Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Sociální síť TikTok zahltila videa plná nového populárního trendu. Její uživatelé natáčejí různé situace, které doplní o hudbu vyjadřující jejich zklamání nebo frustrace. Jedná se o písničku z dnes už ikonického seriálu Glee, původně pocházející z muzikálu Gypsy. Jde tedy v podstatě o zábavný způsob, jak si postěžovat.

  Platforma TikTok je známá tím, že pravidelně generuje nové trendy. Některé z nich dávají větší smysl, jiné skoro žádný. Nedávno se objevily například populární rady ohledně módního stylu, spánkového režimu nebo péče o pleť. Kromě toho je ale sociální sítě v současnosti posedlá písničkou s názvem Rose’s Turn. Proslavil ji především dnes už všem známý seriál Glee, ve kterém ji zazpívala postava Kurta Hummel.

  Tehdy ho zahrál herec Chris Colfer. Postaral se tak o vlastní pojetí písničky původně vytvořené pro muzikál Gypsy. Snadno rozpoznatelná je především svým začátkem, ve kterém zazní věta „All that work and what did it get me? Why did I do it?“. V překladu tak autor songu prohlašuje: Všechna ta práce, a kam mě dostala? Proč jsem to udělal? Jedná se tedy o skvělý způsob, jak si postěžovat.

  Přesně to také uživatelé TikToku dělají. Produkují totiž různá videa, ve kterých natočí sami sebe, zatímco v pozadí hraje výše popsaná písnička. Popiskem pak vysvětlí situaci, která je trápí. Populární způsob postěžování si tak v současnosti vygeneroval více než 121 tisíc videí. Dovoluje totiž lidem vytvořit vtipné video se špetkou upřímnosti. Je tedy poměrně snadné se s popisovanými situacemi sžít.

  Mezi populární témata patří studium, posilování i nekonečné uklízení po dětech

  Popisovaných situací pak existuje nespočet. Studenti například litují toho, že v hodině dávali větší pozor. Skončili totiž i tak se stejnou známkou jako kdykoli jindy. Další uživatelé poukazují na podobné chvíle, ve kterých mají pocit, že jejich snaha nebo práce nedostává zaslouženého uznání. TikTokerka Kelly Salpeter například popsala, jak ji trápí, že její videa, kterým nevěnuje téměř žádnou pozornost, získávají hodně zhlédnutí.

  @meganleighmorrison Can i just have 24 hours of clean?! 🫠 #momlife #allthatworkfornothing #momsoftiktok #whatdiditgetme #allthatwork #fyp #fypシ #fypシ゚viral #momsoftiktokclub #sahm #sahmlifebelike #sahmlife ♬ BAILEYS SOUND – Me!

  Naopak ta, na kterých stráví „celou věčnost“, tolik popularity nezískají. Oblíbeným pod tématem v současnosti populárních videí jsou pak ta rodičovská. Maminky si stěžují například na to, že mohou uklízet téměř donekonečna, v obývacím pokoji ale stejně nebude znát žádný rozdíl. Ostatní uživatele pak trápí například jejich pocit, že na nich nelze poznat hodiny a hodiny posilování, kterým se tak usilovně věnují.

  Zdroje: Her Campus, Dexerto, Instagram, TikTok

  Foto:Pexels

  TikTok zaplnil nový trend. Jeho uživatelé sdílí své frustrace pomocí vtipných videí

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.