lee byl jmenován hlavním kreativním ředitelem značky již v září letošního roku, kdy nahradil Riccarda Tisci, který byl na trůnu od roku 2018. Společnost Burberry oznámila, že první přehlídka Daniela Lee se uskuteční v 20. února. Podle instagramového účtu Style Not Com má značka několik týdnů předtím předvést také ukázku kampaně, která nabídne pečlivě vybranou řadu Burberry Classics, kterou nafotí sám Tyrone Lebon.

  Poslední přehlídka Burberry, ještě pod vedením Riccarda Tisci, se uskutečnila v rámci přeloženého London Fashion Week jaro/léto 2023. Vzhledem k úmrtí Jejího Veličenstva královny Alžběty II. se Burberry rozhodlo zrušit svou velkolepou přehlídku a uspořádalo mnohem komornější akci, zredukovanou na pouhých několik stovek hostů, což přehlídku jen více zintenzivnilo. Hosté se mohli plně soustředit na předváděné modely, ale i samotný formát přehlídky.

  Kanye West, Stormzy, Headie One, Anna Wintour, Gillian Anderson, Edward Enninful, Pa Salieu, Luka Sabbat a mnoho dalších sedělo v první řadě, zatímco Naomi Campbell a Bella Hadid se procházely po provizorním molu, které nakonec vzniklo ve skladu. Sopránová operní pěvkyně Nadine Sierra a London Contemporary Orchestra zahráli speciálně pro přehlídku objednanou skladbu, která začínala tiše a pak se stupňovala v napětí, čímž umocnila celkový dojem ze samotné přehlídky.

  Foto: Hypebeast

  Vzhled byl typický pro značku Burberry a podpořil ho ikonický károvaný potisk. Smyslnost a citlivost byly hlavními hesly a Tisci uhodil na hřebíček na hlavičku. Výsledek byl zábavný a místy snad pozměňoval tradice.

  „KOLEKCE JE INSPIROVÁNA PLÁŽÍ JAKO MÍSTEM, KDE SE SETKÁVÁ LIDSTVO, MÍSTEM, KDE SE STŘETÁVAJÍ RŮZNÉ SVĚTY.“

  Riccardo Tisci, kreativní ředitel

  Ve všem byla cítit ona smyslnost, ale také jakési skrývání. Je to něco, co jsme mohli vidět po celou sezónu SS23 – sex, ale ne zjevný. Tisci představil jiné představy a ideály „britskosti“ prostřednictvím oblečení – mládí a zkušenost, intimní a veřejné, syrové proti rafinovanému. Mísení protichůdných pocitů vede k energizujícím kontrastům v ideologii a tělesnosti. Temperamentní britské počasí a následně i temperament Britů inspirovaly přístup, který oslavuje pojetí vrstvení, skrývání i odhalování těla, oděv dynamický ve svém potenciálu odhalení.

  Ovšem éra Riccarda Tisci v Burberry je pryč a my se nyní můžeme těšit na únor a na to, co jeho mladší následovník Daniel Lee představí.

  Zdroj: hypebeast.com, hypebae.com, youtube, instagram, us.burberry.com

  Burberry oznamuje debutovou přehlídku Daniela Lee

  Kozačky a černé punčocháče: Neporazitelná trendy kombinace na zimu

  Vymanit se z koloběhu zimního oblékání může být obtížné. Někdy se zdá, že jedinou možností pro chladné počasí jsou kalhoty, ale opak je pravdou. V tomto období můžete své outfity povýšit na jinou úroveň díky vysokým kozačkám a punčocháčům. Ukážeme vám, jak vytvořit dechberoucí look právě pomocí těchto dvou kousků.

  Pradasphere II pohltila Šanghaj. Návštěvníky láká na to nejlepší z luxusního světa Prada

  Čím dál více luxusních značek cílí na trh v Číně. Jednou z nich je italská společnost Prada, která ve čtvrtek v Šanghaji zahájila exkluzivní výstavu Pradasphere II. Nabízí jedinečný zážitek, který návštěvníky vtáhne do jinak nedosažitelného světa slavného módního domu. Na vlastní oči tak spatří nejen slavné oblečení, ale také architekturu, sport a umění.

  Přehlídka Chanel Métiers d’art vzdala hold Manchesteru. Vyzdvihla jeho historii i hudební ikony

  Velkolepá show Métiers d'art letos provázala značku Chanel s průmyslovou i hudební historií Manchesteru. Kreativní ředitelka Virginie Viard vzdala hold hvězdám jako Joy Division, New Order, The Smiths nebo Oasis. Pochmurné britské město pak rozzářila kolekcí v jasných barvách červené, zelené nebo oranžové. Zpracovala je především do kousků s nádechem 60. let minulého století.

  Ponořte se o svátcích do zaslouženého beauty spánku. Odměňte se luxusním povlečením, vyživující kosmetikou nebo relaxující vůní

  Kromě přeplněného svátečního stolu a kouzelných pohádek se všichni celý rok těšíme na svátky ještě z dalšího důvodu. Nemůžeme se dočkat vytouženého odpočinku a klidu. Podobný relax zaručí především kvalitní spánek. Odměňte se proto letošní vánoční sezónu luxusním povlečením, hedvábnou maskou na oči, pořádnou matrací nebo nočními séry a aromatickými oleji.