Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jednou z jednoznačně nejpoužívanějších barev uplynulých módních přehlídek byla zářivě bílá. Každý z návrhářů ji ovšem použil z jiných důvodů a rozdílným způsobem. Přesto už je nyní jasné, že se monochromatický čistě bílý look stane trendem nadcházejícího jara. Těšit se můžete na perfektně ladící oblek, dlouhé maxi šaty, i klasické elegantně střižené bílé košile.

  Téměř všichni z nejznámějších módních návrhářů se ve svých posledních kolekcích zamilovali do zářivě bílé barvy. Každý z nich ovšem k monochromatickému looku přistupoval po svém. Například Sabato De Sarno využil bílou jako symbol nového začátku. Odhalil totiž zároveň svůj debut u značky Gucci. Podobně k barvě přistoupil také Louise Trotter u společnosti Carven. Většinou se ovšem jednalo spíše o znamení lehkosti a nositelnosti.

  Zářivě čistými návrhy tak své fanoušky ohromila například Gabriela Hearst, a to ve své poslední kolekci pro Chloé. Wes Gordon se zase při tvorbě pro Carolina Herrera inspiroval návrhářčinou uniformou, tedy bílou košilí a jednoduchou sukní. Rovněž tak vzdal hold elegantní funkčnosti. Značka Proenza Schouler se zase zaměřila na lehké a čistě střižené bílé šaty. Firma Mirror Palais si pak zamilovala dlouhé bílé róby.

  Většina módních značek si rovněž oblíbila bílé elegantní obleky. Do svých kolekcí je zařadila Tory Burch, Coach, Bevza, Fforme, Jonathan Cohen, Khaite nebo Christian Siriano. Dalším oblíbeným kouskem byly také klasické mini bílé šaty. Jejich vlastní verzi představila například společnost Prada, Stella McCartney, Loewe, Jil Sander nebo Akris. Dokázaly tak, že bílá nabízí nestárnoucí všestrannost.

  Kromě bílé přivítala přehlídková mola pastelové barvy, ale i jasně modrou nebo červenou

  Mezi další návrháře, kteří na uplynulých přehlídkách bílou využili, patří také Kate Spade, Tibi, Staud, Wiederhoeft, Theory, Prabal Gurung, Lafayette 148, Dion Lee, Ulla Johnson, ale také Dior. Dokázali tak, že bílá už dávno není jenom pro nevěsty. Zároveň se v poslední době stávají monochromatické krémové nebo bílé outfity i politickým vyjádřením. Znázorňovat mají totiž nejen sílu a upřímnost, ale také jistý záměr.

  Přesto nebyla bílá na nejnovějších show zdaleka jedinou oblíbenou barvou. Mezi další populární odstíny patří například popelavě šedá. Často využívané byly také pastelové barvy jako meruňková, jemně modrá nebo žlutá. Trendy kousky se ale objevily také v zelené, a to jak ve smaragdových, nenápadných, tak výrazných odstínech. Svoje místo si ovšem vydobyla také kontrastní jasně modrá a rudá.

  Zdroje: WWD, Fashionista, L’Officiel, Instagram, YouTube

  Bílá nepatří jen nevěstám, ukázaly módní show. Trendem jara bude bílý monochromatický look

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.