Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Koncem loňského roku se na platformu TikTok vedral do popředí trend známý jako looksmaxxing. Jedná se o poměrně široký koncept, který může zahrnovat jak nevinnou sebe péči, tak riskantní praktiky a extremistické názory. I když už se o něm mluví o poznání méně, obrazovky některých uživatelů známé sociální sítě dosud neopustil.

  Pokud jste se s pojmem looksmaxxing dosud neseznámili, nejedná se o nic, za co byste se měli stydět. Jedná se totiž o termín známý především ve světě dospívajících chlapců a mladých mužů. Především ti tvoří cílovou skupinu tohoto konceptu. Usiluje totiž o to, využít jejich vzhled na „maximum“. Název trendu pochází z počítačových her a souvisejících postav, kterým můžete postupně vylepšovat vlastnosti.

  Pokud dosáhnete nejvyšší úrovně, jejich schopnosti jsou stoprocentní, a tedy „max out“. O podobný stav pak usilují i uživatelé sociální sítě TikTok sledující looksmaxxing influencery. Ti se pak dělí na dva proudy. Méně extrémní „softmaxxing“ nabízí rady, které znají i každé dospívající dívky. Chlapci by měli lépe spát, cvičit, používat správnou skin care rutinu a pravidelně chodit ke kadeřníkovi.

  S takovým směrem looksmaxxing souzní většina influencerů, kteří rovněž spadají do skupinky „glow-up“ TikTokerů. Patří mezi ně například Dillon Latham, radící svým sledujícím, jak si zvýraznit linie čelisti nebo jaké trendy účesy vyzkoušet. Podobným směrem se vydal také stejně známý Kaarem Shami, známý pod přezdívkou Syrianpsycho. Oba pak věří, že splňují charakteristiky dokonalé maskulinity.

  Odvrácená stránka looksmaxxing děsí. Propojuje se s misogynií

  Právě v jejich chápání dokonalého mužského vzhledu ovšem spočívají kořeny problémů s tímto trendem spojovaných. Podporují totiž stereotypní představy toho, co se ženám líbí. Stejný přístup se zvrtne v ještě toxičtější variantu v o něco extrémnější verzi looksmaxxing, a to hardmaxxing. Ten nabádá uživatele k plastickým chirurgiím, používání steroidů, bělení pleti nebo lámání kostí.

  @dillon.latham 4 ways to Look better ⁉️😱#dillonlatham #selfimprovement #looksmaxxing #modeling ♬ 9am in Calabasas (Slowed + Reverb) – adrian

  Podobné praktiky jsou naštěstí poměrně vzácné. Podporují ale negativní vnímání mužského vzhledu, nerealistické požadavky a prolínají se s komunitou takzvaných incels. Tedy mužů, kteří si nemohou najít vztah a viní z toho ženy. Často se přitom jedná o extremistické skupiny podporující misogynii a násilí na ženách. Looksmaxxing navíc často i ve své „nevinné“ podobě usiluje o změnu charakteristik, které lze upravit pouze chirurgickými zákroky. Doufáme proto, že tento trend TikTok v letošním roce brzy opustí.

  Zdroje: The New York Times, BNN Breaking, The Conversation, Instagram, TikTok

  Zůstane looksmaxxing v loňském roce? TikTok trend zacházející do extrémů

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.