More

  Týden módy v New Yorku sice končí až za dva dny, přesto už je z uplynulých přehlídek poměrně jasné, jaké trendy mu dominují. Jedná se především o pokračování už dříve oblíbených módních prvků. Populární tak nadále zůstává například balletcore, transparentnost nebo styl reflektující quiet luxury.

  Módní svět už několik dní napjatě sleduje Newyorský týden módy ve snaze zachytit, na jaké trendy se může nadcházející jaro těšit. I když populární událost končí až za dva dny, začíná být jasné, jaké prvky mu dominují. Nejedná se o příliš velké překvapení, spíše pokračování už existujících trendů. Návrháři se ovšem nebojí si s nimi pohrát a podívat se na ně z nových úhlů pohledu.

  Přehlídkovým molů vévodila ženskost v podobě volánů, korzetů i lehkých látek

  Podobně pak návrháři přistoupili například k trendu coquette estetiky. Jedná se o styl, který se zaměřuje především na vyjádření ženskosti, a to například za pomocí „vintage“ kousků. Spadá pod něj například také balletcore, tedy oblečení inspirované baletem. Takové návrhy pak představil návrhář Christian Siriano nebo Mirror Palais. Na mole tak nechyběly volány, korzety nebo náhrdelníky typu choker. Vybalancovaly tak trvající trend quite luxury.

  Trend transparentních kousků nekončí. Z newyorské nabídky si vybere každý

  Dalším pokračujícím stylem, který návštěvníci newyorských přehlídek okamžitě zahlédli, se stala transparentnost. I když už je „v módě“ několik měsíců, návrháři se trendu ještě nenasytili. Pokračují tak v navrhování kousků, ze kterých si vybere každý. Značky jako Coach, Prabal Gurung, Bronx and Banco nebo Mirror Palais nabízí jak zcela průhledné šaty, tak návrhy s méně nápadnými průhlednými detaily.

  Prabal Gurung, foto: Reuters

  Kreativitě se meze nekladou. Návrháři experimentují s materiálem, tvarem i velikostí

  Dalším do očí bijícím trendem Newyorského týdne módy jsou hry se strukturou. Návrháři se na plno ponořili do hry s různými materiály, velikostmi i styly krejčovství. Například přehlídka Prabal Gurung byla plná nadýchaných kalhot a avantgardních pasů. Coach zase předvedl řadu oversized blazerů a značka Bronx and Banco se pustila do experimentů s korzety i různě střiženými volány.

  Son Jung Wan, foto: Reuters

  Ralph Lauren zkombinoval svůj klasický preppy styl s barevnými bohémskými motivy

  Snad nejvíce očekávaným bodem týdne módy v New Yorku byl návrat Ralpha Laurena. Jeho přehlídka pak odpovídala vysokým očekáváním. Návrhář překvapil kombinací svých ikonických preppy kousků s více hravými a bohémskými motivy. Návštěvníky ohromily například dlouhé zlaté šaty spadající na jedno rameno, zlaté transparentní topy nebo blazery a kalhoty v křiklavě barevných kombinacích.

  Zdroje: Byrdie, Woman and Home, TimeOut, Instagram, Reuters

  New York pohltil týden módy. Jeho trendy pro jaro 2024 tvoří transparentnost, výrazné barvy i balletcore

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.