Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Přehlídky poslední sezóny týdnů módy odhalily, že mašle a stuhy jsou i nadále žádanou dekorací. Spojované jsou totiž se stylem známým jako coquette. Trend má podtrhovat půvab a ženskost, a to především pomocí volánků, krajek nebo právě mašlí. Ty se pak nacházejí nejen na šatech, objevují se také ve výstřihu, na kloboucích nebo ve formě pásku.

  Mašle je prvkem, který se v módě objevil už před několika staletími. Trendy ovšem zůstává i v současné moderní době. Návrháři ji totiž na uplynulých týdnech módy opět začlenili do svých přehlídek. Kombinují ji především se stylem coquette. Jeho cílem je vytvářet outfity, které co nejvíce podtrhují půvab a ženskost. Kromě toho zachycuje také jakousi mladistvost, která by jinak byla spojovaná pouze s dospívajícími dívkami.

  Mašle byla přitom v minulosti používána také jako symbol osvobození a politického boje. Na první pohled půvabný detail má znázorňovat rovněž emancipaci a ženskou sofistikovanost. Záleží ovšem na tom, jak ho který návrhář zobrazí. Milovníci tradičního doplňku mají ale štěstí. Mašle a stuhy se totiž v nejnovějších kolekcích objevily v nespočtu variantách. Nejčastěji byly do návrhů zapojeny jako jednoduché detaily.

  Doplňovaly například klobouky nebo zdobily jemné splývavé šaty. Například společnost Balenciaga mašle využila pro ozdobu pásku a Celine nebo Chanel je zase použila pro své šperky. Kolekce Versace zase romantický detail představila ve formě spony do vlasů. Značka ji aplikovala ve stylu 60. let 20. století, čímž odrážela atmosféru celé své přehlídky. Jindy se ale mašle objevila také jako dominanta některých návrhů.

  Mašle a stuhy odrážejí také balletcore. Styl inspirovaný baletními kostýmy

  Například v kolekci Vivienne Westwood se objevila ve své maxi verzi, a to jako nákrčník přehozený přes jednoduchý šedý kabát. Také Saint Laurent v minulosti mašli využil jako prodloužený detail bílých košilí, omotaný elegantně kolem krku. Snad úplně nejvíce ale mašle ve své nejnovější show využila značka Sandy Liang. Aplikovala je například na průhledné topy, zavěsila je modelkám do vlasů nebo přepásala kolem pasu.

  Podobně nadšená byla z mašlí také módní společnost Mirror Palais nebo Aknvas. Obrovské a abstraktní mašle použila jak na kabelky, tak tank topy nebo mini sukně. Trend coquette je pak propojený také s dalším stylem, takzvaným balletcore. Jeho hlavním prvkem je především zapojení kousků typických pro baletní kostýmy, tedy balerín, tylových sukní, krajek, korzetů nebo různých jemných a saténových doplňků.

  Zdroje: Marie Claire, L’Officiel, Refinery29, Instagram, YouTube

  Trend coquette se nadále drží v módě. Hlavní roli hrají mašle

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.