Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Oproti minulému roku je letošní pánská designérská nabídka zcela jiná. Pohrává si se zvířecím potiskem, třpytkami i výraznými potisky. Posouvá se k maximalismu, přičemž vždy vyzdvihuje pouze jeden výrazný prvek. Letošní léto v pánské sekci označujeme za balanc, který našel rovnováhu mezi tichým a hlasitým luxusem.

  Na začátek je nutno uvést, že tichý luxus, v čele s jednobarevnými lněnými komplety, kvalitními košilemi a kousky bez potisků, je nadčasový a bezchybný styl. Vyobrazuje minimalismus a čistotu, kterých se však módní nadšenci v minulém roce nabažili až dosyta. Nadcházející léto tedy bude připomínat scénu luxusních letních letovisek a městských bujarých večírků.

  Nebojte se v sobě probudit leoparda. Vyjádříte odvahu a při správném stylingu zachováte status vkusnosti

  Pro mnohé z nás leopardí vzor znamená odvahu, přesun do neprozkoumaných teritorií, a zároveň také určitou dávku kontroverze. Strach z přílišné výraznosti je jako stín, který občas zastíní naši touhu experimentovat. Ovšem přesně v těchto momentech náš osobní styl nachází svou autentičnost. Stačí maličkost, tedy špetka zvířecího vzoru, a outfit okamžitě dostává nový rozměr.

  Zdroj: Saint Laurent

  Správný styling však není o přehlcení, ale o umění míchat jednoduchost s extravagantním. Když leopardí print podtrhnete jemnými a jednoduchými prvky, stává se skvělou kombinací, proti které se nikdo nemůže ohradit. S takovým lookem letos přišel například módní dům Saint Laurent, který styling provedl přesně tak, jak píšeme.

  Na scéně opět září výrazný grafický potisk. Novou oblíbenou variantou je i jeho 3D verze

  V roce 2024, kdy se módní svět rozvíjí v záplavě kreativity a originality, se jednoduchost zcela proměňuje. Grafické potisky jako by nově navazovaly na určitou oblibu logománie, protože nahrazují velká a často i nevkusná loga. Zároveň se je ale také snaží nahradit. Jiným slovy, značky v podstatě soutěží o to, kdo vymyslí více ikonický potisk.

  Zdroj: Prada, Louis Vuitton

  V pánských kolekcích se nově setkáváme i s hojným výskytem 3D potisků. Jde o pomyslné „instalace“ aplikované na nejrůznější místa oděvu. Nejčastěji se setkáváme například s květinami. Příkladový outfit uvedla na trh Prada, která následně zveřejnila, že se jedná o jeden z nejvyhledávanějších looků z jarní a letní kolekce.

  Velkou oblibu těchto kousků zaznamenáváme také v běžných módních řetězcích, které se netají kopírováním od luxusních značek. Minulé léto zaplňovaly regály obchodů minimalistické lněné košile. V současnosti zase ve výlohách pozorujeme právě zmíněné bohaté potisky.

  Kalhoty ve znamení třpytek a lesku. Značky Loewe a Ami Paris se shodly, že patří nejen do dámského šatníku

  Co dodat, třpytivé kalhoty působí zkrátka pohádkově. Rozněžní outfit a přeberou na sebe veškerou pozornost, takže už nemusíte dál komplikovaně „řešit“ zbytek vašeho looku. Na mužích vypadají velmi atraktivně a hodí se jak na běžné nošení, tak pro speciální příležitosti.

  Zdroj: Loewe, Ami Paris

  Skvělé možnosti nabízí například značky Loewe a Ami Paris. Na jejich jarních a letních přehlídkových molech tak velmi dominovaly. Vedle avantgardních kombinéz byly tím nejvýraznějším prvkem.

  K úspěšnému létu vám tedy stačí základní a basic kousky z minulého roku, které pouze okořeníte o výraznější prvek. Třpytivé kalhoty vynesete k průhlednému topu, košile s výrazným printem zase sednou k lněným šortkám. Zvířecí potisk jde pak zakomponovat do jakéhokoliv jednobarevného kompletu.

  Foto:Prada

  Za hranicí tichého luxusu. K nápaditému pánskému letnímu šatníku stačí tři základní prvky

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.