Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Do světa módní fantazie zve v Paříži kolemjdoucí nový pop-up store francouzské módní značky Jacquemus. Na návštěvníky uvnitř něj čeká nejen obří kabelka a toustovač, ale také pračka, ve které se mohou nechat vyfotit. Po nahlédnutí do extravagantních výkladních skříní si mohou navíc zakoupit květiny a odpočinout u šálku kávy.

  Návrhář Simon Porte Jacquemus je známý vytvářením neobvyklých pop-up storů, které fanoušky značky lákají nejen na luxusní kousky, ale i fantaskní zážitek. Minulý rok představil svou kreativitu v Miláně a Londýně, letos se ovšem rozhodl vrátit do Paříže. Na svém výtvoru pak spolupracoval s obchodním řetězcem Galeries Lafayette. Od 1. března do začátku dubna proto převzal jejich výkladní skříně i pánské a dámské oddělení.

  „Miluji myšlenku toho, že kdokoli, kdo Galeries Lafayette navštíví, si může užít tuto pohlcující zkušenost a odhalit příběh Jacquemus a všeho, co nabízí,“ vysvětlil kreativní ředitel značky. Do světa módní fantazie zvou kolemjdoucí už samotné výkladní skříně. Uvnitř nich nechal Jacquemus vyniknout módní kousky vedle obřího šálku kávy, foto budky nebo umně nainstalované šňůry na prádlo. V obřích rozměrech vyrobil také klobouk zabírající celou jednu výlohu.

  Při vstupu do pánské sekce instalace pak návštěvníky překvapí obrovská pračka, která v sobě ukrývá foto budku. V ní se mohou fanoušci značky nechat na památku vyfotit. Začátek dámské části obchodu zase pro změnu střeží obří kabelka Bambino. Jedná se o vtip poukazující na nejznámější z kabelek značky Jacquemus. Proslavila se totiž naopak svou překvapivě mini velikostí. Její obří verze pak ukrývá skutečné modely, které si mohou zákazníci na místě zakoupit.

  Pro Galeries Lafayette přichystal Jacquemus i speciální modely kabelek

  Mezi nabízené modely kabelek pak patří například černobílá taška přes rameno zvaná Bisou. Francouzský návrhář ale pro Galeries Lafayette vytvořil také speciální mini-Bambino kabelku vyrobenou z denimu nebo tašku Chiquito z hladké béžové kůže. „Jacquemus je značka pro všechny, bez ohledu na jejich věk nebo národnost,“ okomentoval pop-up store vedoucí nákupu zboží Galeries Lafayette Arthur Lemoine. „Je totiž silně zakořeněná ve francouzské kulturní představivosti,“ dodal.

  Ta umožnila Jacquemus vytvořit také obří toustovač s pohyblivými topinkami nebo prodejní automat na kabelky. Po prohlédnutí fantaskních instalací navíc zákazníky čeká odpočinek ve speciální kavárně. Zakoupit si jako suvenýr mohou také kytici květin. Učinit tak mohou pouze do 14. března, a to přesto, že obchodní řetězec uzavře pop-up store až 2. dubna. Francouzská značka je pak díky svým kreativním nápadům populární především u mladší generace. Vydělávat má proto až 200 milionů eur ročně, tedy 4 miliardy korun.

  Zdroj: Fashion Network, Super Future, Hypebae, Instagram

  Jacquemus otevřel v Paříži nový pop-up store. Návštěvníky v něm přivítá obří kabelka i toustovač

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.