Více

  Sledujte nás na Instagramu

  V kolekcích pro letošní jaro a léto, které slavní návrháři odhalili už loni na podzim, spojovala mimo jiné oblíbená květina. Růže totiž vykvetla nejen na splývavých šatech, ale také sukních, svetrech, kabátech nebo bundách. Důvodem její popularity může být návrat k romantismu, ale i vliv současného hyper feminismu.

  Růže pronikla do jarních a letních kolekcí v mnoha podobách. Někteří návrháři zachytili jenom její abstraktní rozměry, jiní zase do oblečení vpletli i její stonek. Postupně tak přerostla až v další současný trend. Důvodů pro její popularitu pak může být hned několik. Využívání její symboliky totiž není zdaleka novinkou. Ve své přehlídce ji například už v roce 2007 představil velikán, jakým byl Alexander McQueen.

  Zdroj: Simone Rocha

  Jak už je však v módě zvykem, trendy se často vrací a nabalují přitom na sebe nové významy. Tentokrát se může jednat zkrátka o návrat k romantismu. V nevlídné ekonomické situaci a tváří v tvář světovým konfliktům a klimatické změně může být symbol lásky a romantiky naivním útěkem. Zároveň se však může jednat o projev současného hyper feminismu. Podporují ho totiž také trendy jako balletcore nebo coquette.

  Zdroj: Marni

  Jedná se o směr, který podporuje (především, ale ne pouze) dívky a ženy v tom, nosit „žensky“ vypadající oblečení. Usiluje tím mimo jiné o posílení jejich postavení ve společnosti. S jeho pomocí se tak mohou ženy cítit dobře i v kouscích, které by byly dříve označovány za vulgární nebo provokující. Popularitu hyper feminismu pak loni posílala mimo jiné i dlouhotrvající obsese oceňovaným filmem Barbie.

  Návrháři si růži oblíbili především v její celistvé podobě. Estetickým se tak stává i stonek

  Mezi nejvýraznější značky, které symbol růže ve svých kolekcích pro jaro a léto využily, patří například výše znázorněná Simone Rocha nebo módní dům Marni. Oba pak zachytily růži v její celistvé podobě, tedy včetně stonku. Taková varianta je přitom spíše novinkou, na rozdíl od té, připomínající pouze její rozkvetlé okvětní lístky.

  Zdroj: Grace Ling

  Ve zcela dech beroucím pojetí ji představila také návrhářka Grace Ling. Nabídla totiž dlouhé splývavé šaty s průřezem přes břicho, které spojuje elegantní metalická růže. V celé své kráse květinu využil i Palomo Spain. Vytvořil totiž úchvatnou kabelku, která symbolizuje zavinutou růži i se stonkem. Jindy zase nechal zelené lístky růže ovíjet se kolem paže a krku modela.

  Zdroj: Palomo Spain

  Podobně spletitou verzi růže nabídla i návrhářka Sandy Liang. Rovněž totiž využila stonek i lístky růže a nechala je proplétat se modelkám kolem paží i těla. Zároveň její symboliku propojila s dalším v současnosti populárním detailem, a to mašlí. Jedná se tedy o kombinaci, se kterou letos na jaře i v létě stoprocentně zazáříte.

  Zdroj: Sandy Liang

  Růži přitom můžete vynosit také v podobě šperků, doplňků do vlasů nebo jednoduchého potisku. Drobnou brož nebo sponku do vlasů si lze snadno vyrobit i doma. Na sociální síti TikTok se populárním stalo například video, ve kterém jeho autorka napodobuje výše znázorněné šaty s růží. Dejte ovšem pozor, se symbolem růže je velice snadné překročit hranici vkusu směrem k nevhodnému klišé.

  @kris_ta_na i started posting stuff a bit over a month ago and having a lil audience to share things with has gotten me out of a creative rut and helps motivate me to keep making more stuff. ty for watching my vids and i &lt3 u guys who support me!! #sandyliang #ss24 #sandyliangss24 #nyfw #newyorkfashionweek #diy #sewing ♬ Palmtree Panic Slowed – ssempron

  Zdroje: Highsnobiety, W Magazine, Hypebae, TikTok

  Růže prokvetla do řady jarních kolekcí. Ztvárňuje romantiku i hyper feminismus

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.