Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  Rozmanitost je klíčovým faktorem, který přitahuje k týdnům módy tak obrovskou pozornost. Představují totiž nejenom módní přehlídky, ale také velmi autentický pohled na to, jak lidé po celém světě interpretují a oslavují módu ve svém každodenním životě.

  Nejžhavější barvou je „nečekaně“ červená. Nevyhnuli jsme se ani tichému luxusu

  Při zkoumání street stylu v jednotlivých destinacích jsme narazili na několik společných jmenovatelů. Velmi předvídatelný trend, kterého se držela velká část návštěvníků, byly červeně laděné outfity. Ať už v cherry red odstínu, nebo v jakémkoliv jiném, červená zahalila všechna města. Skladba „PAINT THE TOWN RED“ od Doja Cat proto nyní nabrala zvláštní aktuality.

  Letošní street style se velmi podobal tomu z předchozího roku. I když je tichý luxus spíše na ústupu, jeho popularita mezi lidmi stále nekončí. Často jste se mohli setkat s jednoduchými outfity, zahrnujícími pouze volné kalhoty, oversized sako a decentní černou kabelku. Zvláštní skupinu ovšem tvořily šperky, na kterých si řada minimalistů dala letos velice záležet. Oblíbili si především mix zlata a stříbra, ale nečekaně i různé sady.

  Mašle, kam se podíváš. Neexistuje kus oblečení, na který by se nedala napasovat

  I když se podle našich propočtů jedná pouze o rychlý trend, nelze ho vynechat. Návštěvníci týdnů módy mašli připevnili doslova kamkoli se dalo. Ať už kolem krku, na kalhoty, nebo ke kabelce. Nikdy nás nenapadlo, že z obyčejné mašle může vzniknout tolik úžasných variant. Za další zmínku stojí i její zakomponování do účesů.

  Pokrývky hlavy, nejrůznější účesy i ozdobné prvky zdobily hlavy neopomenutelné části návštěvníků očekávaných přehlídek. Mašle pak zdobily pevně učesané drdoly, nebo pomocí jednoduchých sponek dotvářely jednoduché účesy. Většina mužů se pak v sekci účesů nemohla nabažit moderního i tradičního mulletu.

  Puffer bundy ustoupily kabátům. Typický streetwear odešel do pozadí

  Oproti minulému roku, kdy jsme zaznamenali pomyslný vliv designérů Rick Owens a Glenn Martens, se přesouváme k formálnějším stylům. Street style samozřejmě odpovídá typu jednotlivých přehlídek. V globálním měřítku jsme se ovšem letos nechali unést vlnou různorodých kabátů i sak.

  @anna_rask #milanfashionweek #mfw #mfw24 #mfw2024 #mfwss24 #mfwss2024 #streetstyle #streetstylemilanofashionweek #giorgioarmani ♬ ALIEN FLAME – shometyle

  Snad nejpopulárnějším kouskem všech přehlídek se však stal trenčkot. Nadčasovost, jako by byla pomyslný dress code valné části návštěvníků. Potkat jste mohli precizně sedící kousky, oversized i cropped varianty. Například před přehlídkou značky Armani se to kabáty jen hemžilo. Streetwear milovníci je okořenili třeba o alternativní kabelky, výrazné pásky nebo kraťasy.

  Zdroje: TikTok, Instagram

  Foto:Pexels

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.