Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Sociální sítě zachvátil další wellness trend. Tentokrát se jedná o tip na odehnání nespavosti, který zpopularizovali především uživatelé TikToku. Takzvaný Sleepy Girl Mocktail má totiž pomáhat s usínáním. Má přitom pouze tři ingredience, a to kyselou třešňovou šťávu, hořčík a šumivý nápoj. Jak zázračný ale doopravdy drink je?

  Wellness trendy vznikají na sociálních sítích především proto, že se jedná o poměrně jednoduché recepty. Jen málo námahy tak slibuje velké výhody. Jinak tomu ani není u nejnovějšího oblíbeného „hacku“ z TikToku. Drink, známý jako Sleepy Girl Mocktail, vytvořila poprvé advokátka za holistické zdraví Calee Shea, a to už v roce 2021. O pár let později ho ale zpopularizovala TikTokerka Gracie Norton.

  Obě si pak nemohou vynachválit výhody, které nealkoholický drink přináší. Patří mezi ně především zlepšení spánku a trávení. Také proto má v současnosti #sleepygirlmocktail na 4,2 milionu zhlédnutí. Zázračný nápoj má přitom pouze tři ingredience. Vyrobit si ho můžete z rozpustného hořčíku, kyselé (v angličtině tart) třešňové šťávy a šumivého nápoje s názvem OLIPOP, s příchutí Lemon Lime.

  Poslední zmíněnou ingredienci však můžete podle instrukcí wellness blogerek nahradit i jiným šumivým nápojem. Každý element pak slibuje jiné výhody. Například kyselé třešně mají dle TikTokerek obsahovat vysoké množství melatoninu, tedy spánkového hormonu. Jeho úkolem je v našem těle vyvolávat pocit únavy. Přirozeně nás tak dovede blíž kvalitnímu spánku.

  Kromě toho mají kyselé třešně obsahovat protizánětlivé látky, které snižují množství stresových hormonů. Hořčík pak rovněž ovlivňuje náš nervový systém a to tím, že před spaním vyvolává pocit klidu. Kromě toho má další výhody, které se spánkem přímo nesouvisí. Zmíněný šumivý nápoj Olipop má zase obsahovat látky, které jsou dobré především pro naše zažívání.

  Zrada mocktailu může spočívat v nechtěném cukru, kofeinu i bublinkách

  Pro namíchání „zázračného“ drinku stačí smíchat půl hrnku kyselé třešňové šťávy, jednu dávku rozpustného hořčíku a šumivý nápoj dle chuti. Mocktail byste pak měli vypít 30 minut až hodinu před spaním, aby začaly zmíněné látky působit. Uživatelé TikToku na drink v současnosti nedají dopustit. Je ovšem opravdu tak účinný? Odborníci zůstávají vůči jeho efektům spíše skeptičtí.

  O přínosech kyselých třešní nebo hořčíku nepochybují, jde spíše o drink jako takový. Součástí třešňové šťávy může být totiž často také cukr, který nás naopak před spánkem nabudí. Například tím, že zvýší hladinu kortizolu, tedy stresového hormonu. Kromě toho neexistuje dostatek výzkumů ohledně optimální dávky kyselých třešní pro zaručení jakýchkoli jejich výhod.

  Další problém spočívá v šumivém nápoji. I když neobsahuje cukr, může se v něm často nacházet kofein, který rovněž spánku příliš nepomáhá. Bublinky zase mohou nadýmat, což není před spaním zrovna požadující efekt. Hořčík pak začíná působit až po několika dnech používání. Záleží ale také na typu, který si vyberete.

  Závěrem tedy je, že trendy drink možná stojí za vyzkoušení, lepších výsledků ovšem nejspíše dosáhnete starým dobrým heřmánkovým čajem, pravidelným spánkem nebo snížením denní dávky kofeinu.

  Zdroje: Brit + Co, ABC News, Women’s Health Magazine, X, YouTube

  Vyléčí nespavost jeden drink? Na TikToku se šíří trendy Sleepy Girl Mocktail

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.