Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Skončila další očekávaná módní událost. Týden módy v New Yorku zakončila přehlídka Thoma Browne, který se při její tvorbě inspiroval básní Havran od Edgara Allana Poe. Do světa knih umístila svou přehlídku i Tory Burch. Snovou show zase představila Gabriela Hearst, zatímco Michael Kors se nechal inspirovat velkolepými svatebními šaty své babičky.

  Michael Kors zachytil glamour velkoměsta. Inspiroval se u své babičky

  Jednou z posledních přehlídek týdne módy v New Yorku byla ta z dílny Michaela Korse. Tentokrát se při její tvorbě nechal inspirovat vlasní rodinou. Kolekci totiž odvíjel od svatebních šatů své babičky, které nedávno našel ve skříni své mámy. Jeho návrhy se proto nesly v duchu 30. let 20. století.

  Zdroj: Reuters

  Zároveň do nich ovšem Kors zapracoval současné moderní prvky. Na mole proto nechyběly dlouhé saténové šaty, třpytivé koktejlky nebo krajkové sukně, doplněné o ladicí oversized svetry. Hlavní roli zaujmul také v současnosti tak oblíbený shearling.

  Tory Burch přesunula módu do knihovny. Návštěvníky však neoslovila

  Návrhářka Tory Burch pak koncem týdne módy hosty své přehlídky neoslovila tak, jak čekala. Pokud byli z něčeho ohromení, pak to bylo nejspíše z historické lokace show. Burch ji umístila do New York Public Library na slavné Fifth Avenue. Samotné návrhy už ovšem takový úspěch nesklidily.

  Jednalo se totiž o poměrně chaotickou kolekci, kterou nespojoval žádný klíčový element. Jednotlivé outfity tak společně zkrátka nefungovaly. Přesto si obdiv získaly některé kousky, jako například flitrované mini šaty nebo řada průhledných sukní, doplněných o elegantní korzety.

  Thom Browne vzdal hold hororové povídce. Modelky ztvárnily Havrana

  Naopak dech beroucí přehlídku odhalil návrhář Thom Browne. Úspěšně s ní tak zakončil celý týden módy v New Yorku. Tentokrát na mole předvedl příběh inspirovaný známou básní z 19. století od Edgara Allana Poe s názvem Havran. Atmosféru pak vytvořily nejen outfity, ale i doplňující dekorace.

  Zdroj: Thom Browne

  Uprostřed mola byl totiž umístěn obrovský strom vytvořený z nadživotní zimní puffer bundy. Klíčem samotných návrhů pak byly především sportovně střižené kousky. Jednalo se především o úzké topy a kalhoty, mini sukně nebo šortky. Nečekanou eleganci ovšem vytvořily černobílé detaily, jako velké mašle a potisk havranů.

  Uměním se inspirovala i Gabriela Hearst. Vytvořila snový svět malířky Leonory Carrington

  Inspiraci ve světě umění našla také návrhářka Gabriela Hearst. Její návrhy pro změnu odrážely tvorbu malířky Leonory Carrington. Ta ve své práci čerpala především ze symbolů dávných keltských příběhů. Patří mezi ně například hluboké zelené lesy, kouzelné bohyně nebo sněhově bílí hřebci.

  Stejné prvky proto Hearst svým vlastním způsobem zapracovala i do své nejnovější kolekce. Výsledkem byly teplé a chlupaté pletené kabáty nebo dlouhé splývavé a téměř průhledné saténové šaty. I přesto se ovšem jednalo jak o naprostou pohádkovou, tak praktickou přehlídku.

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, Reuters, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Skončil týden módy v New Yorku. Nabídl glamour velkoměsta, snové návrhy i literární odkazy

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.