More

  Pondělní přehlídka Simona Porte Jacquemus nabídla nový pohled na tuto dynamickou francouzskou značku, která díky charismatickému zakladateli, jasné identitě a obchodnímu modelu přizpůsobenému sociálním médiím letos vydělala 200 milionů eur.

  Návrhář Simon Porte Jacquemus přilákal na svou pondělní přehlídku u Paříže hvězdné publikum, mezi nimiž nechyběla zpěvačka Blackpink Jennie, herci Vincent Cassel a Pamela Anderson nebo osobnost televizní reality show Christine Quinn.

  Jako variace na trik ze starých filmů sněžily ze stropu kousky rafie, aby vytvořily surrealistické léto v zimě. Bylo to vhodné pozadí pro řadu sexy slunečných kompletů – mnohé z nich se připravují k prodeji již v prosinci v rámci strategie značky „see-now, buy-now„.

  To, že Jacquemus vsadil na filmovou taktiku při svém nejnovějším vystoupení, není překvapením. Návrhářova nezapomenutelná mola, včetně procházek levandulovými poli a solnými doly jako z jiného světa, z něj udělala jednoho z nejoblíbenějších showmanů francouzské módy.

  Návrhář, který se orientuje na sociální média se ve své práci často soustředí na vlastní příběh a osobnost: ať už jde o jeho silné vazby na jižní Francii, sluncem zalitý románek s přítelem (nyní manželem) nebo chlapecký smysl pro humor. V neděli poškádlil žertem na Instagramu, když svému publiku čítajícímu 5,2 milionu sledujících sdělil, že „Zítřejší přehlídka bude moje poslední … v tomto roce“.

  Obří slaměné klobouky, slunečnice, geometrické motivy a kroucené asymetrické svršky z předchozích sezón se vrátily. „Nechtěl jsem o sobě vyprávět další příběh. Chtěli jsme odkazovat na naší vlastní historii,“ řekl Jacquemus.

  Klíčovou inspirací pro přehlídku se staly klientky závislé na Instagramu, které obývají nóbl letní destinace od Capri po Mykonos – a jejichž stylový šatník velkých klobouků a malých tašek se často inspiruje letními kolekcemi Jacquemus. Značka hledala způsoby, jak dát nový nádech páskovým sandálům, slaměným taškám a velkým náušnicím.

  Ačkoli úspěch značky byl často poháněn jejím charismatickým zakladatelem, značka se postupně stává institucí sama o sobě. Letos otevřela svůj první maloobchodní obchod na ikonické pařížské Avenue Montaigne a také přijala svého prvního výkonného ředitele (dlouholetého poradce Bastiena Daguzan). Cílem je zvýšit roční tržby z letošních přibližně 200 milionů eur na více než 500 milionů eur v roce 2025.

  Zdroj: businessoffashion.com, jacquemus.com, Instagram, YouTube,

  Simon Porte Jacquemus přilákal na svou pondělní přehlídku hvězdné publikum, nabídl zcela nový pohled na svou značku

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.