Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Sezónu týdnů módy zahájily letos přehlídky pánských kolekcí i haute couture. Nejvíce očekávané show se ovšem teprve blíží. Slavní návrháři tak své kolekce odhalí v New Yorku už ve čtvrtek 9. února. Poté se pozornost módního světa přesune přes oceán do Itálie. Koncem února totiž odstartuje Milánský fashion week.

  New York táhne na kouzlo velkoměsta. Lákají ale i velká jména jako Calvin Klein nebo Donna Karan

  Nejbližším týdnem módy dámských kolekcí je v současnosti ten odehrávající se v New Yorku. Odstartuje totiž už tento týden ve čtvrtek. Dohromady představí na 72 show a 19 prezentací. Tradičně láká na nejznámější jména návrhářů, například Ralph Lauren, Calvin Klein, Donna Karan, Diane Von Furstenberg nebo Vera Wang. Běžně by mezi ně patřil i Marc Jacobs. Letos ovšem svou show odhalil už minulý týden, tedy mimo oficiální kalednář.

  Do New Yorku se pak na první tamní velkou událost roku vrací i Tommy Hilfiger. Tentokrát svou show uspořádá v ikonickém Oyster Bar uvnitř známého nádraží Grande Central Station. Hostem bude ve Spojených státech amerických i francouzský návrhář Ludovic de Saint Sernin. Ve velkoměstě tak bude svou přehlídku prezentovat poprvé. Chybět ale nebudou ani méně známá, přesto důležitá jména, jako Raul Lopez of Luar, Romeo Hunte nebo LaQuan Smith.

  Miláno očekává velké debuty. Patří mezi ně nové vedení Moschino i Blumarine

  Ještě o něco více očekávaný je ovšem týden módy v Miláně. Letos je naplánovaný na 20. až 26. února. Odhalit má přitom na 161 fyzických i digitálních přehlídek, prezentací a akcí. Jeho součástí je rovněž několik dlouho plánovaných debutů. Svou první kolekci pro módní dům Moschino tak odhalí jeho nový kreativní ředitel Adrian Appiolaza. Premiéru zveřejní rovněž návrhář Walter Chiapponi, a to pro značku Blumarine.

  Do ulic Milána se pak navrátí také společnost Marni, která v minulosti upřednostňovala spíše cestování, jelikož se vydala do Paříže, Tokya nebo New Yorku. Prostor budou mít však i začínající návrháři, jako je Sagaboi nebo Feben. Mezi další pravidelné „návštěvníky“ italského hlavního města módy patří Fendi, Roberto Cavalli, Max Mara, Prada, Emporio Armani nebo Antonio Marras.

  Tím ovšem příval módních přehlídek nekončí. Do mezery mezi očekávaným New Yorkem a Milánem se totiž od 16. do 20. února vměstná Londýn. Ve stejný den, kdy skončí show v Miláně zase odstartují přehlídky v Paříži. Konat se budou až do 5. března. Po hlavních událostech jara budou následovat ještě události věnující se svatebním šatům, a to jak v New Yorku, tak Miláně.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, CFDA, Instagram, YouTube

  Foto:Prada

  Týdny módy roku 2024 se naplno rozjíždí. Blíží se očekávané přehlídky v Miláně i New Yorku

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.