Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Sociální sítě zachvátil další wellness trend. Tentokrát se jedná o tip na odehnání nespavosti, který zpopularizovali především uživatelé TikToku. Takzvaný Sleepy Girl Mocktail má totiž pomáhat s usínáním. Má přitom pouze tři ingredience, a to kyselou třešňovou šťávu, hořčík a šumivý nápoj. Jak zázračný ale doopravdy drink je?

  Wellness trendy vznikají na sociálních sítích především proto, že se jedná o poměrně jednoduché recepty. Jen málo námahy tak slibuje velké výhody. Jinak tomu ani není u nejnovějšího oblíbeného „hacku“ z TikToku. Drink, známý jako Sleepy Girl Mocktail, vytvořila poprvé advokátka za holistické zdraví Calee Shea, a to už v roce 2021. O pár let později ho ale zpopularizovala TikTokerka Gracie Norton.

  Obě si pak nemohou vynachválit výhody, které nealkoholický drink přináší. Patří mezi ně především zlepšení spánku a trávení. Také proto má v současnosti #sleepygirlmocktail na 4,2 milionu zhlédnutí. Zázračný nápoj má přitom pouze tři ingredience. Vyrobit si ho můžete z rozpustného hořčíku, kyselé (v angličtině tart) třešňové šťávy a šumivého nápoje s názvem OLIPOP, s příchutí Lemon Lime.

  Poslední zmíněnou ingredienci však můžete podle instrukcí wellness blogerek nahradit i jiným šumivým nápojem. Každý element pak slibuje jiné výhody. Například kyselé třešně mají dle TikTokerek obsahovat vysoké množství melatoninu, tedy spánkového hormonu. Jeho úkolem je v našem těle vyvolávat pocit únavy. Přirozeně nás tak dovede blíž kvalitnímu spánku.

  Kromě toho mají kyselé třešně obsahovat protizánětlivé látky, které snižují množství stresových hormonů. Hořčík pak rovněž ovlivňuje náš nervový systém a to tím, že před spaním vyvolává pocit klidu. Kromě toho má další výhody, které se spánkem přímo nesouvisí. Zmíněný šumivý nápoj Olipop má zase obsahovat látky, které jsou dobré především pro naše zažívání.

  Zrada mocktailu může spočívat v nechtěném cukru, kofeinu i bublinkách

  Pro namíchání „zázračného“ drinku stačí smíchat půl hrnku kyselé třešňové šťávy, jednu dávku rozpustného hořčíku a šumivý nápoj dle chuti. Mocktail byste pak měli vypít 30 minut až hodinu před spaním, aby začaly zmíněné látky působit. Uživatelé TikToku na drink v současnosti nedají dopustit. Je ovšem opravdu tak účinný? Odborníci zůstávají vůči jeho efektům spíše skeptičtí.

  O přínosech kyselých třešní nebo hořčíku nepochybují, jde spíše o drink jako takový. Součástí třešňové šťávy může být totiž často také cukr, který nás naopak před spánkem nabudí. Například tím, že zvýší hladinu kortizolu, tedy stresového hormonu. Kromě toho neexistuje dostatek výzkumů ohledně optimální dávky kyselých třešní pro zaručení jakýchkoli jejich výhod.

  Další problém spočívá v šumivém nápoji. I když neobsahuje cukr, může se v něm často nacházet kofein, který rovněž spánku příliš nepomáhá. Bublinky zase mohou nadýmat, což není před spaním zrovna požadující efekt. Hořčík pak začíná působit až po několika dnech používání. Záleží ale také na typu, který si vyberete.

  Závěrem tedy je, že trendy drink možná stojí za vyzkoušení, lepších výsledků ovšem nejspíše dosáhnete starým dobrým heřmánkovým čajem, pravidelným spánkem nebo snížením denní dávky kofeinu.

  Zdroje: Brit + Co, ABC News, Women’s Health Magazine, X, YouTube

  Vyléčí nespavost jeden drink? Na TikToku se šíří trendy Sleepy Girl Mocktail

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.