Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Kdyby slovní hádanka hledala synonyma pro avantgardu a překvapení, klíčem by byl módní dům Viktor&Rolf. Objemné šaty s nápisy „Nefotit prosím!“ nebo „Nejsem stydlivá, prostě se mi nelíbíš!“ se po uvedení v roce 2019 ihned staly virálními. Sociální sítě oblétly během několika okamžiků a dodnes je jejich uživatelé používají jako vtipné gify či takzvané memes. Znáte ale ty nejzásadnější momenty této geniální umělecké značky?

  I když je tento módní dům poměrně opomíjený, každoročně o sobě dá hlasitě vědět a zaplní přední strany módních plátků. Pokud tu hledáme nějaký typický prvek, který je pro brand charakteristický, je to nepředvídatelnost. Jednou modelky působí jako temná stvoření, jindy designéři použijí snad všechny barvy na světě.

  Nizozemsko jako rodiště módních umělců. Viktor i Rolf studovali na stejné škole jako Iris van Herpen

  Módní dům Viktor&Rolf vznikl v roce 1993 díky spojení módních umělců Viktor Horsting a Rolf Snoeren, po jejich absolvování Akademie umění a designu v Arnhemu. Od té doby uplynulo více než třicet let a stali se pravidelnými účastníky pařížského týdne módy, kde první Haute Couture kolekci předvedli v roce 1998. Od tohoto momentu všechny výtvory vyvolávají provokativního ducha propleteného surrealistickými kontrasty.

  Zdroj: Viktor&Rolf

  Kromě nezapomenutelného módního odkazu, jsou Viktor a Rolf jedni ze nejvystavovanějších módních umělců. Jejich kousky, které lze označit za mistrovská díla, najdete v několika světových galeriích a muzeích. Výjimkou není ani Metropolitní muzeum v New Yorku, nebo Kostýmní institut v Kjótu. Je až neuvěřitelné, kolik úspěchu oba designéři nasbírali za třicet let svého působení.

  Určitě stojí za to, vyrazit na malý výlet do minulosti k první Haute Couture kolekci pro jaro a léto 1998. Z dnes už archivního výrazu značky designéři čerpají dodnes. Setkáváme se s asymetrickými, objemnými a velmi surrealistickými modely. Z této stopy brand v postatě nikdy nevyšel.

  Zdroj: Viktor&Rolf

  Například aktuální kolekce si pohrává s několika protipóly. Leštěný a syrový. Studovaný versus improvizovaný. V hlavní roli je tedy materiálová rozdílnost, která se snoubí v jednom looku. Pokud byl jeden model na mole monochromatický a materiálově celistvý, následoval ho naprosto rozdílný. Každý z outfitů má za úkol dokazovat zdánlivou nemožnost střihu pomocí krejčovských nůžek.

  Veškerá mediální pozornost se upřela na šaty šejdrem. Modely z minulé sezóny na for you page vyskakují do teď

  Minulý rok Viktor&Rolf nedal spát médiím ani sociálním sítím. Modely se již po několikáté v řadě staly tím nejvirálnějším módním momentem roku. Videa mají miliony zhlédnutí a větší pozornosti se snad těší už jen Met Gala. Šaty a róby z této kolekce měly evokovat abstraktní pocit surrealismu. Jedna z modelek šla dokonce vedle svých šatů.

  @runway_xs This is crazy… #viktorandrolf #fashion #show #fashiontiktok #mode #runway #foryoupage ♬ Mount Everest – Labrinth

  Zdroje: WWD, Viktor&Rolf, YouTube, TikTok

  Znáte nejavantgardnější módní dům všech dob? Představuje šaty vzhůru nohama i oblečené mimo tělo

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.