Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jacquemus. O této značce jste už jistě slyšeli. Možná vám v šatní skříni visí některý z jejích módních kousků. Pojďme se společně podívat na historii této francouzské firmy, ale především na jejího obdivuhodného zakladatele.

  Jacquemus je poměrně mladá značka. V roce 2009 ji založil tehdy devatenáctiletý Simon Porte Jacquemus. Tento mladý muž pocházející z francouzského Provence „miluje modrou a bílou, pruhy, slunce, ovoce, kola, život, poezii, Marseille a 80. léta“, jak sám uvádí ve svém biu na Instagramu.

  Simon vyrůstal na venkově v rodině farmářů, daleko od světa módy. Už jako dítě byl ambiciózní. Objevil se v několika reklamách, ale čím dál tím více ho něco táhlo do hlavního města.

  Vzhůru do Paříže

  V 18 letech si splnil jeden ze svých snů. Opustil jih Francie a usadil se v Paříži, kde začal studovat módu na soukromé škole ESMOD. Po pár měsících studia přišla velká rána, Simonova maminka zemřela a on si uvědomil, jak je vše pomíjivé. Na nic nečekal, ukončil studium a necelý rok na to založil značku Jacquemus, kterou pojmenoval podle rodného příjmení své zesnulé matky.

  První kolekce přišla na přelomu let 2010 a 2011 a nesla název L’hiver froid. Simon ji sám nafotil a publikoval na Facebooku. Následovalo několik dalších úspěšných kolekcí, než si mladý návrhář vysloužil pozornost Rei Kawakubo, zakladatelky značky Comme des Garçons. Rei vzala Simona pod svá křídla a zaměstnala ho jako asistenta prodeje v jednom ze svých pařížských butiků. Zároveň nabízela některé Simonovi modely ve svém koncepčním obchodě Dover Street Market v Londýně.

  Další krok k úspěchu

  Netrvalo dlouho a mladý návrhář, o kterém už si šuškala celá Paříž, odhalil svou první kolekci. Během Paris Fashion Week spring/summer 2013 představil Simon svou přehlídku La Maison, v následující sezoně pak La Piscine.

  V průběhu let značka vzkvétala. Kromě mnoha úspěšných kolekcí vydal Simon dvě knihy a získal několik cen. V roce 2015 obdržel zvláštní cenu poroty na LVMH Prize a o dva roky později byl oceněn na Elle Style Awards v kategorii Fashion Director’s Choice Award.

  V roce 2017 přidal Jacquemus do svých kolekcí také řadu obuvi, kromě nich navrhuje také klobouky a kabelky. Nejznámější je pravděpodobně kabelka Le Chiquito, která měří pouhých 5 x 10 centimetrů a je tak jednou z nejmenších kabelek na světě. Tato kabelka se stala velmi populární a často se objevuje na přehlídkách a na Instagramu celebrit a influencerů.

  Foto: Jacquemus official

  Na webových stránkách Jacquemus naleznete kromě módy pro ženy také pánské kolekce.

  Hvězdní fanoušci

  Hvězd, které si oblíbili Simonovu módu je nespočet. Často ji vynášejí na červený koberec, do ulic měst nebo na módní přehlídky, kde obsazují ta nejprestižnější místa. Ne, nepřeháníme. Mezi fanoušky Jacquemus patří Rihanna, Beyoncé, Gigi Hadid, Selena Gomez, Kylie a Kendall Jenner, Damso, Eddy de Pretto, Camélia Jordana, Jeanne Damas, Lizzo či Laetitia Casta. Modelka Tina Kunakey využila návrhářova talentu a nechala si od něj vytvořit své svatební šaty.

  Když se rozezní svatební zvony

  V srpnu roku 2022 Simon stvrdil svůj vztah s Marcem Maestri. Oba muži si řekli své ano v Charlevalu v regionu Bouches-du-Rhône, obklopeni svými nejbližšími přáteli a řadou celebrit. Mezi nimi návrhářka Jeanne Damas, rapper Damso po boku influencerky Didi Stone, designérka Amina Muaddi, komik Fary, DJ Clara 3000, topmodelka Mica Arganaraz, zpěvačka Dua Lipa nebo již zmiňovaná modelka Tina Kunakey.

  Co se týče barev, měli tito pětihvězdičkoví hosté poněkud netradiční odstíny. Bílou nebo béžovou, tedy odstíny, kterým se hosté na svatbě obvykle vyhýbají. V tomto případě se však nejednalo o žádné módní faux-pas. Všechny outfity byly od značky Jacquemus, což dodalo obřadu neodolatelnou módní auru a nepopiratelný komunikační dopad.

  Marco na svou svatbu oblékl smetanově bílý oblek a Simon oblek tmavě modrý.

  Pokračovat do světa módní fantazie s Jacquemus můžete zde.

  Zdroje: Journal des Femmes, Wikipedia, Instagram, YouTube

  Od venkovana k módnímu králi. Příběh Simona Porte Jacquemus

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.