Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Haute couture týden módy pokračuje v Paříži s přehlídkami těch nejvíce luxusních značek. Nejnovější kolekci tak odhalil také módní dům Chanel. Jeho kreativní ředitelka Virginie Viard tentokrát nazvala svou show Button, tedy knoflík. Hlavní roli v ní ovšem hrály mašle, tyl a lehké mini sukně. Zdá se, že i Chanel se rozhodl prozkoumat trvající balletcore trend.

  V letošní haute couture kolekci se kreativní ředitelka značky Chanel, Virginie Viard, rozhodla uctít kouzlo detailů. Nejnovější show proto nazvala podle nenápadného doplňku, tedy knoflíku. Ještě před začátkem přehlídky rovněž vydala krátký film s názvem Button. Zahrála si v něm například herečka Margaret Qualley, která také samotnou show zahájila. Je totiž rovněž globální ambasadorkou známé značky. Objevila se v něm ale i modelka Naomi Campbell.

  Knoflíky se pak objevily nejen na samotných návrzích, projevily se také na dekoraci dech beroucího módního mola. Ze stropu se totiž po dobu přehlídky postupně spouštěl obrovský knoflík s ikonickým logem Chanel. V podstatně menší podobě se pak vyskytl i na tvídových sacích, průhledných šatech, kapsách nebo barevných kabátech. Nejnovější haute couture kolekci přesto definovaly spíše jiné módní prvky.

  Zdroj: Reuters

  Hlavní roli si totiž zahrál především tyl. Jeho klíčová pozice byla znát už od prvního looku, ve kterém se na mole objevila právě herečka Margaret Qualley. Oblečená byla do all white looku, složeného z mini sukně překryté lehkým tylem a ladícího tvídového sáčka. Tyl pak měla nařasený také kolem krku. Outfit doplnila Viard o bílé punčocháče, které se objevily téměř na všech modelkách. Je proto jen otázkou, za jak dlouho se začnou objevovat také na instagramových účtech influencerek.

  Tyl a mašle odkázaly na balletcore. Spolu s tvídem ale vytvořily i křehkou hranici mezi dívkou a ženou

  Prvním outfitem ovšem role tylu neskončila. Objevil se totiž také v podobě dlouhých rozevlátých sukní nebo jako rukáv, doplňující tvídové sáčko nebo top ze stejného materiálu. I když se na přehlídkovém mole postupně objevily různé barvy, show jednoznačně vládla bílá a růžová. Společně s černými mašlemi uvázanými na šatech i ve vlasech tak vytvořily dojem současného populárního trendu balletcore.

  Zdroj: Reuters

  Návrhářka Virginie Viard chtěla ovšem sdělit ještě něco jiného, kromě toho, že je styl inspirovaný baletem stále v módě. Kombinace lehkých materiálů s těžším a strukturovanějším tvídem měla totiž odkázat na hranici mezi dívčím obdobím a ženstvím. Ta se objevuje nejen v reálném životě, ale i módě. „Chtěla jsem tyl, nohy, lehkost a léto,“ okomentovala pak kreativní ředitelka svou nejnovější tvorbu.

  Zdroje: Fashion Network, W Magazine, Instagram

  Foto:Reuters

  Značka Chanel pronikla hluboce do trendu balletcore. Její haute couture kolekce překypuje tylem i mašlemi

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.