Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Týden módy v New Yorku sice končí až za dva dny, přesto už je z uplynulých přehlídek poměrně jasné, jaké trendy mu dominují. Jedná se především o pokračování už dříve oblíbených módních prvků. Populární tak nadále zůstává například balletcore, transparentnost nebo styl reflektující quiet luxury.

  Módní svět už několik dní napjatě sleduje Newyorský týden módy ve snaze zachytit, na jaké trendy se může nadcházející jaro těšit. I když populární událost končí až za dva dny, začíná být jasné, jaké prvky mu dominují. Nejedná se o příliš velké překvapení, spíše pokračování už existujících trendů. Návrháři se ovšem nebojí si s nimi pohrát a podívat se na ně z nových úhlů pohledu.

  Přehlídkovým molů vévodila ženskost v podobě volánů, korzetů i lehkých látek

  Podobně pak návrháři přistoupili například k trendu coquette estetiky. Jedná se o styl, který se zaměřuje především na vyjádření ženskosti, a to například za pomocí „vintage“ kousků. Spadá pod něj například také balletcore, tedy oblečení inspirované baletem. Takové návrhy pak představil návrhář Christian Siriano nebo Mirror Palais. Na mole tak nechyběly volány, korzety nebo náhrdelníky typu choker. Vybalancovaly tak trvající trend quite luxury.

  Trend transparentních kousků nekončí. Z newyorské nabídky si vybere každý

  Dalším pokračujícím stylem, který návštěvníci newyorských přehlídek okamžitě zahlédli, se stala transparentnost. I když už je „v módě“ několik měsíců, návrháři se trendu ještě nenasytili. Pokračují tak v navrhování kousků, ze kterých si vybere každý. Značky jako Coach, Prabal Gurung, Bronx and Banco nebo Mirror Palais nabízí jak zcela průhledné šaty, tak návrhy s méně nápadnými průhlednými detaily.

  Prabal Gurung, foto: Reuters

  Kreativitě se meze nekladou. Návrháři experimentují s materiálem, tvarem i velikostí

  Dalším do očí bijícím trendem Newyorského týdne módy jsou hry se strukturou. Návrháři se na plno ponořili do hry s různými materiály, velikostmi i styly krejčovství. Například přehlídka Prabal Gurung byla plná nadýchaných kalhot a avantgardních pasů. Coach zase předvedl řadu oversized blazerů a značka Bronx and Banco se pustila do experimentů s korzety i různě střiženými volány.

  Son Jung Wan, foto: Reuters

  Ralph Lauren zkombinoval svůj klasický preppy styl s barevnými bohémskými motivy

  Snad nejvíce očekávaným bodem týdne módy v New Yorku byl návrat Ralpha Laurena. Jeho přehlídka pak odpovídala vysokým očekáváním. Návrhář překvapil kombinací svých ikonických preppy kousků s více hravými a bohémskými motivy. Návštěvníky ohromily například dlouhé zlaté šaty spadající na jedno rameno, zlaté transparentní topy nebo blazery a kalhoty v křiklavě barevných kombinacích.

  Zdroje: Byrdie, Woman and Home, TimeOut, Instagram, Reuters

  New York pohltil týden módy. Jeho trendy pro jaro 2024 tvoří transparentnost, výrazné barvy i balletcore

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.