Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pařížský fashion week je za námi. Proto nezbývá než se ponořit do další série týdnů módy pod drobnohledem. Módní žízeň ukojila přehlídková mola značek Balenciaga, Dior nebo Dries Van Noten. Opět ale nesmíme zapomenout na módní domy, které se netěší tak velké popularitě jako zmínění velikáni. Avšak potlesk si zaslouží naprosto stejný.

  Jedním slovem atypické. Módní dům Sacai opět předvedl avantgardní outerwear

  Jak už je u značky Sacai zvykem, dočkali jsme se velmi atraktivní nabídky bund, sak i středně dlouhých kabátů. Letos nás nejvíce zaujala materiálová kompozice a tvar jednotlivých blejzrů. Opticky oddělené rukávy jsou opravdu fascinující, a to i v chic kostkovaném vzoru.

  Zdroj: Sacai

  Klasické vzory, jako jsou kostky či pruhy, přitom často bývají ošemetné. Ne vždy se zadaří vymyslet je tak, aby vypadaly vkusně. Právě tahle značka toho ovšem docílila. Rok 2024 navíc patří opulentním rukávům. A jak lze vidět, i Sacai nás v jejich trendu utvrdil. Kombinace velkých kapes, nabíraných rukávů i návleků na nohy pak působí neodolatelně.

  Marine Serre sází na jemné řasení. Zachovává ikonický potisk a nebojí se ani motivu hadí kůže

  Přehlídkové molo Marine Serre pohltily velmi výrazné barvy. Ať už se jednalo o odstíny červené nebo fialové, kompozice barev mezi sebou příjemně rezonovala. Hlavní zprávou, kterou jsme si ale z přehlídky vzali, bylo jemné řasení. Skvěle ozvláštnilo texturu celého oděvu a maximálně korespondovalo s výraznými půlměsíčky, které módní dům zasadil, kam se dalo.

  Zdroj: Marine Serre

  Motiv hadí kůže pak umocnil hned několik modelů v řadě. Při prvním pohledu nás jeho mix s ikonickými půlměsíčky vylekal. Po detailnějším prohlédnutí ale zjišťujeme, že hadí kůže je jediná, která doslova syčí podobnou ostrostí jako klasický signature print značky. Výběr zvířecího vzoru tedy dopadl na výbornou.

  Lesní archiv, který je třeba detailně prozkoumat. Značka Ann Demeulemeester, jako by se vrátila z expedice pohádkovými hvozdy

  Náš obdiv si Ann Demeulemeester na Pařížském týdnu módy zasloužila díky ukázkovému vrstvení naprosto rozdílných materiálů. Všimněte si precizní kombinace saténových šatů, vlněného kabátu a přírodně vyhlížejícího kožešinového přehozu. Dokonalý kabát v cherry chocolate odstínu zase jemně souzní s fluffy atypickou košilí.

  Zdroj: Ann Demeulemeester

  Výběr barevné palety opět reflektuje oblibu zemitých odstínů, se kterými nikdy nic nezkazíte. Za největší mistrovský kousek pak rozhodně uznáváme look na poslední fotografii. Neformální oblek je znovu precizně navrstven. Okořenily ho ale navíc kožené boots s kravatou ze stejného materiálu.

  Kolekce chránící před nepředvídatelnými podmínkami. Heliot Emil čerpá inspiraci z motosportu

  Designér Heliot Emil propojuje módní oděv s praktickou stránkou. Jeho nejnovější kolekce má za úkol chránit svého nositele před nepříznivými podmínkami, které ho mohou potkat úplně kdekoliv. O neotřelou přitažlivost se pak stará nádech motosportu, který se projevuje drsnými prvky i materiály.

  Svrchní oděvy navíc disponují asymetrickými částmi, které ve podzimním i zimním větru elegantně poletují. Tím se kolekce velmi zjemňuje a vyrovnává balanc mezi surovostí, kterou zapříčiňují především boty s velice výraznými hranatými špičkami.

  Zdroje: Instagram

  PFW pod drobnohledem. Hlavní město módy opouští tichý luxus a vrací se do minulosti

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.