Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pondělní přehlídka Simona Porte Jacquemus nabídla nový pohled na tuto dynamickou francouzskou značku, která díky charismatickému zakladateli, jasné identitě a obchodnímu modelu přizpůsobenému sociálním médiím letos vydělala 200 milionů eur.

  Návrhář Simon Porte Jacquemus přilákal na svou pondělní přehlídku u Paříže hvězdné publikum, mezi nimiž nechyběla zpěvačka Blackpink Jennie, herci Vincent Cassel a Pamela Anderson nebo osobnost televizní reality show Christine Quinn.

  Jako variace na trik ze starých filmů sněžily ze stropu kousky rafie, aby vytvořily surrealistické léto v zimě. Bylo to vhodné pozadí pro řadu sexy slunečných kompletů – mnohé z nich se připravují k prodeji již v prosinci v rámci strategie značky „see-now, buy-now„.

  To, že Jacquemus vsadil na filmovou taktiku při svém nejnovějším vystoupení, není překvapením. Návrhářova nezapomenutelná mola, včetně procházek levandulovými poli a solnými doly jako z jiného světa, z něj udělala jednoho z nejoblíbenějších showmanů francouzské módy.

  Návrhář, který se orientuje na sociální média se ve své práci často soustředí na vlastní příběh a osobnost: ať už jde o jeho silné vazby na jižní Francii, sluncem zalitý románek s přítelem (nyní manželem) nebo chlapecký smysl pro humor. V neděli poškádlil žertem na Instagramu, když svému publiku čítajícímu 5,2 milionu sledujících sdělil, že „Zítřejší přehlídka bude moje poslední … v tomto roce“.

  Obří slaměné klobouky, slunečnice, geometrické motivy a kroucené asymetrické svršky z předchozích sezón se vrátily. „Nechtěl jsem o sobě vyprávět další příběh. Chtěli jsme odkazovat na naší vlastní historii,“ řekl Jacquemus.

  Klíčovou inspirací pro přehlídku se staly klientky závislé na Instagramu, které obývají nóbl letní destinace od Capri po Mykonos – a jejichž stylový šatník velkých klobouků a malých tašek se často inspiruje letními kolekcemi Jacquemus. Značka hledala způsoby, jak dát nový nádech páskovým sandálům, slaměným taškám a velkým náušnicím.

  Ačkoli úspěch značky byl často poháněn jejím charismatickým zakladatelem, značka se postupně stává institucí sama o sobě. Letos otevřela svůj první maloobchodní obchod na ikonické pařížské Avenue Montaigne a také přijala svého prvního výkonného ředitele (dlouholetého poradce Bastiena Daguzan). Cílem je zvýšit roční tržby z letošních přibližně 200 milionů eur na více než 500 milionů eur v roce 2025.

  Zdroj: businessoffashion.com, jacquemus.com, Instagram, YouTube,

  Simon Porte Jacquemus přilákal na svou pondělní přehlídku hvězdné publikum, nabídl zcela nový pohled na svou značku

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.