Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Týden módy v New Yorku sice končí až za dva dny, přesto už je z uplynulých přehlídek poměrně jasné, jaké trendy mu dominují. Jedná se především o pokračování už dříve oblíbených módních prvků. Populární tak nadále zůstává například balletcore, transparentnost nebo styl reflektující quiet luxury.

  Módní svět už několik dní napjatě sleduje Newyorský týden módy ve snaze zachytit, na jaké trendy se může nadcházející jaro těšit. I když populární událost končí až za dva dny, začíná být jasné, jaké prvky mu dominují. Nejedná se o příliš velké překvapení, spíše pokračování už existujících trendů. Návrháři se ovšem nebojí si s nimi pohrát a podívat se na ně z nových úhlů pohledu.

  Přehlídkovým molů vévodila ženskost v podobě volánů, korzetů i lehkých látek

  Podobně pak návrháři přistoupili například k trendu coquette estetiky. Jedná se o styl, který se zaměřuje především na vyjádření ženskosti, a to například za pomocí „vintage“ kousků. Spadá pod něj například také balletcore, tedy oblečení inspirované baletem. Takové návrhy pak představil návrhář Christian Siriano nebo Mirror Palais. Na mole tak nechyběly volány, korzety nebo náhrdelníky typu choker. Vybalancovaly tak trvající trend quite luxury.

  Trend transparentních kousků nekončí. Z newyorské nabídky si vybere každý

  Dalším pokračujícím stylem, který návštěvníci newyorských přehlídek okamžitě zahlédli, se stala transparentnost. I když už je „v módě“ několik měsíců, návrháři se trendu ještě nenasytili. Pokračují tak v navrhování kousků, ze kterých si vybere každý. Značky jako Coach, Prabal Gurung, Bronx and Banco nebo Mirror Palais nabízí jak zcela průhledné šaty, tak návrhy s méně nápadnými průhlednými detaily.

  Prabal Gurung, foto: Reuters

  Kreativitě se meze nekladou. Návrháři experimentují s materiálem, tvarem i velikostí

  Dalším do očí bijícím trendem Newyorského týdne módy jsou hry se strukturou. Návrháři se na plno ponořili do hry s různými materiály, velikostmi i styly krejčovství. Například přehlídka Prabal Gurung byla plná nadýchaných kalhot a avantgardních pasů. Coach zase předvedl řadu oversized blazerů a značka Bronx and Banco se pustila do experimentů s korzety i různě střiženými volány.

  Son Jung Wan, foto: Reuters

  Ralph Lauren zkombinoval svůj klasický preppy styl s barevnými bohémskými motivy

  Snad nejvíce očekávaným bodem týdne módy v New Yorku byl návrat Ralpha Laurena. Jeho přehlídka pak odpovídala vysokým očekáváním. Návrhář překvapil kombinací svých ikonických preppy kousků s více hravými a bohémskými motivy. Návštěvníky ohromily například dlouhé zlaté šaty spadající na jedno rameno, zlaté transparentní topy nebo blazery a kalhoty v křiklavě barevných kombinacích.

  Zdroje: Byrdie, Woman and Home, TimeOut, Instagram, Reuters

  New York pohltil týden módy. Jeho trendy pro jaro 2024 tvoří transparentnost, výrazné barvy i balletcore

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.