Do světa módní fantazie zve v Paříži kolemjdoucí nový pop-up store francouzské módní značky Jacquemus. Na návštěvníky uvnitř něj čeká nejen obří kabelka a toustovač, ale také pračka, ve které se mohou nechat vyfotit. Po nahlédnutí do extravagantních výkladních skříní si mohou navíc zakoupit květiny a odpočinout u šálku kávy.

Návrhář Simon Porte Jacquemus je známý vytvářením neobvyklých pop-up storů, které fanoušky značky lákají nejen na luxusní kousky, ale i fantaskní zážitek. Minulý rok představil svou kreativitu v Miláně a Londýně, letos se ovšem rozhodl vrátit do Paříže. Na svém výtvoru pak spolupracoval s obchodním řetězcem Galeries Lafayette. Od 1. března do začátku dubna proto převzal jejich výkladní skříně i pánské a dámské oddělení.

„Miluji myšlenku toho, že kdokoli, kdo Galeries Lafayette navštíví, si může užít tuto pohlcující zkušenost a odhalit příběh Jacquemus a všeho, co nabízí,“ vysvětlil kreativní ředitel značky. Do světa módní fantazie zvou kolemjdoucí už samotné výkladní skříně. Uvnitř nich nechal Jacquemus vyniknout módní kousky vedle obřího šálku kávy, foto budky nebo umně nainstalované šňůry na prádlo. V obřích rozměrech vyrobil také klobouk zabírající celou jednu výlohu.

Při vstupu do pánské sekce instalace pak návštěvníky překvapí obrovská pračka, která v sobě ukrývá foto budku. V ní se mohou fanoušci značky nechat na památku vyfotit. Začátek dámské části obchodu zase pro změnu střeží obří kabelka Bambino. Jedná se o vtip poukazující na nejznámější z kabelek značky Jacquemus. Proslavila se totiž naopak svou překvapivě mini velikostí. Její obří verze pak ukrývá skutečné modely, které si mohou zákazníci na místě zakoupit.

Pro Galeries Lafayette přichystal Jacquemus i speciální modely kabelek

Mezi nabízené modely kabelek pak patří například černobílá taška přes rameno zvaná Bisou. Francouzský návrhář ale pro Galeries Lafayette vytvořil také speciální mini-Bambino kabelku vyrobenou z denimu nebo tašku Chiquito z hladké béžové kůže. „Jacquemus je značka pro všechny, bez ohledu na jejich věk nebo národnost,“ okomentoval pop-up store vedoucí nákupu zboží Galeries Lafayette Arthur Lemoine. „Je totiž silně zakořeněná ve francouzské kulturní představivosti,“ dodal.

Ta umožnila Jacquemus vytvořit také obří toustovač s pohyblivými topinkami nebo prodejní automat na kabelky. Po prohlédnutí fantaskních instalací navíc zákazníky čeká odpočinek ve speciální kavárně. Zakoupit si jako suvenýr mohou také kytici květin. Učinit tak mohou pouze do 14. března, a to přesto, že obchodní řetězec uzavře pop-up store až 2. dubna. Francouzská značka je pak díky svým kreativním nápadům populární především u mladší generace. Vydělávat má proto až 200 milionů eur ročně, tedy 4 miliardy korun.

Zdroj: Fashion Network, Super Future, Hypebae, Instagram

Jacquemus otevřel v Paříži nový pop-up store. Návštěvníky v něm přivítá obří kabelka i toustovač