Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Od chvíle, kdy minulý týden odstartoval týden módy v New Yorku, je módní svět plný fotografií z nejnovějších přehlídek. V záplavě top shows vynikla především kolekce značek Helmut Lang a Proenza Schouler. Obě totiž ve svých návrzích využily koncept protikladu. Módní událost pak úspěšně po dvou letech odstartoval Tommy Hilfiger. Sandy Liang zase ohromila kolekcí 3v1.

  New York jako město plné chaosu i kontroly. Helmut Lang zachytil obojí

  Typický New York ve své přehlídce zachytila značka Helmut Lang. Její kreativní ředitel Peter Do se totiž rozhodl soustředit na jeho protiklady. Už dříve ho pak vyzdvihl jako město plné chaosu i kontroly. Nejnovější kolekce se proto soustředila na téma „protection vs. projection“.

  Návrhář chtěl proto vytvořit oblečení, které bude jeho zákazníky ve velkoměstě chránit a zároveň je něčím odliší a vytvoří jim určitou personu. Mezi jeho návrhy tak patřily především praktické kousky, jako pracovní kalhoty, oversized svetry nebo mikiny propojené s balaclavou.

  Zdroj: Helmut Lang

  V kolekci Sandy Liang si každý najde to své. Návrhářka odhalila show 3v1

  Jednu z nejúspěšnějších přehlídek opět představila návrhářka Sandy Liang. Tentokrát se mírně odklonila od svého „dívčího“ stylu a vytvořila kolekci, která skrývala tři různé typy oblečení. Prvním z nich byly kousky skvěle se hodící do korporátního světa New Yorku.

  Pouzdrové sukně a ladící obleky ovšem záhy vystřídal pohodlný styl. Vytvořily ho především pletené roláky a dlouhé hedvábné maxi sukně. Přehlídku pak zakončily princeznovské návrhy. A to doslova, Sandy Liang se totiž při jejich tvorbě inspirovala svatebními šaty princezny Diany.

  Proenza Schouler potěší nerozhodné. Její nová kolekce je odvážná i zcela comforting

  S protiklady si pak pohrála také módní společnost Proenza Schouler. Návrháři Jack McCollough a Lazaro Hernandez chtěli totiž vytvořit kolekci, která vyjde vstříc typickým podzimním náladám. Nejednou se totiž v sychravém období stane, že se zatoužíme zachumlat a zůstat doma.

  Zároveň ale i v takových chvílích prahneme po něčem odvážném, co nás z podzimních chmur vytrhne. Nejnovější návrhy Proenza Schouler pak splňují oba požadavky. Kombinují průhledné i hřejivé materiály a mezi teplými vrstvami nechávají proniknout kousek kůže. Cítit se tak můžete jak pohodlně, tak stylově.

  Zdroj: Proenza Schouler

  Tommy Hilfiger se vrátil s úspěchem. Odhalil objemnou preppy kolekci

  Týden módy v New Yorku minulý týden odstartoval návrhář Tommy Hilfiger. Do velkoměsta se přitom vrátil po dvou letech. Jeho návrat proto musel být náležitě velkolepý. Svou kolekci proto odhalil v ikonickém Oyster Bar, nacházejícím se na slavném nádraží Grand Central Station.

  Jeho návrhy pak umně splňovaly vše, co si od praktických outfitů na podzim a zimu slibujeme. Jednalo se především o preppy oversized a objemné kousky. Modelky byly proto zachumlané do obrovských šál a svetrů, nebo schované pod o číslo většími manšestrákovými saky.

  Týden módy v New Yorku pak pokračuje až do středy 14. února. Dohromady představí na 72 přehlídek a 19 prezentací. Po jeho ukončení následují přehlídky pro podzim a zimu letošního roku v Londýně a od 20. do 26. února se můžeme těšit na luxusní show v Miláně.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Instagram, YouTube

  NYFW: Helmut Lang a Proenza Schouler ctí protiklady. Tommy Hilfiger je zpět a Sandy Liang oslnila kolekcí 3v1

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.