More

  Do světa módní fantazie zve v Paříži kolemjdoucí nový pop-up store francouzské módní značky Jacquemus. Na návštěvníky uvnitř něj čeká nejen obří kabelka a toustovač, ale také pračka, ve které se mohou nechat vyfotit. Po nahlédnutí do extravagantních výkladních skříní si mohou navíc zakoupit květiny a odpočinout u šálku kávy.

  Návrhář Simon Porte Jacquemus je známý vytvářením neobvyklých pop-up storů, které fanoušky značky lákají nejen na luxusní kousky, ale i fantaskní zážitek. Minulý rok představil svou kreativitu v Miláně a Londýně, letos se ovšem rozhodl vrátit do Paříže. Na svém výtvoru pak spolupracoval s obchodním řetězcem Galeries Lafayette. Od 1. března do začátku dubna proto převzal jejich výkladní skříně i pánské a dámské oddělení.

  „Miluji myšlenku toho, že kdokoli, kdo Galeries Lafayette navštíví, si může užít tuto pohlcující zkušenost a odhalit příběh Jacquemus a všeho, co nabízí,“ vysvětlil kreativní ředitel značky. Do světa módní fantazie zvou kolemjdoucí už samotné výkladní skříně. Uvnitř nich nechal Jacquemus vyniknout módní kousky vedle obřího šálku kávy, foto budky nebo umně nainstalované šňůry na prádlo. V obřích rozměrech vyrobil také klobouk zabírající celou jednu výlohu.

  Při vstupu do pánské sekce instalace pak návštěvníky překvapí obrovská pračka, která v sobě ukrývá foto budku. V ní se mohou fanoušci značky nechat na památku vyfotit. Začátek dámské části obchodu zase pro změnu střeží obří kabelka Bambino. Jedná se o vtip poukazující na nejznámější z kabelek značky Jacquemus. Proslavila se totiž naopak svou překvapivě mini velikostí. Její obří verze pak ukrývá skutečné modely, které si mohou zákazníci na místě zakoupit.

  Pro Galeries Lafayette přichystal Jacquemus i speciální modely kabelek

  Mezi nabízené modely kabelek pak patří například černobílá taška přes rameno zvaná Bisou. Francouzský návrhář ale pro Galeries Lafayette vytvořil také speciální mini-Bambino kabelku vyrobenou z denimu nebo tašku Chiquito z hladké béžové kůže. „Jacquemus je značka pro všechny, bez ohledu na jejich věk nebo národnost,“ okomentoval pop-up store vedoucí nákupu zboží Galeries Lafayette Arthur Lemoine. „Je totiž silně zakořeněná ve francouzské kulturní představivosti,“ dodal.

  Ta umožnila Jacquemus vytvořit také obří toustovač s pohyblivými topinkami nebo prodejní automat na kabelky. Po prohlédnutí fantaskních instalací navíc zákazníky čeká odpočinek ve speciální kavárně. Zakoupit si jako suvenýr mohou také kytici květin. Učinit tak mohou pouze do 14. března, a to přesto, že obchodní řetězec uzavře pop-up store až 2. dubna. Francouzská značka je pak díky svým kreativním nápadům populární především u mladší generace. Vydělávat má proto až 200 milionů eur ročně, tedy 4 miliardy korun.

  Zdroj: Fashion Network, Super Future, Hypebae, Instagram

  Jacquemus otevřel v Paříži nový pop-up store. Návštěvníky v něm přivítá obří kabelka i toustovač

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.