Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma „Zahrada času“ navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Expozice Metropolitního muzea v New Yorku představí letos svou vzácnou a dosud téměř nevystavenou sbírku luxusních modelů, která nás provede několika stoletími historie módy. K vidění budou mistrovská díla těch nejvýznamnějších módních návrhářů všech dob, jako je například Christian Dior nebo Hubert de Givenchy.

  Zdroj: The Met

  Země, moře a nebe. Výstava bude oslavovat přírodu a její důležitost v módním průmyslu

  Expozice nové výstavy bude rozdělena do tří částí. Všechny nějakým způsobem připomínají potřebnou obezřetnost vůči „Matce“ přírodě. Poprvé v historii se Met Ball zaměří na udržitelnost a ekologii, která v posledních letech, i přes značný boj, v praxi takzvaně pokulhává. Rozdělené části, tedy země, moře a nebe symbolizují uvědomění si zodpovědnosti za životní prostředí.

  Zdroj: The Met

  K vidění budou navíc také poklady, které díky své křehkosti nelze obléct ani na figurínu. Proto bude jedna z částí obsahovat pouze virtuální výstavu. Těšit se však můžete na kousky, formující světovou módu napříč celými generacemi.

  Exkluzivita na prvním místě. Zákaz telefonů a postovaní na sociální sítě platí také letos

  Jediné, co oficiálně známe a víme, je konání luxusní večeře, na které se každoročně vyberou vesmírné částky peněz. Platí zde přísný zákaz pořizování fotografií a veškerého obsahu pozvanými celebritami i návrháři a jejich múzami.

  Oficiální obsah mohou pořizovat pouze novináři a fotografové akce. Fotografie svých outfitů hvězdy samozřejmě sdílet mohou, ale více o zákulisí slavné události se nikdy nejspíš nedozvíme. Připomenout si však můžeme například ikonickou fotografii z toalet.

  Minulý Met Ball byl pak zasvěcen módnímu králi Karlu Lagerfeld. Podle sociálních sítí i světových módních publikací se jednalo o jeden z nejlepších ročníků v celé historii. Dočkali jsme se neuvěřitelného množství pohádkově elegantních rób i kostýmů. Mezi jedny z nejlepších outfitů se zařadily looky Gisele Bündchen nebo Dua Lipa.

  @models.nls The best Met Gala 2023 looks. Pt1. #metgala2023 #dualipa #gigihadid #kendalljenner #models ♬ sonido original – NLS MODELS

  Zdroje: TikTok, WWD, BOF, The Met, Instagram

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.