Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Týden módy v New Yorku pokračuje. V pondělí na něm mimo jiné zazářily značky Carolina Herrera a Coach. Každá ovšem oslnila svým vlastním způsobem. První zmíněná společnost vzdala hold vysoké módě a představila klasickou dech beroucí kolekci. Naopak Coach se nechal unést více rebelským a uvolněným stylem, v němž hlavní roli hrála černá hoodie.

  Krása znamená moc. Message přehlídky Carolina Herrera byla jasná

  O tom, na jaké úrovni se bude pohybovat nejnovější přehlídka značky Carolina Herrera, mluvila už od začátku její lokace. Společnost totiž hosty pozvala do 41. patra nového mrakodrapu 180 Maiden Lane. Nachází se na břehu East River, a tak z jeho oken mohli návštěvníci pozorovat i slavný Brooklyn Bridge. Samotné kousky návrháře Wese Gordon pak show rovněž přenesly do naprosto luxusních výšin.

  Zdroj: Reuters

  Přehlídku definovaly především dlouhé klasické sukně do A, umně nařasené volány a skvěle padnoucí úzké roláky nebo topy padající z obou ramen. O nic méně ohromující byla také zvolená paleta barev. Návrhy se měnily z kontrastní bílé, černé a červené do pastelových růžových a fialových barev. Takové odstíny využil návrhář především pro dlouhé róby poseté okvětními lístky květin.

  „Krása a moc by nikdy neměly být chápány jako protiklady. Chtěl jsem, aby se z každé modelky stala bohyně, které bude i přesto nestydatě ženská,“ vysvětlil záměr za svou nejnovější kolekcí návrhář Wes Gordon. Svými návrhy pak dokázal, že také v New Yorku lze spatřit klasickou vysokou módu, s jemným francouzským šarmem. A že tradiční módní silueta může i v dnešním světě představovat moc.

  Klíčovým prvkem podzimu bude podle Coach černá hoodie. Vytvoří rebelský look

  Naprostým opakem výše představené show se stala tvorba značky Coach. Představila totiž řadu, kterou lze nejlépe vystihnout slovem rebelská. Její součástí byly totiž nejen dekonstruované dlouhé sukně, ale především nespočet černých hoodies. Doplněné byly o kožené bundy, oversized saka nebo dlouhé kabáty. Bundy větší velikost pak často nebyly zkombinované s žádnými kalhotami, ani sukní.

  Přehlídka proto působila přesně opačným způsobem než ta z dílny Carolina Herrera. Přesto vystihla New York stejně perfektní způsobem. Jen si pod ní spíše představíte Brooklyn, než-li high fashion Manhattan. „Chceme především zachytit sebevyjádření a rozbít některé z luxusních kódů, pojmout je trochu ironicky a zkrátka si s nimi pohrát,“ popsal pak myšlenku za svou kolekcí kreativní ředitel Coach Stuart Vevers.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Reuters, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  NYFW: Carolina Herrera vzdala hold vysoké módě. Coach nabídl její rebelskou verzi

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.