Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Sezónu týdnů módy zahájily letos přehlídky pánských kolekcí i haute couture. Nejvíce očekávané show se ovšem teprve blíží. Slavní návrháři tak své kolekce odhalí v New Yorku už ve čtvrtek 9. února. Poté se pozornost módního světa přesune přes oceán do Itálie. Koncem února totiž odstartuje Milánský fashion week.

  New York táhne na kouzlo velkoměsta. Lákají ale i velká jména jako Calvin Klein nebo Donna Karan

  Nejbližším týdnem módy dámských kolekcí je v současnosti ten odehrávající se v New Yorku. Odstartuje totiž už tento týden ve čtvrtek. Dohromady představí na 72 show a 19 prezentací. Tradičně láká na nejznámější jména návrhářů, například Ralph Lauren, Calvin Klein, Donna Karan, Diane Von Furstenberg nebo Vera Wang. Běžně by mezi ně patřil i Marc Jacobs. Letos ovšem svou show odhalil už minulý týden, tedy mimo oficiální kalednář.

  Do New Yorku se pak na první tamní velkou událost roku vrací i Tommy Hilfiger. Tentokrát svou show uspořádá v ikonickém Oyster Bar uvnitř známého nádraží Grande Central Station. Hostem bude ve Spojených státech amerických i francouzský návrhář Ludovic de Saint Sernin. Ve velkoměstě tak bude svou přehlídku prezentovat poprvé. Chybět ale nebudou ani méně známá, přesto důležitá jména, jako Raul Lopez of Luar, Romeo Hunte nebo LaQuan Smith.

  Miláno očekává velké debuty. Patří mezi ně nové vedení Moschino i Blumarine

  Ještě o něco více očekávaný je ovšem týden módy v Miláně. Letos je naplánovaný na 20. až 26. února. Odhalit má přitom na 161 fyzických i digitálních přehlídek, prezentací a akcí. Jeho součástí je rovněž několik dlouho plánovaných debutů. Svou první kolekci pro módní dům Moschino tak odhalí jeho nový kreativní ředitel Adrian Appiolaza. Premiéru zveřejní rovněž návrhář Walter Chiapponi, a to pro značku Blumarine.

  Do ulic Milána se pak navrátí také společnost Marni, která v minulosti upřednostňovala spíše cestování, jelikož se vydala do Paříže, Tokya nebo New Yorku. Prostor budou mít však i začínající návrháři, jako je Sagaboi nebo Feben. Mezi další pravidelné „návštěvníky“ italského hlavního města módy patří Fendi, Roberto Cavalli, Max Mara, Prada, Emporio Armani nebo Antonio Marras.

  Tím ovšem příval módních přehlídek nekončí. Do mezery mezi očekávaným New Yorkem a Milánem se totiž od 16. do 20. února vměstná Londýn. Ve stejný den, kdy skončí show v Miláně zase odstartují přehlídky v Paříži. Konat se budou až do 5. března. Po hlavních událostech jara budou následovat ještě události věnující se svatebním šatům, a to jak v New Yorku, tak Miláně.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, CFDA, Instagram, YouTube

  Foto:Prada

  Týdny módy roku 2024 se naplno rozjíždí. Blíží se očekávané přehlídky v Miláně i New Yorku

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.