Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Pokud řešíte otázku šperků na léto, máme pro vás odpověď. Světoví designéři se shodli na letní absenci tichého luxusu. Nejen v oblasti ready-to-wear, ale i v přihrádce se šperky. Maximalismus se nás bude držet několik sezón, nemusíte se tedy obávat přemrštěných investic. V kurzu jsou navíc alternativní materiály, jaké předvedla například Simone Rocha.

  S decentními šperky nikdy neuděláte chybu, nyní ale nastal čas, na který už dlouho netrpělivě čeká početná skupina módních nadšenců. Minimalismus se po několika letech stahuje do pozadí a na scénu vstupuje jeho protějšek. Maximalismus představila Simone Rocha s mašličkovými náušnicemi a Saint Laurent s opulentními náramky. Odvažte se a prozkoumejte letošní okázalou nabídku.

  Náušnicím se meze nekladou. Materiálové i velikostní hranice letos dosahují maxima

  V létě i na podzim se velké náušnice stanou jedním z nejžhavějších trendů. Bez ohledu na použitý materiál jsou tyto kousky převážně opulentní, a hlavně nápadné. Na módních molech se stávají klíčovým prvkem outfitu, přitahují k němu pozornost a dodávají expensive taste.

  Zdroj: Jil Sander

  Nejoriginálnější a nejvýraznější verze těchto náušnic představují módní domy jako Dries Van Noten a Simone Rocha, které nebojácně experimentují s tvary, materiály i velikostmi. Na hranici mezi minimalismem a maximalismem se pak pohybuje návrhářka Jil Sander. Její náušnice jsou stále opulentní, zachovávají si ale minimalistický design a zpracování.

  Zdroj: Simone Rocha

  Nejzajímavější podívanou však předvedla zmíněná designérka Simone Rocha. Irská návrhářka se nejspíše inspirovala tamním bohatým folklórem a podobnou dávku výraznosti vyobrazila v sekci náušnic. Její modely zahrnují několik spojených dech beroucích mašlí a peří.

  Klasický „chain“ nabírá novou podobu. Kdysi streetwear doplněk, dnes součást elegantního looku

  Typický „řetěz“ je od 70. let minulého století tou nejnošenější ozdobou krku. V průběhu let ale zažívá různé vzestupy i pády. Naposledy se oblibě těšil kolem roku 2017, kdy nechyběl snad v žádném streetwear outfitu a zaplňoval regály fast fashion řetězců. Poté ale opět na chvíli upadl do zapomnění. Letošní sezónu přispěchala značka Fendi, aby mu dala nový výraz.

  Zdroj: Fendi

  Značka řetěz překvapivě zakomponovala do ryze elegantních outfitů, což nikdo neočekával. V posledních letech totiž tento typ náhrdelníku odkazoval spíše na moderní streetwear, který běžně zpracovává například Glenn Martens.

  Zdroj: Rick Owens, Bottega Veneta

  U řetězů ale náhrdelníková extravagance nekončí. Značky Rick Owens i Bottega Veneta do svých nadcházejících kolekcí zasadily náhrdelníky, které lze nazvat jako „objects“. Oba domy se na jejich oblibě evidentně shodly, protože tyto kousky vytvořily na podobné bázi.

  Pro výrazné šperky platí stejná pravidla. Kombinujte je s rozvahou

  Kouzlo výrazných šperků, a to jakýchkoliv, spočívá v jejich schopnosti dodat vašemu looku drahý vzhled. Existuje ale velmi tenká hranice mezi vkusem a laciností. Proto dbejte na správný styling. Jakmile kombinaci šperků s oblečením takzvaně přeženete, bude vypadat opravdu zle. Pokud si nejste jistí, noste při použití takových šperků jednoduché a monochromatické outfity.

  Zdroj: Saint Laurent

  Skvělou volbou a inspirací je výše zobrazená fotografie z dílny Saint Laurent. Dokonale vyobrazuje styling výrazných a luxusně vypadajících náramků. Outfit je zcela jednoduchý, na vytouženém „šmrncu“ tak pracují pouze šperky. V podstatě tak přebírají hlavní roli celého looku.

  Šperkovnice jako výstava maximalistických objektů. Úpadek tichého luxusu potvrzuje Simone Rocha i Jil Sander

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.