Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Haute couture týden módy pokračuje v Paříži s přehlídkami těch nejvíce luxusních značek. Nejnovější kolekci tak odhalil také módní dům Chanel. Jeho kreativní ředitelka Virginie Viard tentokrát nazvala svou show Button, tedy knoflík. Hlavní roli v ní ovšem hrály mašle, tyl a lehké mini sukně. Zdá se, že i Chanel se rozhodl prozkoumat trvající balletcore trend.

  V letošní haute couture kolekci se kreativní ředitelka značky Chanel, Virginie Viard, rozhodla uctít kouzlo detailů. Nejnovější show proto nazvala podle nenápadného doplňku, tedy knoflíku. Ještě před začátkem přehlídky rovněž vydala krátký film s názvem Button. Zahrála si v něm například herečka Margaret Qualley, která také samotnou show zahájila. Je totiž rovněž globální ambasadorkou známé značky. Objevila se v něm ale i modelka Naomi Campbell.

  Knoflíky se pak objevily nejen na samotných návrzích, projevily se také na dekoraci dech beroucího módního mola. Ze stropu se totiž po dobu přehlídky postupně spouštěl obrovský knoflík s ikonickým logem Chanel. V podstatně menší podobě se pak vyskytl i na tvídových sacích, průhledných šatech, kapsách nebo barevných kabátech. Nejnovější haute couture kolekci přesto definovaly spíše jiné módní prvky.

  Zdroj: Reuters

  Hlavní roli si totiž zahrál především tyl. Jeho klíčová pozice byla znát už od prvního looku, ve kterém se na mole objevila právě herečka Margaret Qualley. Oblečená byla do all white looku, složeného z mini sukně překryté lehkým tylem a ladícího tvídového sáčka. Tyl pak měla nařasený také kolem krku. Outfit doplnila Viard o bílé punčocháče, které se objevily téměř na všech modelkách. Je proto jen otázkou, za jak dlouho se začnou objevovat také na instagramových účtech influencerek.

  Tyl a mašle odkázaly na balletcore. Spolu s tvídem ale vytvořily i křehkou hranici mezi dívkou a ženou

  Prvním outfitem ovšem role tylu neskončila. Objevil se totiž také v podobě dlouhých rozevlátých sukní nebo jako rukáv, doplňující tvídové sáčko nebo top ze stejného materiálu. I když se na přehlídkovém mole postupně objevily různé barvy, show jednoznačně vládla bílá a růžová. Společně s černými mašlemi uvázanými na šatech i ve vlasech tak vytvořily dojem současného populárního trendu balletcore.

  Zdroj: Reuters

  Návrhářka Virginie Viard chtěla ovšem sdělit ještě něco jiného, kromě toho, že je styl inspirovaný baletem stále v módě. Kombinace lehkých materiálů s těžším a strukturovanějším tvídem měla totiž odkázat na hranici mezi dívčím obdobím a ženstvím. Ta se objevuje nejen v reálném životě, ale i módě. „Chtěla jsem tyl, nohy, lehkost a léto,“ okomentovala pak kreativní ředitelka svou nejnovější tvorbu.

  Zdroje: Fashion Network, W Magazine, Instagram

  Foto:Reuters

  Značka Chanel pronikla hluboce do trendu balletcore. Její haute couture kolekce překypuje tylem i mašlemi

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.