Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Koncem minulého týdne odhalily své přehlídky dvě známé značky. Marc Jacobs oslavil v pátek své 40. výročí. Při té příležitosti představil návrhy připomínající panenky v životní velikosti. Naprosto opačnou atmosféru pak o víkendu zachytila společnost Moncler. V kouzelném zasněženém lese St. Moritz vytvořila naprosto pohádkovou show.

  Zasněžený les ukryl kouzelnou přehlídku. Moncler odhalil kolekci pro podzim 2024

  Populární švýcarské lyžařské městečko St. Moritz rozzářila v sobotu večer dlouho očekávaná přehlídka značky Moncler. Jednalo se totiž o doslova pohádkovou událost. Návštěvníci spatřili nejnovější kolekci na pozadí kouzelně zasněženého lesa. Kromě toho je po příchodu přivítala speciální kápě a sluchátka se soundtrackem. Teplo pak zaručila vyhřívaná sedadla i termosky s horkým vínem nebo čajem.

  Zdroj: Moncler

  Stejnou mírou pak byla dech beroucí i samotná kolekce. Více než 130 modelek představilo outfity vhodné jak na lyžování, tak vysněnou zimní dovolenou. Paleta barev přitom sahala od svítivě bílé přes odstíny béžové a hnědé až po hřejivě žlutou i zelenou. Častými prvky byl pletací vzor, výšivky nebo flanel. Na kouzelnou show navíc dorazily známé osobnosti, mimo jiné také herečka Anne Hathaway. Pozornost na sebe strhla díky elegantní bílé lyžařské kombinéze.

  Značka Marc Jacobs oslavila 40. narozeniny. Vytvořila nečekaný a elegantní svět panenek

  Páteční večer pro změnu patřil přehlídce Marc Jacobs pro jaro 2024. Nejednalo se ovšem pouze o odhalení nové kolekce, ale také 40. výročí známé značky. Americký návrhář se proto významnou událost rozhodl náležitě oslavit. Jeho návrhy tak vzdaly hold uplynulým dekádám, kvalitnímu krejčovství i současné moderně. Výsledkem byla kolekce připomínající panenky v životní velikosti.

  Zdroj: Marc Jacobs

  Jacobs totiž modelky oblékl do mírně oversized outfitů pevných struktur. Oblečení proto působilo jako kousky, které děti s velkou láskou navlékají na své panenky. Modelky rovněž chodily s rameny ohnutými dopředu, čímž vytvářely jakoby „nelidský“ dojem. Atmosféru pak perfektně vytvořily i objemné a nahoru vyčesané vlasy. Kolekci známý návrhář nazval příznačně, tedy Wonder.

  Jednotlivé návrhy pak připomínaly módu 60. let, ale také moderní streetwear z přelomu století nebo japonský styl či pánské námořnické uniformy. Detaily, jako například obří knoflíky a brože nebo oversized šortky, vytvořily hravou ódu na historickou i současnou pop kulturu. Na show navíc dorazily známé osobnosti a přátelé módního domu, například režisérka Sofia Coppola nebo herečka Dakota Fanning.

  Zdroje: WWD, Culted, Instagram, YouTube

  Módní svět ohromil Moncler i Marc Jacobs. Zimní království kontrastovalo s vesmírem dech beroucích panenek

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.