Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.

  Giorgio Armani potvrdil svého génia. Na konci show ukápla nejedna slza

  Přehlídka návrháře Giorgio Armani patří právoplatně mezi jednu z nejočekávanějších událostí Milánského týdne módy. Slavný návrhář se tentokrát inspiroval východem, který se jeho múzou stal už několikrát. V návrzích se projevil především čínskými nášivkami květin a vážek. Samotná show pak nesla název Winter Flowers.

  Zdroj: Reuters

  „Miluju myšlenku zimních květin, a to především proto, že jich v tomhle období příliš nekvete,“ popsal svou myšlenku Armani. Jeho kolekce, měnící se z elegantní šedé do temně černé, pak sklidila obrovské ovace. Návštěvníky ohromila hlavně řada černých rób, které potvrzovaly, že devětaosmdesátiletý návrhář je i nadále špičkou ve svém oboru.

  Bottega Veneta ví, jak na jednoduchost. Umí ji pozvednout na další úroveň

  Úspěch si zaručeně vysloužila i přehlídka z dílny módního domu Bottega Veneta. Její kreativní ředitel Matthieu Blazy totiž opět učinil to, co umí nejlépe. Jednoduché návrhy proměnil v elegantní a chic kousky. Rozhodl se totiž oslavovat krásu běžných dnů. „Je něco nádherného na tom vytvořit z každé dne něco monumentálního,“ popsal dle webu WWD.

  Jednotlivé návrhy pak nechal vyniknout především skrze své umění vrstvit na sebe látky dech beroucím způsobem. Drapování tak použil na kabáty, trička i dlouhé splývavé šaty. Různorodost vpracoval do jednotlivých návrhů také skrze výrazné barvy. Mezi neutrálními odstíny tak sem tam prokoukl olivový nebo rudý odstín.

  Missoni vrací proužky na scénu. Módní dům se ohlédl za svou historií

  Kreativní ředitel značky Missoni Filippo Grazioli zatoužil po tom, uctít historii společnosti, které nyní vládne. Rozhodl se proto vzdát hold úplným začátkům kreativního dua Ottavia a Rosity Missoni. Když začínali, neměli totiž k dispozici nic jiného než šicí stroj, který ovšem zvládl produkovat pouze proužky.

  Zdroj: Reuters

  Právě jimi se módní dům nakonec proslavil. Především proto je Grazioli vpracoval do téměř každého svého návrhu. Proužky se linuly po kabátech, šatech, svetrech nebo šálách. Další inspirací se stala první přehlídka Missoni, odehrávající se v bazénu. Modelky tak na hlavu nasadily plavecké čapky. „Chtěl jsem pruhy interpretovat moderním způsobem,“ vysvětlil pak podle WWD návrhář.

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, YouTube

  Foto:Reuters

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.