Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Od chvíle, kdy minulý týden odstartoval týden módy v New Yorku, je módní svět plný fotografií z nejnovějších přehlídek. V záplavě top shows vynikla především kolekce značek Helmut Lang a Proenza Schouler. Obě totiž ve svých návrzích využily koncept protikladu. Módní událost pak úspěšně po dvou letech odstartoval Tommy Hilfiger. Sandy Liang zase ohromila kolekcí 3v1.

  New York jako město plné chaosu i kontroly. Helmut Lang zachytil obojí

  Typický New York ve své přehlídce zachytila značka Helmut Lang. Její kreativní ředitel Peter Do se totiž rozhodl soustředit na jeho protiklady. Už dříve ho pak vyzdvihl jako město plné chaosu i kontroly. Nejnovější kolekce se proto soustředila na téma „protection vs. projection“.

  Návrhář chtěl proto vytvořit oblečení, které bude jeho zákazníky ve velkoměstě chránit a zároveň je něčím odliší a vytvoří jim určitou personu. Mezi jeho návrhy tak patřily především praktické kousky, jako pracovní kalhoty, oversized svetry nebo mikiny propojené s balaclavou.

  Zdroj: Helmut Lang

  V kolekci Sandy Liang si každý najde to své. Návrhářka odhalila show 3v1

  Jednu z nejúspěšnějších přehlídek opět představila návrhářka Sandy Liang. Tentokrát se mírně odklonila od svého „dívčího“ stylu a vytvořila kolekci, která skrývala tři různé typy oblečení. Prvním z nich byly kousky skvěle se hodící do korporátního světa New Yorku.

  Pouzdrové sukně a ladící obleky ovšem záhy vystřídal pohodlný styl. Vytvořily ho především pletené roláky a dlouhé hedvábné maxi sukně. Přehlídku pak zakončily princeznovské návrhy. A to doslova, Sandy Liang se totiž při jejich tvorbě inspirovala svatebními šaty princezny Diany.

  Proenza Schouler potěší nerozhodné. Její nová kolekce je odvážná i zcela comforting

  S protiklady si pak pohrála také módní společnost Proenza Schouler. Návrháři Jack McCollough a Lazaro Hernandez chtěli totiž vytvořit kolekci, která vyjde vstříc typickým podzimním náladám. Nejednou se totiž v sychravém období stane, že se zatoužíme zachumlat a zůstat doma.

  Zároveň ale i v takových chvílích prahneme po něčem odvážném, co nás z podzimních chmur vytrhne. Nejnovější návrhy Proenza Schouler pak splňují oba požadavky. Kombinují průhledné i hřejivé materiály a mezi teplými vrstvami nechávají proniknout kousek kůže. Cítit se tak můžete jak pohodlně, tak stylově.

  Zdroj: Proenza Schouler

  Tommy Hilfiger se vrátil s úspěchem. Odhalil objemnou preppy kolekci

  Týden módy v New Yorku minulý týden odstartoval návrhář Tommy Hilfiger. Do velkoměsta se přitom vrátil po dvou letech. Jeho návrat proto musel být náležitě velkolepý. Svou kolekci proto odhalil v ikonickém Oyster Bar, nacházejícím se na slavném nádraží Grand Central Station.

  Jeho návrhy pak umně splňovaly vše, co si od praktických outfitů na podzim a zimu slibujeme. Jednalo se především o preppy oversized a objemné kousky. Modelky byly proto zachumlané do obrovských šál a svetrů, nebo schované pod o číslo většími manšestrákovými saky.

  Týden módy v New Yorku pak pokračuje až do středy 14. února. Dohromady představí na 72 přehlídek a 19 prezentací. Po jeho ukončení následují přehlídky pro podzim a zimu letošního roku v Londýně a od 20. do 26. února se můžeme těšit na luxusní show v Miláně.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Instagram, YouTube

  NYFW: Helmut Lang a Proenza Schouler ctí protiklady. Tommy Hilfiger je zpět a Sandy Liang oslnila kolekcí 3v1

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.