Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Přehlídky poslední sezóny týdnů módy odhalily, že mašle a stuhy jsou i nadále žádanou dekorací. Spojované jsou totiž se stylem známým jako coquette. Trend má podtrhovat půvab a ženskost, a to především pomocí volánků, krajek nebo právě mašlí. Ty se pak nacházejí nejen na šatech, objevují se také ve výstřihu, na kloboucích nebo ve formě pásku.

  Mašle je prvkem, který se v módě objevil už před několika staletími. Trendy ovšem zůstává i v současné moderní době. Návrháři ji totiž na uplynulých týdnech módy opět začlenili do svých přehlídek. Kombinují ji především se stylem coquette. Jeho cílem je vytvářet outfity, které co nejvíce podtrhují půvab a ženskost. Kromě toho zachycuje také jakousi mladistvost, která by jinak byla spojovaná pouze s dospívajícími dívkami.

  Mašle byla přitom v minulosti používána také jako symbol osvobození a politického boje. Na první pohled půvabný detail má znázorňovat rovněž emancipaci a ženskou sofistikovanost. Záleží ovšem na tom, jak ho který návrhář zobrazí. Milovníci tradičního doplňku mají ale štěstí. Mašle a stuhy se totiž v nejnovějších kolekcích objevily v nespočtu variantách. Nejčastěji byly do návrhů zapojeny jako jednoduché detaily.

  Doplňovaly například klobouky nebo zdobily jemné splývavé šaty. Například společnost Balenciaga mašle využila pro ozdobu pásku a Celine nebo Chanel je zase použila pro své šperky. Kolekce Versace zase romantický detail představila ve formě spony do vlasů. Značka ji aplikovala ve stylu 60. let 20. století, čímž odrážela atmosféru celé své přehlídky. Jindy se ale mašle objevila také jako dominanta některých návrhů.

  Mašle a stuhy odrážejí také balletcore. Styl inspirovaný baletními kostýmy

  Například v kolekci Vivienne Westwood se objevila ve své maxi verzi, a to jako nákrčník přehozený přes jednoduchý šedý kabát. Také Saint Laurent v minulosti mašli využil jako prodloužený detail bílých košilí, omotaný elegantně kolem krku. Snad úplně nejvíce ale mašle ve své nejnovější show využila značka Sandy Liang. Aplikovala je například na průhledné topy, zavěsila je modelkám do vlasů nebo přepásala kolem pasu.

  Podobně nadšená byla z mašlí také módní společnost Mirror Palais nebo Aknvas. Obrovské a abstraktní mašle použila jak na kabelky, tak tank topy nebo mini sukně. Trend coquette je pak propojený také s dalším stylem, takzvaným balletcore. Jeho hlavním prvkem je především zapojení kousků typických pro baletní kostýmy, tedy balerín, tylových sukní, krajek, korzetů nebo různých jemných a saténových doplňků.

  Zdroje: Marie Claire, L’Officiel, Refinery29, Instagram, YouTube

  Trend coquette se nadále drží v módě. Hlavní roli hrají mašle

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.